+11 важливих речей, які потрібно зробити після установки Drupal

 1. 1. Вимкніть непотрібні модулі ядра
 2. 2. Увімкніть необхідні модулі ядра
 3. 3. Полегшите навігацію
 4. 4. Відчуйте силу CCK
 5. 5. Управління категоріями і висновком контенту
 6. 6. Налаштуйте роботу Drupal з посиланнями
 7. 7. Налаштуйте SEO
 8. 8. Налаштування пошуку
 9. 9. Не забувайте про резервне копіювання
 10. 10. Налаштуйте Cron
 11. 11. Купуйте хорошу книгу по Drupal
 12. 12. Налаштуйте хостинг
 13. 13. Зниження кількості HTTP-запитів

Отже, ви вирішили вибрати Drupal для вашого веб-проекту
Отже, ви вирішили вибрати Drupal для вашого веб-проекту? Хороше рішення. Я не буду повторювати всі переваги Drupal, але це найкраща платформа для вашого веб-проекту, як мінімум, якщо ви хочете дотримуватися принципів роботи з PHP фреймворком і почати розвиток практично з нуля. Гаразд, думаю, ви вже читали всі ці статті типу «Топ 10 речей, які можна зробити з Drupal» та інше ... Можливо, якісь з них були корисними, але більшість - фігня. Вибачте на слові, але я втомився від серфінгу в пошуках очевидних рішень типу «Створити зміст» або «Зареєструвати користувача 1». Я розповім вам про 11 найбільш важливі речі, які варто зробити після установки Drupal. Ви зробите це раніше чи пізніше в будь-якому випадку, але якщо ви виконаєте пункти з цієї статті на початку роботи з системою, то це заощадить ваш дорогоцінний час в майбутньому. Ок, давайте почнемо:

1. Вимкніть непотрібні модулі ядра

Перейдіть до модулів і відключіть: Color module - він не потрібен вам в тому випадку, якщо ви збираєтеся використовувати власну тему і не будете розфарбовувати Гарленд (Garland).

2. Увімкніть необхідні модулі ядра

Перейдіть до модулів і включіть: модуль Path - необхідний для того щоб відстежувати шляхи навігації Drupal. Крім того, включіть модуль PHP filter (фільтр PHP), це дозволить використовувати вбудований код PHP і сніппети. І не забудьте про модуль пошуку, він дозволить відвідувачам виконувати пошук на сайті.

3. Полегшите навігацію

Встановіть модуль Administration menu (http://drupal.org/project/admin_menu) - цей модуль дійсно економить час. Цей модуль виводить всі адміністративні пункти меню під заголовком «Аdminister» в чистому, привабливому і заснованому виключно на CSS меню у верхній частині вашого сайту. Воно містить не тільки стандартні пункти меню - локальні завдання також включені, надаючи вам швидкий доступ до будь-якого адміністративного ресурсу і функції, яку надає, встановлений вами Drupal. Це модуль, який повинен мати кожен розробник та адміністратор сайту. Доступ до будь-якого меню швидко і легко.

4. Відчуйте силу CCK

Встановіть CCK (Content Construction Kit http://drupal.org/project/cck) Я впевнений, цей модуль коли-небудь увійде до складу основного пакету Drupal. Функції CCK повністю відповідають його назві, він дозволяє вам створювати нові типи контенту з довільними полями за вашим бажанням і потребам. Хочете створити поле з вибором елементів зі списку (selectbox) або поле завантаження зображення або, може бути, радіо-кнопки (radio buttons) і чекбокси? Немає проблем, можливості CCK дозволяють це. Не можна уявити Drupal без цього модуля.

5. Управління категоріями і висновком контенту

Встановіть модуль Views (http://drupal.org/project/views). Views є одним з найпопулярніших модулів Drupal. Він працює як в зв'язці з CCK, так і без нього. Модуль Views забезпечує гнучкий контроль над поданням контенту в Drupal. Цей інструмент, по суті, є майстром складання запитів, що, при достатньої інформації, допомагає скласти правильний запит до бази, виконати його і відобразити результат в розмітці. Він має чотири режими, а також спеціальний режим, і завдяки їм надає вражаючий функціонал. Він буде успішно справляти з більшістю необхідних завдань. Повністю підтримує шаблонізаціі і дуже гнучкий.

6. Налаштуйте роботу Drupal з посиланнями

Отже, ми вже активували модуля Path. Давайте встановимо ще три модуля. Pathauto (http://drupal.org/project/pathauto), Token (http://drupal.org/project/token) і Globalredirect (http://drupal.org/project/globalredirect). Pathauto і Token працюють разом, і допоможуть вам автоматизувати створення чистих URL і псевдонімів. Ви можете визначити структуру шляху в залежності від типу даних, таксономії, словників і т.д. Global redirect це ще один зручний модуль, який допоможе вам ізпежать дублювання контенту в пошукових системах. Він буде перенаправляти по 301 відповіді звернення до матеріалів типу 'node / 11' до їх псевдонімів.

7. Налаштуйте SEO

Я впевнений, що ви знаєте про це просте правило: немає SEO, немає відвідувачів, немає замовників, немає грошей. Тому вам потрібен SEO-дружній сайт! Для SEO повинні бути встановлені два основних модуля: Nodewords (друга назва Meta Tags (Метатеги), http://drupal.org/project/nodewords) і Page Title (http://drupal.org/project/page_title). Nodewords модуль дозволяє вам встановлювати метатеги для кожного матеріалу, виду або сторінки. Page Title дозволяє встановлювати користувальницькі назви сторінок для будь-якого матеріалу (сторінки або типу контенту), також ви можете вказати шаблони складання тайтлів.

8. Налаштування пошуку

Одна з головних функцій кожного сайту - пошук. Веб-користувачі часто використовують пошук по сайту, і ця функція повинна бути правильно налаштована. Перейдіть в «Настройкa сайту» → «Налаштування пошуку» і перевірте його налаштування. Це можливо тільки якщо модуль пошуку включений.

9. Не забувайте про резервне копіювання

Завжди робіть резервні копії, перш за все, перед тим як робити будь-які істотні зміни. Є безліч різних рішень для FTP і MySQL резервного копіювання, але почніть з малого: інсталюйте Backup and Migrate (http://drupal.org/project/backup_migrate). Backup and Migrate спрощує завдання резервного копіювання та відновлення баз даних Drupal або міграції даних з одного Drupal сайту на інший. Він підтримує gzip, bzip і zip стиснення, а також автоматичне резервне копіювання за графіком.

10. Налаштуйте Cron

Я не буду розповідати про те, як налаштувати cron для роботи на вашому сервері. Це дуже просто, просто прочитайте FAQ вашого хостинг-провайдера. Але не забувайте робити це з метою переиндексации сайту модулем пошуку і автоматичного створення резервних копій. Шлях по якому потрібно звернутися до налаштувань крона http://www.example.com/cron.php

11. Купуйте хорошу книгу по Drupal

Є багато книг по Drupal, але одну з них можна особливо виділити, написана розробниками Drupal: Pro Drupal Development, Second Edition. Ви можете придбати книгу і російською, у нас вона називається CMS Drupal 6. Pro Drupal Development або CMS Drupal Керівництво по розробці системи управління сайтом . Вона дійсно допоможе зрозуміти, Drupal та як розробляти модулі, тому ви зможете змінити будь-який модуль або написати новий з нуля.

Останні два пункти були додані автором статті з коментарів

12. Налаштуйте хостинг

Збільште ліміт пам'яті до 96MB. Більшість хостинг-провайдерів (буржуйських) дозволяють це робити, у випадку ж з вітчизняним хостингом краще використовувати VDS , Якщо вам це не дозволено, то залиште параметра хостера за замовчуванням. Ви можете спробувати змінити обмеження пам'яті або в .htaccess, або settings.php.

а) налаштування .htaccess: змініть .htaccess файл у кореневому каталозі Drupal. Знайдіть розділ, який починається:

# Override PHP settings. More in sites / default / settings.php
# But the following can not be changed at runtime.

і відразу після цього додайте наступний рядок:

php_value memory_limit 96M

б) Якщо ви боїтеся «твікать» .htaccess, ви можете зробити те ж саме в файлі sites / default / settings.php. Знайдіть розділ налаштувань PHP і додати наступні рядки в кінці цього розділу:

ini_set ( 'memory_limit', '96M');

Чому ми встановили межу 96М? Ну, деякі модулі вимагають 96M для коректної роботи, наприклад модуль Image вимагає 96М пам'яті, щоб працювати коректно.

13. Зниження кількості HTTP-запитів

Drupal модулі використовують багато .CSS і .JS файлів. Майже кожен включений модуль додає свої власні файли. Чим більше .CSS і .JS файлів потрібно завантажити на кожній сторінці, тим більше ваших HTTP-запитів сервер повинен виконати, тим довше буде відбуватися завантаження сторінки і рендеринг. Але є гарне рішення, вбудоване в Drupal: включення кешування і CSS / JS стиснення в admin / settings / performance. Це дозволить стиснути всі ваші .CSS і .JS файли в один зведений файл, який дозволить скоротити час рендеринга сторінки і число HTTP-запитів. В результаті, ваші сторінки будуть завантажуватися набагато швидше, і ваш сервер буде менш завантажений. Але використовувати цю функцію з розумом, включати її рекомендується тільки на продакшн-версіях сайтів.

PS Думки про різне ...

І з нова в потоці роздумів про різне доводиться блукати між думками про те, що оренда яхти в одесі на сьогоднішній день ну ніяк не вписується в мої плани. З огляду на те, що більш важливим на даному етапі є інтер'єр квартир і його апгрейд.
Однак ці не зв'язані поняття думаю, могли б пов'язати більш вдало якби схема газопроводу Україна підказала місця, де є неконтрольовані ділянки і краники 🙂

Хочете створити поле з вибором елементів зі списку (selectbox) або поле завантаження зображення або, може бути, радіо-кнопки (radio buttons) і чекбокси?