3 види SEO-текстів для людей і особливості їх написання

 1. Як писати оптимізовані тексти для комерційних сторінок?
 2. Як не допустити помилок при написанні продає тексту?
 3. Як це виправити?
 4. Як виглядає вдалий комерційний текст
 5. Особливості написання текстів для сайтів послуг
 6. Не давайте марних обіцянок покупцеві
 7. Не бійтеся питати у замовника ніж його послуга краще
 8. Часті помилки при написанні контенту для сайту послуг
 9. Як сподобатися покупцеві послуги?
 10. Інформаційні тексти
 11. Відмінності комерційних та інформаційних текстів
 12. Загальні риси

Сьогодні в блозі у нас стаття від нашого керівника виробництва Вікторії, розбираємося в видах SEO-текстів і як їх краще готувати.

Поїхали!

Мабуть, найголовніше питання - писати текст на сторінку чи не писати?

Ми б перефразовували і задали питання інакше: як написати текст так, щоб він був корисний для людей і зрозумілий для пошукових систем?

подивіться заяву Яндекса при випуску алгоритму Баден-Баден і доповідь Михайла Сливинського про якісні текстах:

Ми повністю підтримуємо точку зору Михайла і Яндекса і вболіваємо за якісні тексти.

У своїй доповіді Михайло робив відсилання до сайту Мосігра, тому ми будемо також періодично посилатися, як на зрозумілий і схвалений приклад з боку Яндекса.

Звичайно, у текстів нескінченну кількість варіантів їх застосування, тому неможливо розглянути їх усі. Однак ми виділили 3 типи:

 • комерційні тексти (для інтернет-магазинів);
 • для сторінок послуг;
 • інформаційні тексти (для тематичних проектів або корпоративних блогів).

Важливо розуміти для якої сторінки ви пишіть контент і з якою потребою на ній буде знаходитися людина, інакше це буде просто набір фраз, що не має цінність для людини.

Мабуть, це головна теза - коли ви пишете текст, пам'ятайте, що його буде читати людина.

Як писати оптимізовані тексти для комерційних сторінок?

До комерційно спрямованим сайтам відносяться безпосередньо ті, які продають товари і надають послуги. Простіше кажучи, це ресурси, що пропонують щось купити або замовити - інтернет-магазини і сайти послуг. Розглянемо кожен окремо.

Якщо сайт продає товар, перше, що потрібно зробити - зрозуміти аудиторію, хто покупець. Від типу сторінок і від того, хто буде читати текст, залежить стиль написання. Якщо на сайті відбійних молотків писати в загальному і для всіх, є ризик виглядати не авторитетно в очах профі. Тобто, можна не достукатися до того, для кого спочатку створюється контент і людина нічого не купить. Тут явно не зайвою буде профільна лексика і терміни.

Приклад зайвого тексту: Приклад зайвого тексту:

Людина, яка купує відбійний молоток, явно знає що це таке

Однак не варто забувати про покупців, які стикаються з придбанням даного товару вперше і бажаючих розібратися. Саме тому розшифровка складних термінів все ж не буде зайвою. Якщо мова йде про побутові товари, писати потрібно зрозуміло для всіх. Так може бути, наприклад, з продажем холодильника, вибирати який може хто завгодно.

Крім того, потрібно розбиратися в асортименті товару, в тому числі в його вартості, це допоможе краще зорієнтувати покупця. Адже завдання комерційного тексту - не тільки вигідно описати продукт, але і допомогти відвідувачеві визначитися, підвести його до покупки. Крім того, потрібно розбиратися в асортименті товару, в тому числі в його вартості, це допоможе краще зорієнтувати покупця

На сайті продажів повинна бути корисна інформація про продукт

Як не допустити помилок при написанні продає тексту?

До не найвдалішим рішенням тут можна віднести:

 • надмірне бажання продати будь-яку ціну (в дусі "У нас найкраще за найнижчою ціною на будь-який гаманець");
 • використання слів типу "купити" і "ціна" в якості червоної ганчірки для покупця (а-ля "Хочете купити кращий недорогий телевізор? Ми пропонуємо купити якісні ТЗ за низькою ціною");
 • догляд в твір про створення світу (типу "Ні для кого не секрет, що вперше комп'ютер був винайдений ...");
 • нав'язливість, благальний підтекст "ну купи" (в стилі "Тільки сьогодні у нас для вас унікальна пропозиція купити кращий ноутбук, ні у кого таких цін більше не знайдете").

Так, приклади перебільшені, але часом підтекст в комерційний текстах проглядається саме такий. Читач явно втомився від цієї банальності. Краще бути звинуваченим в деякій сухості, але написати у справі і правдиво, ніж писати гіперболізовано і безглуздо.

Як це виправити?

Щоб сподобатися не тільки пошуковикам, але і читачеві, рекомендуємо зробити наступне:

 1. Не полінуйтеся вивчити вдалі приклади конкурентів, вчитися на чужому досвіді не соромно, соромно бездумно переписувати під копірку.
 2. Зберіть усі наявні дані я про товар і продавця, не бійтеся питати у замовника, якщо інформації не вистачає.
 3. Виходячи з цього, виділіть сильні сторони і переваги, на які потрібно зробити упор (безкоштовна доставка, ручна робота, система знижок і т. Д.).
 4. Після розуміння того, в якому векторі рухатися, створіть план-структуру статті з пунктами.
 5. Тепер можна нарешті приступити до створення тексту. Не забувайте описувати переваги товару і плюси від співпраці з магазином. Допоможіть читачеві зробити вибір в результаті. Природно, текст повинен підводити до продажу, але не нав'язливо.

Як бачимо, ще до написання тексту є перелік завдань, які непогано було б для себе вирішити, перш ніж приступати до створення статті. Особливо це актуально, коли потрібно продати щось типу відбійних молотків або автозапчастин. Тут без вивчення ніші вже точно не обійтися, як і без автора-фахівця.

Як виглядає вдалий комерційний текст

В продає тексті для інтернет-магазину важливо дотримуватися балансу між закликом до дії - купівлею і користю - радою читачеві. Сісти на обидва стільця і ​​обдурити пошукові системи не вийде. Часто автори допускають крайності: або стаття виходить переспамленной зі словами "купити", "ціна", "у нас краще", або все йде в інформаційне русло і втрачає комерційну складову, що теж погано.

Перша крайність. Переспа: Перша крайність

Друга крайність: зайві подробиці Друга крайність: зайві подробиці

Очевидно, що розповісти про переваги продукту і магазину потрібно і важливо. І щоб текст ранжирувався саме як продає, без слів "купити" і "ціна" просто не обійтися. Але помилково думати, що невеликі інфо-вставки з описом відмінностей духовок за принципом роботи або радою за вибором телефону - зайве.

Тексти з тисячею слів "купити" часто не несуть в собі ніякої цінності і сенсу, куди важливіше допомогти читачеві визначитися з товаром, а за тим вже підвести його до того, що зробити покупку найвигідніше на даному сайті. В продає матеріалі не бійтеся цифр і конкретики. Краще сказати "кешбек 5%", ніж "у нас хороший Кешбек". Тексти з тисячею слів купити часто не несуть в собі ніякої цінності і сенсу, куди важливіше допомогти читачеві визначитися з товаром, а за тим вже підвести його до того, що зробити покупку найвигідніше на даному сайті

Цифри допомагають конкретизувати

Порівняйте дві фрази:

 1. У нас можна купити тільки найкращі сумки за низькою ціною на будь-який смак і гаманець.
 2. Наші сумки виготовляються з натуральної шкіри і відрізняються практичністю і зносостійкістю. Ціновий діапазон від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в залежності від розміру.

У першому випадку бачимо клішірованний фразу, по суті що не несе ніякої інформації: чому кращі, що таке низька ціна? У другому ж бачимо відповіді на поставлені запитання і відразу для себе вирішуємо, підходить варіант чи ні.

Що стосується стилю, краще уникати надмірної емоційності, нав'язливості, примітивності, незалежно від товару, будь то купальники, годинник або чохли для телефону. Природно, що для магазину насосів це найбільш актуально. Що стосується стилю, краще уникати надмірної емоційності, нав'язливості, примітивності, незалежно від товару, будь то купальники, годинник або чохли для телефону

Та все це в одному

Не потрібно робити текст занадто довгим, він повинен бути лаконічним. Контент по 7-10 тисяч знаків - доля інфо статей. Ми ж рекомендуємо зупинятися на позначці в 5 тисяч знаків і пам'ятати, що середня довжина - 3-4 тисячі. Як правило, якщо продає матеріал перевищує 5 тис. Знаків, в ньому присутня невиправдано багато води або зайвої інформації.

Особливості написання текстів для сайтів послуг

Такий сайт продає не товар, а послугу. Вірніше, в даній ситуації послуга виступає товаром. Це може бути доставка квітів, виготовлення тортів, ремонт машин або укладання підлоги і т.д.

Даний тип тексту ще більше межує з інформаційним, так як тут прийнято описувати гідності і плюси компанії. Саме тому є небезпека захопитися самовихвалянням і зовсім забути про що подається клієнту послуги. Як не повернути не туди?

Не давайте марних обіцянок покупцеві

Куди краще описати умови доставки, ніж розхвалювати смак суші, все одно клієнт не дізнається, поки не спробує. Потрібно виділитися і довести (ненав'язливо) відвідувачеві сайту, чому він повинен вибрати вас серед сотні конкурентів (термін доставки, райони дії, система знижок). Не продавайте за всяку ціну, не давайте марних обіцянок.

Роблячи гучні заяви, ви берете на себе подвійну відповідальність і завищуєте очікування: Роблячи гучні заяви, ви берете на себе подвійну відповідальність і завищуєте очікування:

Не бійтеся питати у замовника ніж його послуга краще

Щільне взаємодія замовника і виконавця вкрай необхідно, щоб другий через незнання не написав зайвою і навіть неправдивої інформації. У цьому може допомогти заповнення брифу замовляє контент стороною, де буде вказана аудиторія, регіон дії, особливості виконання роботи.

Адже якщо автор вкаже, що пластикові вікна доставлять вам за два дні, а реальний час на їх виготовлення - тиждень, від цього ніхто не виграє. Більш того, магазин може зазнати збитків через скасування замовлень. Адже якщо автор вкаже, що пластикові вікна доставлять вам за два дні, а реальний час на їх виготовлення - тиждень, від цього ніхто не виграє

приклад брифа

Часті помилки при написанні контенту для сайту послуг

Тут все подібно до комерційних статей:

 • надмірне завзяття продати послугу;
 • Переспа по слову "замовити", "замовте" "вигідно";
 • перехід з продає послуги з твір школяра;
 • все та ж нав'язливість.

Що відбувається далі? Покупець відчуває, що на нього тиснуть і бажає скоріше втекти з сайту. Щоб уникнути цього, радимо знову ж виконати ряд робіт ще до написання матеріалу.

Як сподобатися покупцеві послуги?

 1. Вивчіть нішу, зрозумійте, ніж ви можете бути корисні, які проблеми відвідувача вирішить ваша послуга.
 2. Моніторинг ТОПу з робочими прикладами ніхто не відміняв.
 3. Створіть план статті, за якою будете рухатися.
 4. Приступайте до написання. Переконайте читача аргументами, а не красивими фразами, чому варто працювати саме з вами.
 5. Допоможіть людині визначитися з вибором.

Як показує практика, бувають автори, які краще працюють з інформаційними текстами і зовсім не вміють продавати або навпаки. Тоді є ризик отримати не те, що очікувалося, наприклад, багато води в продає матеріалі. Радимо ретельно підходити до вибору копірайтера, це допоможе уникнути низки правок і доопрацювань.

Як вибрати автора, ми розглянули в статті про те, як побудувати системний процес з виробництва текстів.

Інформаційні тексти

Думка, що інформаційні статті писати набагато простіше, тому що не треба нічого продавати, помилково. Автору точно так же потрібно не написати твір, а створити інструкцію по створенню / виконання чого небудь, дати пораду щодо вибору товару або послуги, зробити аргументований огляд-порівняння і т. П. Без аналітичних навичок не обійтися.

Що необхідно пам'ятати:

 1. При створенні інформаційного тексту важливо повністю відповідати на запит читача.
 2. Аналогічно комерції автор повинен стати "особистим помічником". В його інтересах не впихнути товар або, в даному випадку, інформацію, а допомогти.
 3. Не потрібно зловживати водою і ліричними відступами. Краще зробити матеріал коротше, але у справі, ніж довгим і марним.

Ми вже писали про створення SEO-статті, яку будуть дочитувати до кінця. Ці поради відмінно будуть працювати для написання інфо-матеріалу в тому числі. Ми вже писали про створення SEO-статті,  яку будуть дочитувати до кінця

Для того, щоб попадання було 100% -ним, слід знати свою аудиторію, звідси буде виходити стиль і манера оповіді. Чого точно не можна допускати в будь-якому тексті - фамільярність і неповагу по відношенню до читача:

 • спілкування на "ти", це лише відштовхне;
 • не варто включати "розумника", показуючи, що реципієнт нічого не розуміє в темі;
 • тримати читача за дурня, нав'язуючи йому непотрібні речі.

Відмінності комерційних та інформаційних текстів

Тепер розглянемо, в чому принципово відрізняються описані вище "жанри". Сірим кольором виділені пересічні моменти.

Комерція Послуга Інфо Заклик читача до дії - купівлі (продає). Чи задовольняє потреби користувача (послуга).

Максимально розгорнуто відповідає на запит читача.

Чи не говорить, що купити, а допомагає з вибором.

Допускаються інфо-блоки у вигляді опису товару або корисної інформації. Допускаються інфо-блоки у вигляді опису товару або корисної інформації. Не допускаються продають елементи. Відсутність негативної оцінки. Відсутність негативної оцінки. Правдива оцінка, заснована на досвіді. Більш стримані заголовки. Допускаються привертають увагу заголовки. Чіпляють, але зрозумілі заголовки. Невеликий обсяг до 5 тис. Зн. Невеликий обсяг до 5 тис. Зн. Обсяг від 6 тис. Зн. і вище. Розуміння аудиторії, для якої пишемо. Розуміння аудиторії, для якої пишемо. Розуміння аудиторії, для якої пишемо.

Загальні риси

Ні в одному з SEO-текстів не потрібно забувати про грамотності, логічною структурі, хороших заголовках і форматуванні (списки, невеликі абзаци). Крім того, слід визначитися з необхідністю додавання зображень.

Як правило, в інтернет-магазинах є фото товарів, тому додавати додаткові картинки не має сенсу, вони можуть перевантажувати сторінку. На сторінки серверів точно так же допустимо довантажувати картинки для розвантаження контенту при необхідності. З інформаційними текстами все більш, ніж зрозуміло: фото та ілюстрації потрібні, і не менше одного на тисячу знаків. Як правило, в інтернет-магазинах є фото товарів, тому додавати додаткові картинки не має сенсу, вони можуть перевантажувати сторінку

Автори мають звичку створювати свої роботи, спираючись на приклади з ТОПу. З одного боку, це неминуче і в якомусь сенсі корисно, потрібно адже розуміти про що і як писати. З іншого боку, часто це позбавляє сміливості написати щось інше, нове, сучасне, індивідуальне - дійсно корисний контент. Звідси заїжджені фрази, шаблонні структури і схожі сценарії.

Таким чином, боячись зробити невірний крок і не принести результат (просування), копірайтер йде по накатаній. Можливо, для пошукових систем це і добре, але читача цим вже не здивувати. З виходом нових алгоритмів, ми бачимо, що заїжджені і не корисні статті просування заради поступово стають нікому непотрібними, що не може не радувати.

Чи вдасться їх позбутися повністю? Навряд чи. Чи вийде підвищити якість матеріалів, створюючи контент виключно для людей? Впевнені, що так.

Як писати оптимізовані тексти для комерційних сторінок?
Як не допустити помилок при написанні продає тексту?
Як це виправити?
Мабуть, найголовніше питання - писати текст на сторінку чи не писати?
Ми б перефразовували і задали питання інакше: як написати текст так, щоб він був корисний для людей і зрозумілий для пошукових систем?
Як писати оптимізовані тексти для комерційних сторінок?
Як це виправити?
У першому випадку бачимо клішірованний фразу, по суті що не несе ніякої інформації: чому кращі, що таке низька ціна?
Як не повернути не туди?
Що відбувається далі?