5 ключів ефективного просування магазину в соцмережах

 1. Перший ключ: де ж мій покупець?
 2. Другий ключ: всевидяче око соцмереж
 3. Третій ключ: спілкування, спілкування і ще раз спілкування
 4. Четвертий ключ: спростите покупку товару через соцмережі
 5. П'ятий ключ: не забувайте про реальне життя

Привіт! Я - Ксенія Харитонова,
SMM-фахівець бюро ДругМедіа

За останні два роки компанії спіткали страшну таємницю - продажу в соцмережах не тільки можливі, також вони вигідні і ефективні. Багато брендів продають свої товари і послуги виключно через інтернет, зокрема, через соцмережі.

Звертаючись до дослідження digital-компанії Click, відзначимо, що за останні два роки частка інтернет-реклами досягла 31,2% від загальної кількості. Це означає, що чим швидше ви почнете просування свого бізнесу в Інтернеті, тим ефективніше ви зможете вибудувати роботу з вашою аудиторією.

Протягом 4 років роботи нашої компанії ми займалися просуванням 13-ти магазинів в соцмережах. Їхня продукція, аудиторія, позиціонування були абсолютно різними: косметичний бренд, магазин одягу, салон флористики та інші. Від позиціонування бренду залежав вибір соцмережі для просування: від Однокласників до Фейсбуку.

У цій статті ви дізнаєтеся:

 • Як знайти ваших покупців в соцмережах
 • Як подружитися з покупцями в соцмережі
 • Чому це підвищить продажі

Отже, починаємо ділитися ключами успіху просування магазину в соцмережах.

Перший ключ: де ж мій покупець?

Щоб знайти вашу аудиторію в соцмережах, виберіть будь-який з нижче представлених способів або скористайтеся обома:

 • проведіть оффлайн-опитування - покупці заповнюють анкети в магазині, вказують посилання на свої соцмережі;
 • проведіть моніторинг за допомогою сервісів, наприклад, Youscan і Mediatrend. Вони допоможуть дізнатися, де мешкають ваші потенційні покупці.

Потім, створіть співтовариство в тій соцмережі, де знаходиться ваша аудиторія, наповніть його інформацією і цікавим цільової аудиторії контентом. Простіше кажучи, потрібно спочатку навести порядок в домі і тільки потім кликати гостей. Як оформити співтовариство, наприклад, ВКонтакте, можна дізнатися в цієї статті.

Тепер звемо гостей.

Деякі сервіси, наприклад, церебро, неабияк полегшують завдання пошуку акаунтів. Даний спосіб підходить для тих, хто збирається просувати свій бренд у ВКонтакте або Instagram:

 • Беремо спільноти ВКонтакте зі схожою тематикою. Наприклад, якщо у вас магазин одягу для майбутніх мам в Казані, вкажіть тематики «мами Казані», «діти Казані», виберіть спільноти з максимальною кількістю учасників і високою або середньою активністю. Вивантажуйте за допомогою сервісу в базу акаунти всіх учасників спільнот.
 • Профільтруйте базу по містах, статтю і віком.
 • Вивантажуйте акаунти в оновлену базу, де будуть посилання на сторінки користувачів у ВКонтакте або Інстаграм.

Також важливо правильно заповнити інфополе згадками про компанію з посиланнями на співтовариство, щоб залучити, зацікавити аудиторію, зробивши точкові посіви по спільнотам релевантної тематики. Як підкорити інфополе соцмереж, ви знайдете в цій статті .

Висновок 1: проведіть моніторинг соцмереж на наявність вашої аудиторії, створіть і наповніть співтовариство, знайдіть аудиторію за допомогою сервісів і зацікавте її вкинули в інфополе.

Другий ключ: всевидяче око соцмереж

Ні, так справа не піде. Ви повинні бути в курсі всіх подій вашого сегмента. Моніторинг згадок вашої компанії - не панацея. Ви повинні стежити за новинами як конкурентів, так і галузі в цілому. Якщо це магазин одягу - обов'язково вивчіть шлях речей від народження думки в голові дизайнера до моменту вивішування в залі магазину. Так ви навчитеся бачити обидві сторони взаємодії: виробництво і споживання. Потрібно бачити себе клієнтом вашого клієнта: це спростить комунікацію з передплатниками та покаже вашу компетентність.

У нашому випадку, перш ніж почати роботу з просування бренду, ми знаходимо його конкурентів, визначаємо їх сильні і слабкі сторони. Потім, ми формуємо кілька зразкових типажів наших покупців. Ми задаємо собі питання:

 • Що їм цікаво?
 • Який їхній критерій вибору?
 • Що має найвищу цінність?
 • Як ми можемо їх зацікавити?
 • Які майданчики взаємодії?

Виходячи з отриманих відповідей на всі питання, ми вибудовуємо стратегію просування, контентний план.

Також включіть щомісячний моніторинг конкурентів в свій календар. Це буде корисно для коригування стратегії просування в кращу сторону: знаючи інші методики подання бренду в соцмережі, ви можете підвищити ефективність власних. Ви повинні знати:

 • В яких соціальних мережах присутній їх бренд
 • Як вони взаємодіють з передплатниками: тип контенту, манера спілкування.
 • Які акції вони проводять через соцмережі

Може бути ви побачите нові рубрики для вашого контенту або візьмете на замітку ідеї конкурсів, активностей, а також обов'язково вкажіть, чим незадоволені клієнти конкурентів, щоб врахувати ці недоліки і не повторювати їх в співтоваристві вашого магазину.

Висновок 2: знання трендів сфери роботи вашого магазину і моніторинг конкурентів допоможуть збудувати вірну стратегію присутності бренду в соціальних мережах, вчитися на чужих помилках і не допускати своїх.

Третій ключ: спілкування, спілкування і ще раз спілкування

Взаємодія з передплатниками важливо. Недостатньо просто бути представленим в соцмережах і скупо продавати там, також потрібно подружитися з аудиторією вашої спільноти. Говоріть просто, відповідайте швидко, допомагайте оперативно.

Існують 3 головних питання, з відповіддю на які ми повинні допомогти клієнтам у соціальних мережах:

 • Як вибрати?
 • Як купити?
 • Як користуватися?

Як можна відповісти на ці питання через соцмережі? Через контент і зворотний зв'язок. Про другий спосіб ми писали в одній зі статей в блозі . А про перший - читайте нижче:

 • Впровадити подарункові сертифікати і систему знижок. Не забудьте розповісти своїм покупцям, як стати учасником дисконтної системи :)

 • Публікуйте тематичні статті та Лайфхак. Якщо ваш передплатник зацікавлений в покупці квартири, ви можете розповісти йому про сам процес, розкрити Лайфхак по ремонту і підказати колірні рішення.

 • Розповідайте, як користуватися вашим товаром. Наприклад, при роботі з магазином парфумерії та косметики, ми публікували фото макіяжу з переліком використаної косметики. Зацікавленим передплатникам ми відправляли інструкцію з виконання цього макіяжу.

 • Розробіть сервіс онлайн-підтримки. Розповідайте в постах, де людина може задати його питання, показуйте, що ви відкриті для спілкування, завжди готові допомогти з вибором.

Реакція адміністратора спільноти повинна бути швидкою. Користувач, так і не отримавши відповідь на хвилююче його питання, висловить негативне ставлення. У нас в команді є правило: відповідати на надійшли запитання клієнтів в соцмережах протягом години. Ми завжди прагнемо до кращого і намагаємося скоротити час очікування користувача.

Досить ефективним інструментом є розсилка в особисті повідомлення активним учасникам спільноти. Увага улюбленого бренду забезпечує лояльність до нього, чи не так?

Зазвичай, ми складаємо список активних учасників спільноти: любителів подискутувати, коментаторів, які цікавляться. У момент запуску акції, конкурсу або анонса майстер-класу, ми робимо розсилку по списку.

Як результат, ми отримуємо лояльну аудиторію і активних учасників заходів.

Ми радимо заохочувати активних передплатників знижкою або приємним бонусом.

Висновок 3: Ставтеся до передплатників як до друзів: діліться новинами про компанію, розповідайте, як використовувати продукт, даруєте приємні бонуси, допомагайте знайти їм відповіді на питання в вашому контенті.

Четвертий ключ: спростите покупку товару через соцмережі

Нещодавно соцмережа «ВКонтакте» перейняла нововведення Фейсбуку - запустила розділ товарів. Для користувачів це - простий спосіб ухвалення рішення про покупку, адже при одному натисканні вони отримують фото товару, коротку інформацію про нього і його вартість. Ідеально! Воронка продажів скоротилася вдвічі, зараз ми отримуємо наступний ланцюжок: знайомство → інтерес → отримання інформації про товар → покупка. Клієнт купує всередині соцмережі, все геніальне - просто!
А ще в розділ «Товари» можна розмістити не тільки товари / послуги, а й акції на них.

Ще однією приємною новиною для магазинів була поява функції переказу грошових коштів усередині ВКонтакте. Це набагато спрощує систему оплати, так як людині не потрібно здійснювати додаткові дії поза соцмережі. Тут він прийняв рішення про покупку і відразу ж її здійснив.

Ще один спосіб спрощення процесу покупки - високий ступінь довіри магазину або бренду в соціальних мережах. Якщо ви прислухалися до третього раді - ви знайшли друзів у вигляді ваших клієнтів. У таких друзів можна попросити відгук, щоб «нові» друзі простіше приймали рішення про покупку.

Висновок 4: використовуйте можливості і нововведення соцмереж по максимуму, продавайте безпосередньо, створюйте високий рівень довіри до вас за допомогою публікації відгуків від клієнтів.

П'ятий ключ: не забувайте про реальне життя

Дуже важливо знайти приводи для виходу з режиму онлайн в офлайн. Проведення акцій, розпродажів, святкових заходів буде сприяти підвищенню лояльності до бренду.

Наприклад, в магазині парфумерії та косметики ми запустили мережу оффлайн заходів - безкоштовні майстер-класи. Клієнти дізнаються про майстер-класах через соцмережу, а ми бачимо ефективність онлайн просування по кількості тих, що записалися і прийшли на майстер-клас учасників. Додатковою мотивацією прийти на безкоштовний майстер-клас є те, що після запису у онлайн-консультанта клієнти отримують купон на знижку на покупки в день проведення заходу.

До речі, про купонах. Ми ввели в практику розсилку купонів на знижку учасникам наших конкурсів. Це забезпечує позитивну реакцію на діяльність бренду і мотивує до покупки в оффлайн, адже бажання витратити знижку ніхто не відміняв :)

Висновок 5: підтримуйте зв'язок між вашим магазином і співтовариством в соцмережах, поєднуйте оффлайн і онлайн, це збільшить лояльність покупців і підвищить продажі.

Підводячи підсумки, скажемо:

 • Ставтеся до свого клієнта, як до одного. Натомість ви отримаєте надійного покупця і лояльного адвоката бренду. Знайдіть покупців в соцмережах, використовуючи спеціальні сервіси;
 • Щоб подружитися з клієнтами через соцмережі, потрібно розповідати їм про компанію: діліться новинами, розповідайте, як використовувати ваш товар, даруєте приємні бонуси;
 • Використовуйте нововведення соцмереж. Ви будете в тренді, а відкриття другого каналу продажів сприятиме збільшенню обороту.

Бажаємо успіхів в просуванні вашого магазину в соцмережах! Пишіть в коментарях питання, ми з радістю на них відповімо :)

Ксенія Харитонова


Перший ключ: де ж мій покупець?
Перший ключ: де ж мій покупець?
Який їхній критерій вибору?
Що має найвищу цінність?
Як ми можемо їх зацікавити?
Які майданчики взаємодії?
Як купити?
Як користуватися?
Як можна відповісти на ці питання через соцмережі?
Увага улюбленого бренду забезпечує лояльність до нього, чи не так?