Як оптимізувати файл підкачки в Windows 7

Термінологія:

Оперативна пам'ять. Синоніми: RAM (Random Access Memory) - пам'ять (пристрої) з довільною вибіркою; оперативний пристрій, ОЗУ. При виключенні комп'ютера дані, що зберігаються в ОЗП, втрачаються. Як правило, чим більший об'єм встановленої в комп'ютері оперативної пам'яті, тим швидше працюють програми.

Файл підкачки (swap-file, paging-file) - файл на жорсткому диску (pagefile.sys; має атрибути Прихований, Системний), який використовується Windows для зберігання частин програм і файлів даних, що не поміщаються в оперативній пам'яті. У міру необхідності Windows переміщує дані з файлу підкачки в оперативну пам'ять (для їх використання програмами) і назад (для звільнення місця для нових даних).

Синоніми: своп-файл; свопинг-файл; файл віртуальної пам'яті.

Віртуальна пам'ять - сукупність оперативної пам'яті і файлу підкачки.

Свопінг (swapping) - підкачка в оперативну пам'ять відсутньої сторінки віртуальної пам'яті, яку він вимагає програмою.

У разі появи повідомлень про помилки, викликаних нестачею віртуальної пам'яті, необхідно або збільшити обсяг оперативної пам'яті, або збільшити розмір файлу підкачки.

Windows, як правило, автоматично контролює розмір файлу підкачки, але якщо розмір за замовчуванням недостатній для задоволення потреб користувача і системи (або, навпаки, надмірний, що трапляється частіше!), То його можна змінити вручну.

Як змінити розмір файлу підкачки

Натисніть Пуск -> Панель управління -> Система, у вікні Панель управління -> Всі елементи панелі управління -> Система виберіть меню Додаткові параметри системи, вікні Властивості системи відкрийте вкладку Додатково;

У розділі Швидкодія натисніть кнопку Параметри, у вікні Параметри швидкодії відкрийте вкладку Додатково;

У розділі Віртуальна пам'ять натисніть кнопку Змінити, у вікні Віртуальна пам'ять зніміть прапорець Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки;

Виберіть диск, на якому буде розташований файл підкачки, встановіть перемикач Вказати розмір, у відповідних полях задайте вихідний і максимальний розмір файлу підкачки в мегабайтах (наприклад, при обсязі ОЗУ - 3 ГБ встановіть розмір файлу підкачки 1024 МБ, - і вихідний, і максимальний) ;

Натисніть кнопку Задати -> OK, з'явиться вікно Властивості системи з повідомленням «Для того щоб зроблені зміни вступили в силу, слід перезавантажити комп'ютер», натисніть OK -> OK -> OK, з'явиться вікно Microsoft Windows з повідомленням «Щоб зміни вступили в силу, потрібно перезавантажити комп'ютер »;

Збережіть і закрийте всі відкриті файли, закрийте всі запущені вами програми, натисніть кнопку Перезавантажити зараз.

Як оптимізувати файл підкачки
Windows активно використовує файл підкачки, значно розвантажуючи оперативну пам'ять ПК. За замовчуванням (ох уже ця горезвісна замовчування Windows!) Microsoft зробила файл підкачки динамічним, тобто розмір файлу змінюється автоматично, в залежності від поточної потреби операційної системи, хоча найкраща продуктивність системи досягається при статичному файлі (не потрібно кожного разу змінювати розмір файлу підкачки, зникає його фрагментація).

Якщо у вас встановлено 2 (або більше) жорстких диска, рекомендується перенести файл підкачки з диска, де у вас встановлена ​​Windows, на інший жорсткий диск.
Якщо у вас один жорсткий диск, створіть на ньому додатковий розділ об'ємом 2 - 3ГБ. Конвертуйте його в FAT32. Виконайте дефрагментацію цього розділу. Вкажіть розташування файлу підкачки на цьому розділі. Використовуйте весь обсяг цього розділу тільки для файлу підкачки.

Примітки:
1. Читання даних з оперативної пам'яті виконується значно швидше, ніж з жорсткого диска, тому для збільшення швидкодії ПК переважніше збільшення обсягу ОЗУ, ніж збільшення розміру файлу підкачки.
2. Windows 7 задає поточний розмір файлу підкачки, що дорівнює об'єму встановленої оперативної пам'яті: якщо обсяг ОЗУ вашого ПК - 3ГБ, то система автоматично поставить поточний розмір файлу підкачки - 3ГБ.
3. Як правило, після збільшення розміру файлу підкачки перезавантаження не потрібне, але в разі зменшення - ПК слід перезавантажити, щоб зміни вступили в силу.
4. Microsoft не рекомендує відключати і видаляти файл підкачування.
Якщо на Windows XP при достатньому обсязі ОЗУ можна було безболісно відключити файл підкачки (це оборотний процес - в будь-який момент ви можете знову включити використання файлу підкачки, якщо вам здасться, що система стала працювати гірше), то на Vista і Windows 7 не рекомендується це робити, так як при запуску ресурсоємних додатків ОС «дістане» вас повідомленнями про «брак віртуальної пам'яті». У таких випадках (при обсязі ОЗУ 3ГБ і більше), замість повного відключення, можна зменшити розмір файлу підкачки до 500 - 800Мб.

Див. також Оптимізація Windows 7 для роботи з SSD накопичувачем.