Бібліотечні проекти по просуванню читання. Проекти бібліотеки дітям

 1. Способи підтримки і розвитку читання
 2. Форми підтримки читання
 3. Просування книги і читання в електронному середовищі
 4. Роль засобів масової інформації в просуванні читання
 5. Про проекти по просуванню читання

З давніх-давен одним з основних способів інтелектуального розвитку людини було читання. Однак в даний час інтерес до цього індикатора стану суспільства починає згасати.

Сьогоднішній день приголомшує кожної людини лавиною інформації, засвоїти яку досить важко Сьогоднішній день приголомшує кожної людини лавиною інформації, засвоїти яку досить важко.

Що ж робити сучасному користувачеві, щоб не захаращувати свій розум непотрібним «мотлохом», а збагатити його знаннями, без яких людина не може стати по справжньому освіченою?

Головне в статті:

Допомогти в цьому може бібліотека, яка повинна не тільки стати центром керівництва читанням, але і пробуджувати у кожного відвідувача процес самосвідомості, підштовхувати його до вибору духовної моделі поведінки.

Способи підтримки і розвитку читання

пріоритетними напрямками діяльності бібліотеки є пропаганда та популяризація книги. На нинішньому етапі розвитку суспільства відсоток не читають споживачів є досить високим.

Тому головне завдання цієї установи культури - розвиток процесу читання, а також формування ставлення до нього, як до задоволення.

Тому головне завдання цієї установи культури - розвиток процесу читання, а також формування ставлення до нього, як до задоволення

Змістовна частина звіту бібліотеки: актуально в 2018 році
подивитися / завантажити >>

Змістовна частина звіту бібліотеки: актуально в 2018 році  подивитися / завантажити >>

Чим «зачепити» бібліотечну аудиторію
подивитися / завантажити >>

Чим «зачепити» бібліотечну аудиторію  подивитися / завантажити >>

Просування книги у молоді проект «Світ читання - молодим»
подивитися / завантажити >>

Просування книги у молоді проект «Світ читання - молодим»  подивитися / завантажити >>

Звіт бібліотеки: структура, вимоги
подивитися / завантажити >>

Для підтримки інтересу до книги варто виконати цілий ряд завдань. В першу чергу необхідно спрямувати зусилля на те, щоб стимулювати читацьку активність.

Зробити це можна за допомогою проведення різного роду заходів: конкурсів, проектів, лекцій і так далі.

Варто приділити особливу увагу створенню реклами художньої та науково-популярної літератури, представляючи його як символ успішної особистості, позитивно необхідного процесу. Крім цього, до способів підтримки і розвитку читання можна віднести:

 1. Активну підтримку ініціатив інших бібліотек і використання їх досвіду.
 2. Впровадження в практику бібліотечної діяльності інноваційних форм і методів популяризації книги.
 3. Просування творів місцевих письменників та поетів.
 4. Формування в місцевому співтоваристві позитивного іміджу бібліотеки, використовуючи для цього сучасні PR-технології.
 5. Розробка і впровадження цільових комплексних програм та інноваційних проектів в даному напрямку;
 6. Підвищення кваліфікації співробітників.

Форми підтримки читання

Реалізувати основні напрямки популяризації читання в бібліотеках можна за допомогою різних форм, які об'єднують в кілька груп:

 1. діяльні

Різноманітні конкурси та бібліотечні проекти по просуванню читання, які запрошують до співпраці і включенню в читацьку і творчу діяльність, а також літературні клуби та інші.

 1. Інформаційні

Аудіо- і відеорепортажі, зустрічі з учасниками творчого і видавничого процесу, огляди нових творів, різні заходи , Присвячені знаменним датам і так далі.

 1. Інтерактивні

Голосування, соцопитування, вікторини в режимі онлайн за творчістю того чи іншого автора, рейтинги книг і багато інших.

За допомогою даних форм можна успішно реалізувати такі напрями популяризації читання, як знайомство з сучасною і класичною літературою, розвиток дозвіллєвого та сімейного читання, залучення до читання дітей в бібліотеці.

Просування книги і читання в електронному середовищі

На сьогоднішній день бібліотечний простір займає велике місце і в електронному середовищі. Працюючи над просуванням і популяризацією книг і читання, співробітники створюють свої віртуальні групи за інтересами і спільноти, обмінюються досвідом роботи з іншими колегами.

Наявність офіційного сайту значно підвищує статус установи культури, створює певний імідж в інформаційному просторі.

В якості ефективного інструменту для просування новин, обміну досвідом, залучення уваги відвідувачів виступають бібліотечні блоги.

Сучасні бібліотеки надають послуги з навчання користувачів комп'ютерної грамотності в бібліотечних ресурсах, основам роботи в Інтернет мережі.

Це дозволяє сформувати і підвищити рівень їх інформаційної культури.

Особлива увага сьогодні приділяється створенню фірмового стилю. Для цього розробляється логотип, фірмові бланки, грамоти, запрошення, візитні картки - бренд пакет. Графічні елементи, які використовуються на друкованих виданнях, бланках-замовленнях або рекламних буклетах дозволяють створити уявлення про діяльність установи культури. В результаті чого підвищується узнаваетмость і довіру з боку користувачів, як до хорошого і доброго знайомого.

Роль засобів масової інформації в просуванні читання

Одним із способів підтримки книг і читання є проведення рекламних кампаній за допомогою ЗМІ, мета яких:

 • пошук партнерів та спонсорів;
 • привернення уваги користувачів до бібліотеки в цілому;
 • активізація читання.

Використовувані види реклами:

 1. На радіо.
 2. В мережі Інтернет.
 3. Випуск рекламної продукції.

Якщо говорити про рекламу на радіо, то найбільший ефект вона надає на користувачів з фізичними обмеженнями зору.

Як правило, саме ця категорія відвідувачів слухає цей доступний для них джерело інформації.

Великою популярністю користується реклама в мережі Інтернет. Завдяки тому, що кількість користувачів мережею постійно збільшується, з'являється можливість ознайомити з діяльністю установи необмежену кількість.

Тому бібліотеки створюють офіційні сайти і розміщують на них такі матеріали, як:

 • інформацію про послуги;
 • електронні каталоги і багато іншого.

Рекламна продукція виступає в якості особистого представника як перед відвідувачами, так і перед партнерами.

Її ефективність, як правило, залежить від професіоналізму виконання. Працюючи над її розробкою, з самого початку вивчають аудиторію, якій ця продукція буде представлена.

Її вибір залежить не тільки від цільової аудиторії, а й від намічених цілей. До найбільш поширених видів рекламної продукції , Що служить для просування читання, відносяться:

 • плакати;
 • календарі;
 • буклети;
 • ілюстровані брошури;
 • пам'ятки;
 • листівки.

Розробляючи будь-яку рекламну продукцію, особливу увагу потрібно приділити розробці слогану - рекламного гасла або девізу, який містить стислу і ефектне формулювання рекламної ідеї. Саме в слогані полягає емоційний сенс проведеної бібліотекою рекламної кампанії.

Про проекти по просуванню читання

Однією з найбільш популярних на сьогоднішній день діяльнісних форм просування читання і книги є проекти. Як правило, вони поділяються на два адресних напрямки - міське співтовариство і відвідувачі бібліотек.

Яскравим прикладом проведення такої роботи є кілька проектів, реалізованих ЦБС міста Липецька, серед яких можна виділити наступні:

 1. «12 місяців для читання».
 2. «Книга року. Липецький варіант ».
 3. «Класика в форматі 3Д: Думай, дискутуй, дій» та інші.

Основним завданням проекту «12 місяців для читання» стало максимальне розкриття певної частини бібліотечних фондів за допомогою проведення різних заходів, включаючи книжкові виставки. Щомісяця відповідав певній тематиці.

Наприклад, березень був присвячений книгам для дітей та юнацтва, квітень - книгам на правову тематику, травень - творам про Велику Вітчизняну війну і так далі. Завдяки цьому, активізувалася робота з певною категорією літератури. В результаті вдалося максимально представити бібліотечний фонд і значно підвищити книговидачу.

В ході реалізації проекту було проведено безліч заходів, акцій, зустрічей з цікавими людьми. Це викликало величезний інтерес з боку користувачів.

Однак найбільший ефект справила індивідуальна робота з відвідувачами:

 • бесіди за рекомендацією до прочитання того чи іншого твору;
 • надання допомоги у визначенні тематики читання і виборі книг;
 • обговорення прочитаного і так далі.

Проект виявився досить успішним і масштабним. Його головні завдання, пов'язані з підвищенням соціального статусу установи, збільшення кількості відвідувачів і рекламою книжкових фондів, були повністю реалізовані.

Основна суть проекту «Класика в форматі 3Д: Думай, дискутуй, дій», що проводився спільно з загальноосвітніми установами, полягала в залученні школярів до читання тих класичних творів, які не ввійшли до шкільної програми Основна суть проекту «Класика в форматі 3Д: Думай, дискутуй, дій», що проводився спільно з загальноосвітніми установами, полягала в залученні школярів до читання тих класичних творів, які не ввійшли до шкільної програми.

При цьому планувалося подальше обговорення прочитаного під час проведення диспутів, конференцій та інших заходів.

Організаторами проекту була визначена головна задача - залучити підлітків до осмисленого читання, викликати у них інтерес до творчості вітчизняних авторів через різні форми роботи. Термін його реалізації становив один рік.

Проект приніс величезну користь і був високо оцінений з боку педагогів. Адже в ході його реалізації школярі змогли значно розширити коло досліджуваних літературних творів , Більшість з них навчилися не просто говорити про прочитану книгу, але і глибоко осмислювати прочитане.

Проведені ЦБС проекти викликали великий інтерес з боку жителів міста. Вони з величезним бажанням відвідували заходи, які проводилися не тільки в бібліотеках, а й в міських парках.

В результаті проектної діяльності, спрямованої на підтримку читання і книг, було досягнуто наступних цілей:

 • значно збільшилася кількість нових відвідувачів бібліотек;
 • був створений позитивний імідж даних установ серед громадськості населеного пункту;
 • набуло поширення серед користувачів позитивну думку про читанні і книгах.

І крім усього іншого, проекти, які проводяться з метою популяризації читання, відкривають великі можливості для нового співробітництва та партнерства.

Що ж робити сучасному користувачеві, щоб не захаращувати свій розум непотрібним «мотлохом», а збагатити його знаннями, без яких людина не може стати по справжньому освіченою?