Бізнес-план інтернет-магазину з розрахунками

 1. резюме
 2. Основні етапи реалізації проекту
 3. Загальний опис проекту
 4. Як придумати доменне ім'я для свого інтернет-ресурсу
 5. Робота над інтернет-магазином
 6. Що продавати в інтернет-магазині
 7. Технічні моменти бізнесу
 8. Служба доставки
 9. Складські приміщення для інтернет-магазину
 10. Співробітники інтернет-магазину
 11. маркетинговий план
 12. Виробничий план
 13. Фінансовий план
 14. Аналіз можливих ризиків
 15. висновок

Як ви думаєте чи потрібен бізнес-план інтернет-магазину для його створення, наприклад, бізнес-план інтернет-магазину одягу? На це питання може бути тільки дві відповіді, і який з них правильний ви можете вибрати самі після того, як ознайомитесь з описом типового проекту.

На це питання може бути тільки дві відповіді, і який з них правильний ви можете вибрати самі після того, як ознайомитесь з описом типового проекту

резюме

Справжній проект є бізнес-план інтернет-магазину з терміном окупності в один рік.

Цілі проекту:

 1. Створення високоприбуткового підприємства
 2. Організація отримання стабільного прибутку
 3. Задоволення ринку торгівлі товарами самого різного характеру з можливістю замовлень через мережу Інтернет з будь-якою формою оплати і доставкою покупок додому.

Джерело фінансування проекту: власні кошти, або банківський кредит

Форма ведення підприємницької діяльності: ІП

Повна вартість реалізації проекту: 500 000 рублів

Термін окупності: 6 місяців

Закладена в розрахунки процентна ставка: 25%

Загальна сума виплат за відсотками складе 62 500 рублів

Дохід інвестора складе 62 500 рублів

Виплати кредитних коштів та відсотків по кредиту почнуться з першого місяця реалізації проекту. до змісту ↑

Основні етапи реалізації проекту

Початок реалізації проекту - безпосередньо після прийняття бізнес-плану Замовником, або після отримання кредитних коштів.

Основні етапи по реалізації цієї проекту, умови та терміни їх виконання представлені в Таблиці №1:

Етапи виконання проекту Терміни виконання Висновок інвестиційного договору 1 місяць Отримання позикових коштів 1 місяць Внесення в держреєстр, постановка на облік
в адміністративних і податкових органах 1 місяць Підбір місця розташування і оформлення
документації 1-6 місяців Придбання і монтаж обладнання 1 місяць Підбір персоналу 1 місяць Проведення маркетингової кампанії 1-24 місяці до змісту ↑

Загальний опис проекту

Створення інтернет-магазину призначене для реалізації продукції різного призначення шляхом продажу її за допомогою створеного інтернет-ресурсу з можливістю будь-якої форми оплати і доставкою покупок в будь-яку зазначену точку.

У порівнянні зі звичайним магазином, будь це магазин одягу, продуктовий магазин, або будь-який інший, інтернет-магазин має ряд переваг, серед яких основні - це:

 • Можливість швидкого початку роботи
 • Можливість організації інтернет-магазина з меншим стартовим капіталом
 • Зменшення постійних витрат за рахунок відмови від оренди або придбання торгових площ, оплати праці продавців, і багатьох інших факторів
 • Більш швидка окупність проекту
 • Можливість більш широкого охоплення цільової категорії покупців
 • Розширені можливості для проведення рекламної кампанії

Потенційним споживачем послуг інтернет-магазину може стати практично будь-який користувач мережі Інтернет, який бажає заощадити кошти і / або час на покупки, або придбати такий товар, купити який звичайним шляхом або в звичайному магазині неможливо.

З точки зору експертів ринку, яка підтверджується численними успішними стартапами, організувати найпростіший інтернет-магазин з нуля можна всього за кілька днів. При цьому можна обійтися без оренди офісу та складу для зберігання товару, підбору команди співробітників, і оренди спеціально виділеного інтернет-сервера. Почати роботу можна прямо вдома за комп'ютерним столом, придбати домен, орендувати віртуальний хостинг, а доставку купленого товару виробляти прямо зі складських приміщень постачальників, з якими попередньо потрібно укласти договір. Почасти це нагадує схему Дропшиппінг (докладніше читайте по засланні ). до змісту ↑

Як придумати доменне ім'я для свого інтернет-ресурсу

Вибір домену для свого інтернет-магазину аналогічний зі схемою придумування назви звичайного магазину. Основними методами для цього є:

 • "мозковий штурм
 • Оформлення замовлення на найманого на одній або декількох бірж фріланса

Для успішної роботи інтернет-магазину доменне ім'я повинне відповідати деяким критеріям:

 • Бути співзвучним тематиці бізнесу або товарів, що продаються
 • Легкість написання, виголошення, і запам'ятовування
 • Бути вільним, тобто незареєстрованим ким-небудь іншим

В даний час реєстратори доменних імен пропонують на вибір більш 740 різних доменних зон, з яких фактично для бізнесу підійде не більше десятка. Топ-4 найпопулярніших зон - це .ru, .com, .net, .org. до змісту ↑

Робота над інтернет-магазином

Безпосередня розробка інтернет-магазину може обійтися в суму від 20 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, остаточна ціна залежить від того, які саме роботи по створенню магазину будуть входити в цей «комплект»:

 • Дизайн сайту
 • проектування
 • програмування
 • копірайтинг
 • наповнення товарами
 • Просування сайту в інтернеті

Ще одна стаття витрат - це оффлайн-платежі. До них в першу чергу необхідно віднести оплату реєстрації ІП (як правило, ця форма підприємницької діяльності є оптимальною для інтернет-магазину), придбання ноутбука або комп'ютера, оргтехніки (при необхідності), оплати послуг інтернет-провайдера, оплата мобільного зв'язку з покупцями для уточнення замовлення, і т.д.

Крім інших витрат окрема рядком повинні бути виділені кошти на рекламу інтернет-магазину в інтернеті. Найбільш ефективними рекламними сервісами на сьогоднішній день є:

 • Яндекс.Директ
 • Яндекс.Маркет
 • ru (колишній сервіс pokupki.rambler.ru)
 • Google Adwords
 • Google AdSense

Необхідно використовувати також і розміщення на інших рекламних ресурсах, типу Avito, Tiu.ru, і т.д. Регулярна підтримка, розвиток, і просування інтернет-магазину в інтернеті складуть близько 50% всіх необхідних витрат.

Початковий етап роботи інтернет-магазину не вимагає наявності штату постійного персоналу, власник магазину може особисто виконувати обов'язки адміністратора сайту, копірайтера, менеджера по замовленнях, бухгалтера, вантажника, і кур'єра. У процесі розширення бізнесу всі ці посади повинні бути в міру виникнення необхідності зайняті реальними людьми - кваліфікованими співробітниками.

На сьогоднішній день вакансії адміністратора інтернет-магазину і копірайтера - одні з найбільш затребуваних на ринку інтернет-праці, поряд з програмістами і розробниками інтернет-ресурсів. У перспективі - створення власної кур'єрської служби, яка працює в межах міста, району, або області. А також надання консультаційних послуг щодо вибору, використання, обслуговування, і ремонту тієї чи іншої продукції.

Для виходу на точку беззбитковості інтернет-магазин повинен щомісяця заробляти суму, рівну періодичним (щомісячним) витратам плюс окупити початкові витрати. При цьому потрібно врахувати податкові відрахування і непередбачені витрати.

до змісту ↑

Що продавати в інтернет-магазині

Найактуальніше питання початківця інтернет-підприємця: який товар вигідно продавати в інтернеті? Однозначної відповіді на це не існує. Все залежить надто від багатьох факторів, в тому числі від структури написання бізнес-плану інтернет-магазину. У діаграмі №1 наведено категорії найпопулярніших товарів, що реалізуються за допомогою інтернет-магазинів:

Останнім часом часто практикується створення інтернет-майданчиків для торгівлі. Тобто певний сайту надає свої послуги іншим інтернет-ресурсів для розміщення на своїх «майданах» з товарів певних категорій. Як приклад можна привести сайт Activizm.ru.

Основними завданнями власника інтернет-магазину на стадії розробки проекту будуть:

 • Визначення товарного асортименту (якщо тільки інтернет-магазин не створюється в допомогу просування оффлайн-магазину з уже діючими продажами)
 • Визначення дизайну інтернет-магазину
 • Розробка рекламної концепції, і способів просування інтернет-магазину
 • Оптимізація всіх закладених в розрахунки витрат
 • Бізнес-план створення інтернет-магазину
до змісту ↑

Технічні моменти бізнесу

Найголовніше в технічному виконанні інтернет-магазину більшість фахівців вважають грамотну верстку, зручну і зрозумілу навігацію по магазину, якісні фотографії товарів, привабливі описи реалізованої продукції, і складання бізнес-плану інтернет-магазину. Особливу увагу в цьому списку необхідно приділити фотографій, які з часом можна доповнити ознайомчими відеофайлами.

Обов'язково потрібно встановити зворотний зв'язок. Це можуть бути адреси електронної пошти, юридична та фактична адреса компанії, номери телефонів, номер ICQ, Skype, або інших месенджерів. При здійсненні покупки покупець часто робить передоплату, тому він повинен бути впевнений в тому, що він отримає бажане, і для цього йому буває необхідно зв'язатися з адміністрацією інтернет-магазину. до змісту ↑

Можливість будь-якій зручній для покупця оплати покупки часто буває вирішальним фактором у виборі того чи іншого інтернет-магазину. На сьогоднішній день в руусскоязичном сегменті інтернету існує кілька десятків платіжних систем, сердь яких найпопулярніші це:

 • Яндекс. гроші
 • WebMoney
 • Qiwi
 • PayPal
 • Сбербанк онлайн
 • Або рахунки мобільних операторів

Технічно підключити будь-яку платіжну систему до свого ресурсу досить просто, з цим після невеликої підготовки впорається будь-яка людина. Потрібно тільки вибрати необхідний функціональний модуль.

Ще один варіант оплати покупки - при отриманні товару у кур'єра. Тоді передача «товар-гроші» походить з рук в руки. до змісту ↑

Служба доставки

Ще один важливий момент, від якого залежить успішна робота інтернет-магазину - це доставка замовленого товару. Доставкою по місту на початковому етапі роботи можна займатися самостійно, після розширення бізнесу - організувати власну службу доставки, або користуватися послугами сторонньої доставки.

Забезпечити кожного кур'єра автомобілем практично нереально. Тому як варіант, можна наймати на роботу кур'єрами людей з власним автотранспортом. З огляду на часті автомобільні пробки в густонаселених містах, кур'єрам рекомендується користуватися громадським транспортом, велосипедами, або самокатами. До речі, в Європі широко поширений такий спосіб доставки.

Для іногородніх відправлень відмінно зарекомендувала себе останнім часом Пошта Росії, а також кур'єрська служба СДЕК. Ці способи привабливі для покупця також тим, що він може за поштовим ідентифікатором відстежити шлях посилки з товаром, і уточнити де вона знаходиться в той чи інший момент часу. до змісту ↑

Складські приміщення для інтернет-магазину

Невеликий інтернет-магазин, який працює з 1-2, максимум 3 постачальниками цілком може обійтися без складських приміщень, відвантажуючи товар кур'єру прямо зі складів партнерів. У разі, якщо асортимент інтернет-магазину досить широкий, або ви плануєте працювати з декількома постачальниками, які можливо будуть перебувати в видаленні, то склад знадобиться обов'язково.

Співробітники інтернет-магазину

Для роботи на складі, обліку руху товару, відпуску товару кур'єрам, своєчасного замовлення товару, якого бракує, і іншої роботи, потрібно відповідальна людина.

Також після розширення бізнесу рекомендується організувати call-центр, який прийматиме дзвінки потенційних покупців. Зв'язок з живою людиною - це часто саме те, що не вистачає людині для здійснення покупки. Російські громадяни ще не зовсім довіряють покупкам через інтернет, тому спілкування повинно допомогти людині довіритися продавцеві.

На сьогоднішній день продажами через інтернет займаються більше 70% компаній, що працюють оффлайн, не рахуючи тих, що працюють тільки через інтернет. Незважаючи на величезну кількість торгових точок в Мережі, конкуренція в різних сферах бізнесу відчувається не так сильно, з огляду на те, що в інтернеті шанси щодо залучення клієнтів у великій компанії і одну людину - власника інтернет-магазину практично зрівнюються.

Втім, навіть незважаючи на всю позірну простоту організації бізнесу, бізнес-план інтернет-магазину з розрахунками попередньо повинен бути обов'язково складений з усіма термінами, і необхідними дослідженнями. до змісту ↑

маркетинговий план

Перш ніж розглядати конкурентне середовище і способи залучення клієнтів, необхідно зрозуміти, чим інтернет-торгівля привабливіше оффлайн-продажів, чому розвиток інтернет-бізнесу сьогодні - це стабільний дохід завтра, і чому бізнес-план відкриття інтернет-магазину необхідний для успішного старту. Перш за все потрібно відзначити, що платоспроможних користувачів інтернету з кожним днем ​​стає все більше, так само, як і привабливість покупок через інтернет.

Почасти це пояснюється більш низькими цінами на товари, ніж в офлайні. Ця можливість з'явилася в зв'язку зі скасуванням в торговій ланцюжку ряду посередників, відсутність плати за оренду приміщення для магазину, обладнання для нього, оплати праці персоналу, і т.д.

Інша причина - це більш ефектна і ефективна реклама і наявність доступних маркетингових інструментів і рекламних сервісів, які дозволяють охопити більшу кількість цільових споживачів.

І третій аргумент на користь інтернет-магазинів - це можливість замовлення через інтернет таких товарів, які важко дістати на російському ринку, або клієнту потрібно оригінальний виріб.

І третій аргумент на користь інтернет-магазинів - це можливість замовлення через інтернет таких товарів, які важко дістати на російському ринку, або клієнту потрібно оригінальний виріб

Для того, щоб сформувати у потенційних клієнтів позитивну думку про інтернет-магазині і підштовхнути їх до здійснення покупок необхідне проведення ряду комплексних заходів:

 • Установка на сайті магазина привабливих рекламних банерів
 • Створення на сайті форми покупок
 • Створення довірчого відносини шляхом публікації контактів для зворотного зв'язку
 • Організація зручного і зрозумілого навігаційного меню
 • Проведення регулярних тренінгів з працівниками інтернет-магазину на предмет кваліфікованої роботи з клієнтами

Середня сума покупки в інтернет-магазинах представлена ​​на рисунку №1:

Структура часткою різних форм оплати за покупки в інтернет-магазинах показана на рисунку №2:

З огляду на всі наведені фактори можна з упевненістю стверджувати, що інтернет-магазин на сьогоднішній день має зростаючу тенденцію зростання прибутку і довіри з боку покупців, чому в якійсь мірі сприяє посилилися обстановка в оффлайн-торгівлі. При достатніх інвестиціях в розвиток інтернет-магазину бізнес здатний окупитися за термін від декількох місяців до 1 року, і далі працювати тільки «на прибуток». до змісту ↑

Виробничий план

Готовий бізнес-план інтернет-магазину повинен передбачати основне технічне обладнання необхідне початківцю інтернет-підприємцю для старту бізнесу, в даному випадку - це:

 • Сучасний персональний комп'ютер або ноутбук
 • МФУ
 • Стільниковий і стаціонарний телефони
 • Портативний касовий апарат (при необхідності)
 • Транспорт для доставки замовлення клієнту (автомобіль, велосипед, самокат)
до змісту ↑

Фінансовий план

Початок звітного фінансового року інтернет-магазину - січень місяць.

Основна валюта розрахунків, прийнята в бізнес-плані - російські рублі.

Основні види належних до сплати податків представлені в Таблиці №3:

Вид податку База податку Період Процентна ставка Податок на прибуток, що надходить прибуток Місяць 20% Податок на майно Оціночна вартість майна Відповідно до графіка платежів 2,2% ПДВ Додана вартість Місяць 18% Прибутковий податок Фонд оплати праці Місяць 13% Соціальні виплати Фонд оплати праці Місяць 34%

Приблизний план реалізації послуг інтернет-магазину представлений в таблиці №4:

Період Вид послуги Обсяг реалізації в місяць Вартість, руб. Прибуток від реалізації, руб. 1-3 місяць продаж товарів 150-300 шт. 1 000 - 3 000 150 000 - 900 000 4-6 місяць продаж товарів 250-450 шт. 1 200 - 4 000 300 000 - 1 800 000 до змісту ↑

Аналіз можливих ризиків

Основні ризики при створенні інтернет-магазину незначні і легко усуваються шляхом контролю і оптимізацією витрат:

 • Висока ймовірність доручення замовлення по створенню інтернет-магазину некваліфікованого виконавцю
 • Непомірно великі витрати на організацію реклами в інтернеті

висновок

Проведене в даному бізнес-плані дослідження показало, що організація інтернет-магазину є вкрай прибутковим і перспективним проектом з малою часткою ризику. Основним умова для його успішного функціонування є грамотне виконання розробки сайту магазину і вміле адміністрування.