Дайджест digital-новин: лютий 2016

 1. контекстна реклама
 2. Веб-аналітика
 3. SEO
 4. SMM
 5. Корисні матеріали
 6. Інсайт ДЛЯ МОБІЛЬНИХ САЙТІВ ВІД GOOGLE

Ми зібрали на одній сторінці найважливіші новини маркетингу і реклами за місяць.

контекстна реклама

контекстна реклама

Яндекс.Директ

директ представив розширений геотаргетинг. Оновлення дозволяє переглядати оголошення не тільки в обраному регіоні, але для користувачів, що використовують регіон в запиті і знаходяться в іншому місці. Це дозволить розширити охоплення своїх кампаній.

Нові можливості оптимізації конверсії в Ю Я. У Яндекс.Директі з'явилася можливість оптимізувати покази за додатковими релевантними фразами по конкретної мети з Я.Метрікі. Перевага нововведення в тому, що рекламодавець може вибирати, які конверсії важливі для кампанії в даний момент.

директ збільшив ліміт на ключові фрази і мінус-слова. З 9 лютого ліміт в 4096 символів буде застосовуватися не до всієї групи оголошень, як було раніше, а до кожної фрази і заданим для неї мінус-словами. Додати в групу можна до 200 фраз.

директ виправить опечатки оголошення. Цей захід спрямований на прискорення модерації оголошень. Перший час виправлятися буде тільки регістр в іменах власних і абревіатурах.

Google AdWords

Google більше НЕ буде показувати рекламу в правому блоці видачі. Однак для «висококонкурентних запитів» зверху додасться одне додаткове рекламне оголошення.

В AdWords з'явилася цілодобова підтримка. Google почав надавати цілодобову підтримку для рекламодавців AdWords протягом робочого тижня через соціальні медіа.

новий функціонал в додатку AdWords для Android. Серед основних нововведень - підтримка універсальних кампаній для додатків і нова статистика про переходи.

Веб-аналітика

Google Analytics додав можливість відстеження рефералів з Android. Тепер розробники зможуть дізнатися, звідки було встановлено їх додаток. Відстеження рефералів дає повну картину шляху, пройденого користувачем до установки програми.

Google Analytics запустив автоматичне відстеження для analytics.js. Серед основних нововведень:

 • Відстеження вихідних посилань і форм.
 • Відстеження змін URL для односторінкових додатків.
 • Декларативне відстеження подій.
 • Відстеження медіа-запитів.

SEO

SEO

Google вважає розширені сніппети «оптом». Розширені сніппети не враховуються в звітах Search Console, тобто їх не вважають камері не вдається відстежити позицій, підрахунку кліків і показів в звіті Search Analytics в рамках Google Search Console.

У видачі Google з'явилися мобільні сторінки з прискореної завантаженням. AM-сторінки з'являються в двох форматах - каруселі та списку, але і там і там присутня мітка «AMP».

В посилання на Google Chrome додали атрибут Nofollow. У платну посилання на Google Chrome на сайті спонсорів сайту Let's Encrypt додали атрибут Nofollow.

Google розповів про вплив AMP на ранжування. Мобільні сторінки з прискореної завантаженням поки не є фактором ранжирування. AMP підвищує показник mobile-friendly, а це в свою чергу може поліпшити позиції сайту.

Google поліпшив аналітику призначених для користувача запитів. Тепер Google аналізує запити на випадок, якщо користувачі шукають конкретний бренд.

SMM

Facebook замінив лайк на п'ять різних символів. Замість однієї кнопки користувачам пропонують 5 значків, що виражають різні емоції - любов, радість, здивування, печаль і гнів.

Facebook розширив функціонал відеореклами. Facebook запустив кілька нововведень, що стосуються відеореклами. Серед них:

 • Автоматичне додавання субтитрів.
 • Оплата фактичних переглядів відеореклами.
 • Завершено інтеграцію з Moat.

Instagram оголосив про запуск лічильників переглядів для відео. Нова функція дозволить не тільки відстежувати кількість переглядів, а й число коментарів і лайків.

Аудиторія рекламодавців в Instagram збільшилася до 200 000. Сьогодні 75% рекламодавців знаходяться за межами США.

«Мульти-акаунти» в Instagram стали доступні всім користувачам. У всіх користувачів Instagram з'явилася можливість швидкого перемикання між декількома обліковими записами.

Instagram інтегрувався з Однокласниками. З 16 лютого користувачі Instagram можуть публікувати свої фотографії і відео одночасно в фотошерінге Instagram і на своїй сторінці в соцмережі Однокласники.

Корисні матеріали

24 березня в Москві за підтримки Google вже в 3-й раз відбудеться професійна конференція з онлайн-аналітиці Go Analytics! Конференція збирає провідних експертів і лідерів галузі.

У 2016 році за традицією програма буде розділена на два потоки: онлайн-аналітика для бізнесу (Business) і онлайн-аналітика для фахівців (Technical). Ви отримаєте свіжу інформацію зі світу онлайн-аналітики, дізнаєтеся про нові ефективні інструменти, познайомитеся з виграшними рішеннями для бізнесу і з успішними кейсами спікерів.

Ви отримаєте свіжу інформацію зі світу онлайн-аналітики, дізнаєтеся про нові ефективні інструменти, познайомитеся з виграшними рішеннями для бізнесу і з успішними кейсами спікерів

Читайте також:

Дайджест найцікавіших новин січень 2015

ОГЛЯД НОВОГО ДОДАТКИ ADWORDS ДЛЯ IOS

Інсайт ДЛЯ МОБІЛЬНИХ САЙТІВ ВІД GOOGLE

10 РАД ДЛЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ROI В 2016 [чекліст]