Ефективне просування групи в ВК: швидко і дешево набираємо живих передплатників

  1. Маленька передісторія проекту Юридична Ініціатива
  2. Юридична Ініціатива: відродження
  3. Просування групи ВК: перший млинець не грудкою
  4. Які використовувалися рекламні пости для просування групи
  5. Яка вартість залучення одного передплатника і чому третій рекламний пост (косячіт) відверто не зайшов?
  6. У чому знадобився Target Hunter
  7. Ха-ха. Такі показники за 5 000 рублів з просування паблік ВК? Так я за ці гроші накручу 10 000 чоловік...

Отже, обіцяна стаття про те як ми набрали більше 1300 живих людей в паблік всього за 5 000 рублів.

Маленька передісторія проекту Юридична Ініціатива

Ті, хто спілкуються зі мною вже дуже давно пам'ятають, що в 2014 році був досить крутий проект, який я хотів будувати і розвивати - Юридична Ініціатива. Це була зв'язка з групи ВК і сайту, де регулярно публікувалися новини юридичного характеру, які писалися особисто мною (для тих, хто не в курсі - я ще й практикуючий юрист), йшли цікаві обговорення та в цілому велася двіжуха.

До речі, зараз проект вельми успішно працює. Я знову почав постити туди контент, де простою мовою пояснюю законодавчі норми, з якими ми часто стикаємося щодня. І я буду ДУЖЕ вдячний, якщо ви підпишіться: https://vk.com/pravinitsiativa

На піку популярності сайт давав приблизно 30 уникав на добу, а в групі було більше 1 000 живих людей.

О БОГИ!!! ЯКИЙ РЕЗУЛЬТАТ!!! Тут має бути місце для сарказму. Але це був далекий 2014 рік. Я закінчував юр. фак і гадки не мав про SEO, SMM та іншу дичину, про яку зараз пишу на цьому сайті ....

Нас репоста такі круті хлопці, як ГРОТ, Міша Маваші і ще досить багато паблік з різним охопленням. І все це було абсолютно безкоштовно. Потім все змінилося. Мене охопив інтернет-маркетинг, заробіток бабла і вся ось ця двіжуха.

В кінцевому підсумку проект був покинутий, сайт видалений хостером, а з групи успішно звалили всі активні люди. Залишилося всього людина 600, з яких живих ... ну коротше коли я вирішив відновити проект, запустив пост про це в тій групі і попросив поставити лайк на підтримку. Було всього 4 лайка. На майже 600 чоловік. Ясно. Зрозуміло.

Зрозуміло

Юридична Ініціатива: відродження

Отже, я відновив проект. Зарегал домен, зробив сайт, відновив активність в групі ВК, зістикував їх, завів канал на YouTube і почав посилено працювати. З самого початку почав пробивати тему з безкоштовними репоста в різних тематичних групах, але ніхто навіть не розглядав таку можливість. Всі хотіли денюжку.

Можливо вам буде цікаво дізнатися: чи має сенс накрутка в instagram і ВК ? Там я писав свій особистий досвід

Просування групи ВК: перший млинець не грудкою

У такій ситуації я вирішив, що якщо вже платити за рекламу, то вихлоп повинен бути соотвествующий. Окупатися повинна кожна копійка. Я почав дивитися майданчики під рекламу, де могла бути моя аудиторія. Без всяких парсеров і аналізаторів я вліз в групу Камікадзе Д "Сатира без позитиву". Це як раз моя аудиторія. У групі всього 400 000 осіб, але аудиторія дуже жива (це видно неозброєним поглядом по активності в групі), та й для реклами соціального проекту - саме те. Ціна репоста - 3 000 рублів. Домовилися про рекламу, зробили репост в будній день в обід 20 вересня. Результат - 1041 унікальний відвідувач і 963 учасника (цифра номер 1 на графіках).

Рекламні пости в групах "філософської спрямованості" і розважального характеру

Далі знайшов дві спільноти через біржу ВК. Закинув туди на рахунок 2 000 рублів і вирішив пошукати великі майданчики з хорошим охопленням аудиторії. Проект у мене начебто корисний, контент хороший, отже, про нього має дізнатися якомога більше народу. Портрет ЦА досить розмитий. За ідеєю підписатися можуть і любителі розважального контенту молодого віку, та й більш зрілі і серйозні люди. Конкретних сегментів тут немає, бо матеріал йде і для автомобілістів, і по темі ЖКГ, і по спілкуванню з поліцією, та у справах захисту прав споживачів.

Другий пост йшов в групі Цинік (цифра 2 на графіку), а третій рекламний пост йшов в косячіт (цифра 3 на всіх графіках) Другий пост йшов в групі "Цинік" (цифра 2 на графіку), а третій рекламний пост йшов в "косячіт" (цифра 3 на всіх графіках).

Другий пост йшов в групі Цинік (цифра 2 на графіку), а третій рекламний пост йшов в косячіт (цифра 3 на всіх графіках)

Природно, що не означити охоплення рекламної записи я теж не можу. Ось такі ось показники у нас вийшли:

косячіт:

цинік:

Які використовувалися рекламні пости для просування групи

Оскільки у випадку з групою "Сатира без позитиву" йшлося про рекламу по прямій домовленості, то я був вільний вибрати той рекламний пост, який вважав за потрібне. Ось він:

У разі, коли я рекламувався через біржу, у мене не вдалося пройти модерацію з таким постом. Причиною було те, що я повинен отримати згоду тих осіб, які присутні на фото. Я пішов на невелику хитрість і змінив фото на схожі, але без осіб:

Як бачите, суть та ж сама, текст я взагалі не міняв, але картинки тепер без осіб. До речі, модерацію ми пройшли з першого разу без будь-яких перешкод. Для кого-то це даність, а мої пости майже ніколи з першого разу модерацію не проходять ні в яких проектах.

Яка вартість залучення одного передплатника і чому третій рекламний пост (косячіт) відверто не зайшов?

У першому рекламному пості я заплатив 3 000 рублів і отримав 693 передплатника при охопленні поста в 37 000 чоловік. Це 4,30 руб. за одного передплатника. У другому випадку я заплатив 700 рублів і отримав 238 передплатників по 2,9 рублів за одну людину при охопленні в 35 000 чоловік. У третьому випадку я заплатив 1 200 рублів за репост і отримав 115 осіб по 10,8 рублів за кожного передплатника при охопленні поста в 44 000 чоловік.

До речі, це далеко не перший рекламний пост в ВК, який зловив відгук своєї цільової аудиторії. Я вже робив ефективний рекламний пост в ВК в одному з наших проектів

Насправді я не шкодую, що витратив гроші на третій рекламний пост. Все просто - кожна реклама вимагає тестування (шкода, що багато моїх клієнти цього не розуміють). Три цих поста дали нам не тільки передплатників, а й більш точне уявлення про ту цільової аудиторії, з якою нам необхідно працювати - це люди від 25 років і старше. Саме вони проявили найбільшу активність у взаємодії з рекламними постами, і саме вони зараз складають основу нашої аудиторії. До цього моменту я думав, що ЦА цього проекту - все, крім школярів. Та й ті активність почали проявляти не тільки в обговоренні мемів, а й навіть в політиці. А виявилося, що сегмент кілька вже. Але ж реально ... проект повинен бути цікавий майже поголовно всім.

У чому знадобився Target Hunter

Насправді вони красені. Я до сих пір не запив відгук на їх сервіс, але він буде трохи пізніше. Отже, я вирішив Спарс аудиторію "Сатири без позитиву" і виявити ті спільноти, в яких ще складаються хлопці звідти. Це дало мені кілька ідей в плані подальшого пошуку рекламних майданчиків.

Це процентне співвідношення перетину аудиторії:

Це процентне співвідношення перетину аудиторії:

Паблік здебільшого політичної спрямованості, але напрямок руху в загальному і цілому зрозуміло ....

А це просто перетин по ЦА. Інтереси публіки, так би мовити. Ось тільки у цих мастодонтів реклама буде коштувати оооой як дорого. Але ми поки тільки придивляємося. І не забуваємо, що скупий платить двічі. А жмот все життя ...

Аналогічним чином я прогнав групу "Цинік" через ТХ, щоб знайти збіги і інтереси моїх потенційних передплатників.

Ха-ха. Такі показники за 5 000 рублів з просування паблік ВК? Так я за ці гроші накручу 10 000 чоловік і притягну ще стільки ж

А я і не б'ю себе в груди, що я - кращий SMM специалист в світі. Я просуваю проекти комплексно. І причепом до тих показників, про які я говорив вище йде зовсім близький поріг монетизації каналу на YouTube і 131 передплатник на каналі.

А ще швидкий захід у індекс сторінок сайту проекту з хоч і дуже маленьким, але припливом органічного трафіку на сайті, якому немає навіть місяці.

Ось такі ось пироги. І це тільки початок. Дальше більше.

Такі показники за 5 000 рублів з просування паблік ВК?
Яка вартість залучення одного передплатника і чому третій рекламний пост (косячіт) відверто не зайшов?
Такі показники за 5 000 рублів з просування паблік ВК?