Комерційні пропозиції по SEO. Основні помилки в КП

 1. Що ж насправді цікаво для замовника:
 2. Основні помилки в комерційних пропозиціях по SEO
 3. Що хотілося б порадити?

Перше, що необхідно враховувати це те, що клієнти недолюблюють фахівців з сео-просування. У людей до них ставлення, приблизно, як агентам по нерухомості - потрібно заплатити, але, в цілому, не ясно за що. Тому слід брати до уваги те, що для більшості споживачів бесіда з фахівцем з продажу послуг з просування web-сайтів є напруженим взаємодією через страх нав'язування своїх послуг, а також зайвих розповідей про достоїнства компанії.

Що ж насправді цікаво для замовника:

 • вартість;
 • Які послуги і дії включені в ціну;
 • Яку цільову аудиторію він придбає;
 • Як ви це зробите.

! Замовнику не сподобається, якщо в перелік першочергових запитів для просування web-сайту ви віднесете слова, за якими він тепер входить в ТОП, наприклад, найменування марки.

Основні помилки в комерційних пропозиціях по SEO

Отже, розберемо найбільш часті помилки в комерційних пропозиціях. До таких належать такі моменти:

 • велика кількість текса про фірму-виконавця, про інших наявних послугах, про те, чому вибір повинен лягти саме на цю фірму;
 • перелік формулювань - замовнику немає необхідності читати перелік формулювань, йому хочеться бачити перед очима легкочитаємий текст, написаний доступно;
 • дублювання -не варто прописувати те ж саме кілька разів, наприклад, стислі формулювання дій на одній сторінці, а потім розшифрований список тих же дій на кілька сторінок;
 • об'ємні файли, що мають масштабні тексти - як правило, в таких текстах багато зайвої інформації, в якій замовник не потребує.

Що хотілося б порадити?


Ще перед тим, як почати підготовлення комерційної пропозиції, у замовника необхідно уточнити ряд нюансів: які слова залучати або не залучаються в просування; обумовити регіон просування Ще перед тим, як почати підготовлення комерційної пропозиції, у замовника необхідно уточнити ряд нюансів: які слова залучати або не залучаються в просування; обумовити регіон просування.

Для зручності, рекомендується скласти табличку, в якій має бути вказано:

 1. Ключові слова.
 2. Кількість їх запитував в системі пошуку за певний діапазон часу (слід уточнити за який, як правило, це місяць), в якому місці.
 3. Положення, на яких розміщується сайт клієнта в даний момент часу, за словами в системі пошуку, в певній місцевості.
 4. Вартість за виведення слова в ТОП 10, ТОП 5, ТОП 3 (якщо є здійсненним для низкочастотников).
 5. Якщо є можливість, зробіть аналіз чинників, які дозволили сайту виявитися на таких позиціях, а також оціните слідства анулювання платних посилань.

Не слід на всіх сторінках комерційної пропозиції вказувати реквізити, достатнім буде розміщення емблеми на першому аркуші.

Не робіть велику секцію, де будуть вказані контактні дані менеджера програми, тому що замовник знаходиться на фазі перегляду і не стане запам'ятовувати або записувати номер телефону менеджера.

А взагалі, це не клієнт повинен робити дзвінки менеджеру, а навпаки. Здійснювати дзвінки варто в належний момент, про який потрібно домовитися заздалегідь. Якщо клієнт не підняти трубку, слід зробити повторну спробу дещо пізніше.

Не рекомендується робити заміну менеджерів, які працюють з одним замовником, ще до того, як він вніс оплату. Інакше у клієнта може скластися негативна думка про компанії.
Не рекомендується робити заміну менеджерів, які працюють з одним замовником, ще до того, як він вніс оплату

Не забувайте про те, що ви є не єдиною компанією, яку беруть до уваги. Навіть якщо у вас високий рейтинг, серед фірм, що надають послуги з SEO-просуванню , В будь-якому випадку, вас порівняють з іншими. Тому ваше комерційна пропозиція має виділятися на загальному тлі правильністю подачі інформації.

Не слід посилати замовнику велику кількість файлів одному листі, краще буде якщо відправите один, який він просив, але ніяк не всі ваші пропозиції з переліком послуг.

Ні в темі листа, ні в комерційній пропозиції, які не відзначайте слова, за якими сайт компанії знаходиться на первенствующих положеннях. Можна сказати про це за телефонною розмовою і то, лише в тому випадку, коли про це запитають. Просто ця інформація нікому не цікава, крім Вас. Якщо вибір замовника вже впав на Вас, значить, ліміт довіри у нього до вашої фірми є. Говорячи маркетинговим мовою: "Не торгуйте ідеєю про спільну роботу тоді, коли ви вже здійснили її продаж заочно!». Займайтеся продажем лише певної послуги. Для початку важливим є продаж чогось одного. А тільки потім, коли вдалося вдало укласти першу угоду, можна пропонувати придбати додаткові послуги.

На закінчення хотілося б порадити вести записи в системі СRM, наділяє замовника статусом і не забувайте про його актуальному коригуванні. Постарайтеся робити аналіз результатів, працюйте над собою, і все вийде!

Що хотілося б порадити?