Главная Новости

Мультимодальні та комбіновані перевезення

Опубликовано: 20.07.2022

Мультимодальні перевезення - що це? Відкрийте для себе його найбільші переваги.
Щоб оптимально та економно спланувати транспорт, слід шукати рішення, які найкраще відповідають завданням транспортування вантажів. Відповіддю може бути вибір мультимодального транспорту, про який ви можете прочитати далі в тексті.

Мультимодальні перевезення

Мультимодальні перевезення - визначення

мультимодальні перевезення — це перевезення вантажів двома чи більше видами транспорту, наприклад автомобільним і авіаційним, або автомобільним, залізничним і морським транспортом, з можливістю перевантаження вантажу (у тому числі збірного перевантаження) на іншу транспортну одиницю. Цей вид транспорту використовується, коли товари перевозяться на дуже великі відстані до пункту призначення в іншій країні. Найважливішим документом для мультимодальних перевезень є «Мультимодальна транспортна накладна FIATA» (відома як FBL), яка впорядковує багато питань, важливих для імпортерів та експортерів. Згідно з його положенням мультимодальний оператор несе відповідальність за вантаж під час усього перевезення, а не лише його окремих частин. Мультимодальний транспорт може мати дві форми: інтермодальний або комбінований транспорт. Іноді ці терміни використовуються як синоніми, що, однак, є помилкою.

Інтермодальні та комбіновані перевезення

Простіше кажучи, інтермодальні перевезення є різновидом мультимодального звуження. Це відбувається з використанням кількох видів транспорту, в тому числі морські контейнерні перевезення https://www.uvs.in.ua/ua/kontejnerni-perevezennya/, але товар не змінює вантажну одиницю або транспортний засіб, на якому він транспортується, наприклад, він проводить весь шлях від відправника до одержувача в одному і тому самому змінному кузові або в тому самому контейнер - без відкриття та перевантаження зі зміною виду транспорту, що безумовно знижує ризик його пошкодження. З іншого боку, головною особливістю комбінованих перевезень є те, що більша частина перевезень здійснюється морським, внутрішнім водним або залізничним транспортом, але доставка і висадка здійснюється вже автомобільним транспортом і на строго визначені відстані. Як бачите, усі ці терміни стосуються перевезень різними видами транспорту, але описують дещо різні випадки.

Мультимодальні та комбіновані перевезення

Мультимодальні перевезення - переваги та недоліки

Беззаперечною перевагою мультимодальних перевезень є можливість перевозити вантажі на великі відстані, що неможливо в разі експедирування одним видом транспорту. Також варто звернути увагу на швидкість транспорту. Це пов'язано з величезною оптимізацією всього процесу, що є результатом поєднання різних видів пересилання. Залежно від можливостей конкретної території використовується адаптований вид транспорту: наприклад, вантажівки та залізниці на суші (гарним прикладом є вантажні експреси з Китаю до Європи), а також контейнеровози на морі. Таким чином, це чудове рішення, зокрема, для торгівлі продуктами з відносно коротким терміном придатності або сезонністю, наприклад, для торгівлі такими товарами, як бакалія чи одяг. Якщо ми дбаємо про ціну, мультимодальні перевезення знову можуть виявитися вдалим вибором (особливо, якщо одним із видів транспорту є морський вантаж). Так само, якщо нашим пріоритетом є безпека вантажів – адже ми можемо використовувати варіант інтермодального транспорту, який передбачає використання кількох видів транспорту при збереженні однієї одиниці вантажу, а це значно знижує ризик пошкодження. Крім того, сторона-замовник, яка обирає мультимодальний транспорт, несе лише одну загальну плату за доставку.

З іншого боку, цей вид транспорту також може мати деякі незручності, але в основному пов'язані з технічною стороною. Для підвищення ефективності процесу найпоширенішою метою є уніфікація відвантаженого товару, тобто об’єднання багатьох упаковок в одне ціле, т.зв. завантажувальний блок, і це може стати неприємністю. Якщо ми не використовуємо цю уніфіковану опцію, а на шляху руху товару від відправника до одержувача є кілька точок перевантаження (наприклад, крани, козлові крани), ризик пошкодження зростає. Також обмежені можливості перевезення спеціальних посилок, наприклад, тварин.

rss