На Kickstarter за добу зібрали 75%: як білоруський стартап готувався до краудфандінгом

  1. підготовка
  2. витрати
  3. результати

Фото зі сторінки Тимофія Липського в Facebook

Один з популярних способів одночасно і залучити інвестиції, і отримати перші замовлення - краудфандінг. Особливо якщо мова йде про ринок США. Стартап RocketBody, отримавши інвестиції в грудня 2017, почав перші кроки в Америці через Kickstarter. За добу на момент публікації проект 75% від заявленої суми. Засновник і головний виконавчий директор RocketBody Тимофій Липський ділиться подробицями, як команда готувалася до краудфандінгом.

- Мета нашої краудкампаніі - це реклама продукту і трекшен (попередні замовлення) на цільовому ринку. Отримавши замовлення на платформі, нам буде набагато простіше говорити з інвесторами та отримати доступ до ключової аудиторії, до ранніх послідовникам, які до виходу серійного пристрою допоможуть нам зробити продукт краще. Першочергова мета - релокацію в Америку і робота з ключовим для нас ринком на місці.

Тимофій ЛипськийТимофій Липський

Засновник і головний виконавчий директор

Ми вибрали Kickstarter (KS) як найбільш популярну і зарекомендувала себе платформу. Бар'єр входу для проектів на KS вище, ніж на Indiegogo. Наприклад, не всі країни можуть заявити проект, а якщо заявляти проект від компанії, а не фізичної особи, потрібно триетапна верифікація. Тим самим збір коштів на KS кращий для стартапів, які планують вихід на ринок Америки. Для них це хороша маркетингова історія.

Ми поставили собі за мету зібрати $ 30 000. KS публікує на головній сторінці проекти, які за перший день зібрали 30% від мети, і в кампанії ключові саме перші кілька днів.

⇒ Читайте також подробиці про проект RocketBody:

підготовка

Ми відразу готувалися за всіма правилами, щоб інвестор, який проводить due diligence (оцінку проекту), провів його швидко. Підготовка була розділена на наступні складові:

1. Юридична. Для нас було принципово, щоб творцем проекту на KS виступала американська компанія, а не фізична особа. Тим самим ми плануємо підняти лояльність до проекту. Ми створили компанію, відкрили рахунок, випустили карти, знайшли фізична особа в Америці з SSN (картка соціального страхування - прим. Про бізнес), який був готовий їм з нами поділитися. Без такого роду даних платформа НЕ верифікує компанію, вважаючи її неблагонадійній. Це зайняло близько 2 місяців.

Крім того, завданням було ще пов'язати білоруську компанію, якій належить інтелектуальна власність, з американської. Це потрібно, щоб потенційні інвестори розуміли права власності на технологію, кому локально вона належить.

2. Збір аудиторії. У нас було 5 гіпотез зі збору трафіку:

  • Платний через Фейсбук і Інстаграм. З соцмережами все досить просто - купуємо трафік, запускаємо на Лендінгем, міняємо креативи, вважаємо конверсію.

Проблема тут тільки одна - це дорогі Ліди, тому що тема спорту і ЗСЖ зараз дуже популярна. На цей канал пішло 80% бюджету. При цьому шишок набили неміряно. Сама болюча - помилка в оцінці ліда.

  • Благодійна кампанія. Ми плануємо пожертвувати 10% від зібраної суми цільових фондів. Ми вели переговори з деякими фондами зі Штатів, але результату ці переговори не дали. Вони нам були потрібні як платформи, на яких ми могли спиратися для пруф наших намірів
  • Робота з лідерами думок через ручну розсилку. Вихлоп був зовсім невеликий
  • Публікації в ЗМІ. Після лідерів думок ми переключилися на роботу з журналістами, які пишуть про стартапи, і на спортивні ЗМІ. Працювали і з блогами. Контакти ЗМІ нам допомогли зібрати PR-фахівці з Білорусі та підрядники з Великобританії. Блоги шукали в Гуглі за запитами «Топ 100 блогів про спорт». Що спрацювало краще - зможу сказати пізніше
  • Конверсія лидов через додаток. Ми спробували запустити додаток на ринок Штатів. Тут ми переслідували 2 мети: протестувати деякі рішення в додатку, зібрати e-mail лояльної аудиторії, причому ми просили залишати їх добровільно. Цей канал дам нам близько 10% зібраних контактів

3. Робота з аудиторією, яка вже залишила свої дані. Тут ми віддали роботу британським підрядникам.

4. Підтримка native спікерами. Весь контент, кожне слово вичитували люди з Америки, все листування, статтю і навіть відповіді в ФБ пишуть найняті американці. Це дорого, але необхідно - в середньому $ 30 за годину.


Команда RocketBody. Фото із товариства EventSpace в Facebook

витрати

Нам дуже пощастило з підрядниками. Одні хлопці з Мінська зробили дуже круте і недороге відео, інші - дали пільговий тариф і фахівців для збору трафіку, які працювали з нами і у вихідні, і у свята. А наш дизайнер робив креативи і оформляв сторінку на KS. Тобто силами суто білорусів ми підготували для роботи все необхідне.

Основна стаття витрат - покупка лидов. Тут скільки бюджету ні витрать, буде мало.

результати

За перший день ми виконали свою мету - зібрали 75% від заявленої суми.

За перший день ми виконали свою мету - зібрали 75% від заявленої суми

Скріншот з kickstarter.com

Зараз будемо стежити за динамікою і діяти в залежності від результатів 3 днів. Чекаємо, що про нас напише ProductHunt.

Читайте також