Налаштування (оптимізація) Windows XP :: Windows :: Система :: Комп'ютерна консультація :: adsl.kirov.ru

 1. 1. Налаштування звуків і властивостей екрану.
 2. 2. Оптимізація властивостей системи.
 3. Відключення невикористовуваних служб.
 4. 4. Налаштування списку автозавантаження.
 5. 5. Налаштування служби QoS.
 6. 6. Внесення деяких змін до реєстру.

Проблеми при реєстрації на сайті? НАТИСНІТЬ СЮДИ ! Не проходьте повз вельми цікавого розділу нашого сайту - проекти відвідувачів . Там ви завжди знайдете свіжі новини, анекдоти, прогноз погоди (в ADSL-газеті ), телепрограму ефірних і ADSL-TV каналів , Найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу високих технологій , Найоригінальніші і дивовижні картинки з інтернету , великий архів журналів за останні роки, апетитні рецепти в картинках , інформативні Цікавинки з Інтернету . Розділ оновлюється щодня. Завжди свіжі версії найкращих безкоштовних програм для повсякденного використання в розділі необхідні програми . Там практично все, що потрібно для повсякденної роботи. Почніть поступово відмовлятися від піратських версій на користь більш зручних і функціональних безкоштовних аналогів. Якщо Ви все ще не користуєтеся нашим чатом , Вельми радимо з ним познайомитися. Там Ви знайдете багато нових друзів. Крім того, це найбільш швидкий і ефективний спосіб зв'язатися з адміністраторами проекту. Продовжує працювати розділ оновлення антивірусів - завжди актуальні безкоштовні оновлення для Dr Web і NOD. Не встигли щось прочитати? Повний зміст рядка, що біжить можна знайти по цьому посиланню .

Операційна система Windows за замовчуванням має дуже "універсальні" настройки. Багато служб системи, що працюють при таких її настройках, більшості звичайних користувачів не потрібні. Вони не тільки значно збільшують час запуску і закінчення роботи, а й займають частину оперативної пам'яті і інших ресурсів комп'ютера, що іноді суттєво знижує його продуктивність.

Є багато програм, наприклад, таких як BoostSpeed , Які налаштовують Windows з певних шаблонах, відключаючи частину непотрібних служб. Але ці програми, як правило, платні, а їх шаблони не можуть врахувати всього різноманіття потреб користувачів. Самостійна ( «ручна») оптимізація операційної системи дає можливість краще зрозуміти принципи її роботи і досягти максимального рівня продуктивності комп'ютера.

Про процес установки системи і програмного забезпечення читайте тут . Далі мова буде йти тільки про налаштування вже встановленого ПО.

Перед початком оптимізації Windows XP бажано зробити копію реєстру. Для цього запускаємо "Редактор реєстру" , В меню "Файл" вибираємо "Експорт". У вікні "Експорт файлу реєстру" вказуємо місце збереження, ім'я файлу копії реєстру, в розділі "Діапазон реєстру" відзначаємо галочкою "Весь реєстр", тиснемо кнопку "Зберегти".

Налаштування (оптимізацію) Windows XP пропоную здійснювати в кілька кроків:

 1. Налаштування звуків і властивостей екрану;
 2. Оптимізація властивостей системи;
 3. Відключення невикористовуваних служб;
 4. Налаштування списку автозавантаження;
 5. Налаштування служби QoS;
 6. Внесення деяких змін до реєстру.

1. Налаштування звуків і властивостей екрану.

Заходимо «пуск» - «настройка» - «панель управління»

Заходимо «пуск» - «настройка» - «панель управління»

В панелі управління вибираємо категорію «звук і аудіопристрої», у вікні, ще раз тиснемо на «звук і аудіопристрої», відкриється панель «властивості: звуки та аудіопристрої». На вкладці «звуки» ставимо звукову схему «немає звуків», натискаємо кнопку «застосувати», «ОК».

Звуковий супровід роботи операційної системи буде відключено (всякі клацання та інше). При перегляді відео, прослуховування музики, в іграх та інших додатках звук збережеться. Це повинно трохи прискорити швидкість запуску старих і слабких машин, хоча цього можна і не робити.

Повертаємося в «панель управління», заходимо в категорію «оформлення і теми», тиснемо на посилання «екран», відкриється панель «властивості: екран». Переходимо на вкладку «теми». Рекомендую вибрати тему «класична» (особливо для слабких машин). Інтерфейс системи, звичайно, постраждає, але на її продуктивності це позначиться позитивно. Тут вже самі вирішуйте що для Вас важливіше. Після вибору теми не забувайте натиснути кнопку «застосувати».

Після вибору теми не забувайте натиснути кнопку «застосувати»

Переходимо на вкладку «робочий стіл». Тут вибираємо фоновий малюнок ( «шпалери») для робочого столу. Рекомендую вибрати пункт «ні» (особливо для слабких машин). На дисплеї не буде малюнка, зате звільниться трохи оперативної пам'яті. Натискаємо кнопку «застосувати».

Натискаємо кнопку «застосувати»

Вкладка "Заставка", далі натискаємо на кнопку "Живлення". Відкриється панель «Властивості: електроживлення» на вкладці "Схеми управління живленням» ставимо "Відключення дисплея" в значення "Ніколи" - не буде відключатися монітор під час перегляду фільмів. Натискаємо кнопку «застосувати» і повертаємося в панель «властивості: екран».

Натискаємо кнопку «застосувати» і повертаємося в панель «властивості: екран»

На вкладці "Оформлення" клацаємо по кнопці "Ефекти". У панелі, знімаємо галочку напроти пункту "Застосовувати наступний перехідний ефект для меню і підказок", ставимо галочку навпроти "використовувати наступний метод згладжування екранних шрифтів", в віконці ставимо значення "звичайний", знімаємо галочки з пунктів «Застосовувати великі значки», «Відображати тіні ... »,« Відображати вміст вікна ... », натискаємо кнопку« ОК », повертаємося в панель« властивості: екран ».

», натискаємо кнопку« ОК », повертаємося в панель« властивості: екран »

Переходимо на вкладку "Параметри". Тут налаштовуємо дозвіл екрана. Для 15-тидюймових моніторів оптимальним дозволом буде 800х600, для 17-тидюймових - 1024х768, хоча якщо у вас старий комп'ютер занадто великий дозвіл екрана ставити не варто. Потім налаштовуємо якість передачі кольору. Для слабких машин рекомендую виставити якість «середнє (16 біт)». Натискаємо кнопку «застосувати».

Натискаємо кнопку «застосувати»

Натискаємо кнопку «Додатково». Відкриється панель «Властивості: Модуль підключення монітора». Переходимо на вкладку «монітор», відзначаємо галочкою пункт «приховати режими, які монітор не може використовувати», у віконці «Частота оновлення екрану» виставляємо максімольно можливе значення.

На слабких комп'ютерах з підвищенням частоти оновлення екрану відчутно знижується продуктивність системи. Тому яку частоту поставити - вирішувати Вам. У будь-якому випадку ставити частоту оновлення екрану нижче 75 Гц. не рекомендую (шкідливо для очей).

Тиснемо кнопку «Застосувати», потім кнопку «ОК».

2. Оптимізація властивостей системи.

Відкриваємо панель «властивості системи».
Для цього клацаємо правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер» на робочому столі. В меню оберіть пункт «властивості». Можна також утримуючи клавішу "Win" (в нижньому ряду між "Ctrl" і "Alt"), натиснути клавішу "Pause Break" або "Break" (праворуч, в районі клавіші "Num Lock").

У панелі «властивості системи» виробляємо наступні дії:

 1. Вибираємо вкладку «Відновлення системи», ставимо галочку (клацнути мишкою) в віконці «відключити відновлення системи на всіх дисках», натискаємо кнопку «застосувати».
  Таким чином ми відключаємо службу відновлення системи. Приблизно 85% користувачів вважають, що цю службу можна відключити, і я з ними згоден. За все своє свідоме життя службою відновлення я ні разу не скористався. Зате операційну систему вона конкретно гальмує.
 2. Відключаємо автоматичне оновлення системи. Для цього переходимо на вкладку «Автоматичне оновлення», відзначаємо пункт «відключити автоматичне оновлення», натискаємо кнопку «застосувати».
  Відключення автоматичного оновлення позбавить Вас від настирливого прагнення системи оновлюватися через Інтернет, займаючи пропускну здатність інтернет-з'єднання і витрачаючи трафік. У разі необхідності, завантажити необхідні оновлення можна вручну через Microsoft Update.
 3. Далі переходимо на вкладку "віддалені сеанси". Якщо Ви не використовуєте віддаленого помічника або не знаєте що це таке, зніміть всі галочки і натисніть кнопку «застосувати».

 4. Далі переходимо на вкладку "додатково". У розділі «швидкодія» натискаємо кнопку «параметри», відкривається панель «параметри швидкодії». Тут на вкладці «візуальні ефекти» відзначаємо пункт «особливі ефекти», залишаємо галочки тільки на «використання стилів ...», «використання типових задач для папок», «згладжувати нерівності екранних шрифтів».
  На слабких машинах або якщо потрібно досягти максимального швидкодії найкраще відключити всі візуальні надмірності (поставити галочку навпроти пункту «забезпечити найкращу швидкодію»), але в цьому випадку інтерфейс Windows XP стане таким як у Windows 2000. Не забудьте натиснути кнопку «застосувати».
 5. Тепер в панелі «параметри швидкодії» переходимо на вкладку «додатково». Тут в пунктах «розподіл часу процесора» і «використання пам'яті» ставимо галочки біля «програм», натискаємо кнопку «застосувати». Після цього в пункті «віртуальна пам'ять» тиснемо кнопку «змінити».
  В панелі «віртуальна пам'ять» налаштовуємо розмір файлу підкачки (зарезервованих системою місце на жорсткому диску комп'ютера, яке в разі нестачі оперативної пам'яті використовується для її розширення).
  При цьому дотримуйтеся наступних принципів:
 • -Якщо у комп'ютера досить оперативної пам'яті (не менш 1024 MB), і без файлу підкачки можна обійтися, вимкніть його зовсім. В інших випадках або якщо після цього Ви зіткнулися з повідомленням «віртуальної пам'яті Windows закінчується», встановіть файл підкачки наступного розміру:
  -Якщо у Вас 256Мб ОЗУ - то файл підкачки 384 MB;
  -Якщо 384 МБ - то 256-384;
  -Якщо 512МБ - то 256-512;
  -Якщо 1024 MB і більше - половина розміру ОЗУ.
 • В поле вихідний і максимальний розмір файлу підкачки встановлюйте однакові значення;
 • Не встановлюйте файл підкачки в розділ, в якому встановлена ​​операційна система або який активно використовується. Якщо комп'ютер має кілька жорстких дисків, файл підкачки встановлюйте на найшвидший з них.

 • Повертаємося в панель «властивості системи», вибираємо вкладку «додатково», в пункті «завантаження і відновлення» тиснемо кнопку «параметри». У панелі «завантаження і відновлення» залишаємо галочки тільки біля пункту «відображати список операційних систем». У пункті «запис налагоджувальної інформації» вибираємо «(відсутній)», натискаємо кнопку «ОК».
 • Відключаємо звіт про помилки: в панелі "властивості системи" на вкладці "додатково" тиснемо кнопку "Звіт про помилки". У вікні ставимо галочку тільки біля "Відключити звіт про помилки", інші галочки прибираємо, тиснемо "ОК".
 • Якщо Ви не користуєтеся Windows Messenger (або навіть не знаєте що це таке), для звільнення додаткових ресурсів його слід видалити. Мишкою тиснемо на кнопку "Пуск" і вибираємо "Виконати". У рядок "Відкрити" копіюємо наступне -
  RunDll32 advpack.dll, LaunchINFSection% windir% \ INF \ msmsgs.inf, BLC.Remove
  Тиснемо "ОК". Якщо система запропонує перезапуститися - перезапускати.
 • Відключаємо індексування логічних дисків. Для цього по черзі проробляємо з ними наступне: відкриваємо «Мій комп'ютер», натискаємо правою клавішею миші на іконці диска, в меню вибираємо «Властивості». У вікні "Властивості: локальний диск ..." знімаємо галочку з «Дозволити індексування диска для швидкого пошуку», тиснемо «Застосувати». Далі ставимо галочку біля "...... і до всіх вкладених файлів і папок", тиснемо "ОК" і чекаємо завершення застосування параметрів.
 • Відключення невикористовуваних служб.

  Windows включає в себе багато служб, які за замовчуванням запускаються разом з операційною системою, збільшуючи час її завантаження і закінчення роботи, займаючи частину оперативної пам'яті і інших ресурсів машини. Значна їх частина в більшості випадків не використовується.

  Щоб провести відключення цих служб необхідно відкрити панель "Служби".

  Щоб це зробити, утримуючи кнопку «Windows» (зазвичай з зображенням віконця, знаходиться в нижньому ряду, зліва, між кнопками Ctrl і Alt) натисніть кнопку «R» ( «К» в російській розкладці). Можна також в меню "Пуск" вибрати пункт "Виконати". У лівому нижньому кутку екрану з'явиться вікно запуску програм. Напишіть в ньому services.msc і натисніть кнопку «ОК».

  Відкрити панель керування службами Windows можна і іншим способом: «Пуск» - «Налаштування» - «Панель управління» - «Адміністрування» - «Служби».

  Щоб відключити певну службу, в панелі управління службами клацніть по ній правою кнопкою миші, в меню оберіть пункт «властивості».

  Щоб відключити певну службу, в панелі управління службами клацніть по ній правою кнопкою миші, в меню оберіть пункт «властивості»

  У панелі, на вкладці "Загальні" в графі «тип запуску» виберіть один з наступних пунктів:
  - «відключено» (служба не буде запускатися);
  - «авто» (служба стартує разом з операційною системою);
  - «вручну» (служби запускаються тільки при необхідності)
  і обов'язково натисніть кнопку «застосувати».

  Ось список служб з описом їх основних функцій. Залежно від завдань, які вирішуються за допомогою комп'ютера, деякі з них зазначеним способом можна відключити:

  • Machine Debug Manager - Потрібна лише розробникам в процесі налагодження програм. В інших випадках можна відключити.
  • DHCP-клієнт - Потрібен тільки для роботи в мережі, в якій є DHCP сервер. Якщо Ви не знаєте що це таке - службу можете відключити.
  • DNS-клієнт - служба потрібна якщо є мережа або модем. Якщо немає - відключаємо.
  • MS Software Shadow Copy Provider - Управляє створенням тіньових копій. Тіньова копія - вона потрібна в процесі створення Backup системних файлів. Тип запуску ставимо «вручну»
  • NetMeeting Remote Desktop Sharing - «вручну»
  • Plug and Play - Ніколи не відключайте цю службу, оскільки вона відповідає за автоматичне розпізнавання пристроїв та ін.
  • Windows Audio - Не вимикайте якщо на комп'ютері Вам потрібен звук.
  • Windows User Mode Driver Framework - «авто».
  • Telnet - можна відключити
  • Windows Installer - «вручну»
  • QoS RSVP - можна відключити
  • Брандмауер Windows - відключаємо
  • Бездротова настройка - потрібна тільки якщо використовуються відповідні адаптери для зв'язку з ноутбуками або з точками доступу. В інших випадках потрібно відключити.
  • Автоматичне оновлення - відключаємо.
  • Веб-клієнт - відключаємо.
  • Вторинний вхід в систему - Ця служба дозволяє запускати процеси від імені іншого користувача. Якщо у Вас домашній комп'ютер з одним користувачем і Ви самі собі адміністратор - службу можна сміливо відключати.
  • Диспетчер авто-підключень віддаленого доступу - «вручну»
  • Диспетчер логічних дисків - «вручну»
  • Диспетчер черги друку - служба потрібна тільки якщо є принтер. В інших випадках її можна відключити.
  • Диспетчер підключень віддаленого доступу - «вручну», якщо після цього не працює інтернет, то поверніть «авто» (іноді потрібна для DSL).
  • Диспетчер облікових записів безпеки - «авто»
  • Журнал подій - «авто»
  • Журнали та оповіщення продуктивності - вимкніть цю службу.
  • Запуск серверних процесів DCOM - для цієї служби встановіть значення «вручну»
  • Захищене сховище - «авто»
  • Інструментарій управління Windows - «авто»
  • Клієнт відстеження зв'язків, що змінилися - відключити.
  • Локатор віддаленого виклику процедур (RPC) - «Вручну». Потрібен для віддаленого управління комп'ютером.
  • Модуль підтримки NetBIOS через TCP / IP - відключайте.
  • Оглядач комп'ютерів - зазвичай службу можна відключати. Якщо є мережа, то хоча б на одному комп'ютері мережі ця служба повинна бути включена.
  • Визначення устаткування оболонки - службу можна відключити, але автозапуск компакт-дисків працювати не буде.
  • Планувальник завдань - відключати не варто. Відключення спочатку прискорить завантаження, але пізніше може набагато її збільшити.
  • Робоча станція - «авто»
  • Сервер - я зазвичай відключаю, але якщо Ваш комп'ютер включений в локальну мережу і Ви хочете расшарівать диски, то краще не відключати.
  • Сумісність із мережею - «авто», а якщо немає ні мережі, ні модему, то можна відключити.
  • Служба COM записи компакт-дисків IMAPI - службу можна відключити, але записувати CD за допомогою стандартних засобів Windows Ви не зможете. Для цих цілей користуйтеся Nero або іншими подібними програмами.
  • Служба відновлення системи - можете відключити.
  • Служба часу Windows - служба автоматично звіряє час, встановлене на комп'ютері, з сервером. Вимкніть цю службу і налаштовуйте час «вручну».
  • Служба завантаження зображень (WIA) - відключайте. Якщо є сканер або Ви під'єднуєте до комп'ютера цифрову камеру - краще залишити.
  • Служба реєстрації помилок - якщо Ви не програміст, то відключайте.
  • Служба виявлення SSDP - відключайте.
  • Служба мережевого розташування (NLA) - не відключайте якщо є мережа, в іншому випадку - вимкніть.
  • Служби IPSEC - Вимикайте. Якщо є домен, то краще залишити.
  • Служби криптографії - «авто»
  • Служби терміналів - Можна відключити. Чи не буде працювати віддалений помічник
  • Смарт-карти - відключайте.
  • Сумісність швидкого перемикання користувачів - Якщо Ви єдиний користувач комп'ютера, то службу можна відключити.
  • Довідка та підтримка - «вручну»
  • Телефонія - «авто»
  • Теми - Не вимикайте, якщо використовуєте стилі WindowsXP. На слабких машинах краще відключити, але в цьому випадку не буде красивого інтерфейсу.
  • Повідомлення про системні події - «авто»
  • Віддалений виклик процедур (RPC) - НІКОЛИ НЕ ВІДКЛЮЧАЙТЕ СЛУЖБУ, якщо не хочете заново встановлювати заново операційну систему!
  • Видалений реєстр - відключайте
  • Центр забезпечення безпеки - можна відключити. Система перестане набридати повідомленнями про всілякі загрози безпеці.

  Перелік служб не повний, в різних операційних системах він може відрізнятися.

  Після відключення непотрібних служб перезавантажуємо комп'ютер.

  4. Налаштування списку автозавантаження.

  Крім служб Windows, разом з операційною системою запускаються деякі встановлені користувачем програми, які також займають частину ресурсів комп'ютера. Їх автозавантаження не завжди є необхідністю. Слідчо, деякі з них можна відключити.

  Слідчо, деякі з них можна відключити

  Для цього необхідно запустити редактор автозавантаження:
  утримуючи кнопку "Win", натискаємо кнопку «R» (або мишкою тиснемо "Пуск", потім "Виконати"). У вікні запуску програм пишемо msconfig і тиснемо кнопку «ОК».

  У панелі «настройка системи» заходимо на вкладку «автозавантаження».

  Для відключення непотрібних програм зніміть галочки у віконцях біля них. Відключати слід все програми, завантаження яких при старті системи не потрібна. Універсального списку таких програм немає і бути не може, оскільки він залежить від того, що встановлено у Вашій системі. Наприклад, це всілякі трей-контролі (NvMcTray, Ati tray control, tray control). Взагалі, все, що в назві або в дорозі розташування містить слово tray, слід відключити. Якщо у вас відеокарта від Nvidia, ніколи не відключайте NvC bpl і ctfmon!

  Проаналізувавши функції кожної програми, яка присутня в списку автозавантаження комп'ютера, прибираємо зайві галочки і тиснемо кнопку «застосувати». Після цього перезапускаємо систему.

  5. Налаштування служби QoS.

  Якщо настроюється комп'ютер не підключено до мережі або Інтернет, цей крок можна пропустити і відразу перейти до наступного.

  Якщо настроюється комп'ютер не підключено до мережі або Інтернет, цей крок можна пропустити і відразу перейти до наступного

  На цьом етапі будемо налаштовуваті службу "Quality of Service", яка резервує 20% від пропускної здатності каналу, причому будь-которого - хоч модемного, хоч швідкісного Ethernet-каналу. Особливістю цієї служби є те, що навіть при відключенні служби QoS ширина каналу не звільняється.

  Звільнити його можна таким чином: утримуючи кнопку «Win», натисніть кнопку «R» (або в меню "Пуск" вибираємо "Виконати"). У вікні запуску програм пишемо gpedit.msc і тиснемо «ОК».

  У лівій частині вікна «групова політика» відкриваємо наступне: «конфігурація комп'ютера» - «мережа» - «диспетчер пакетів Qos».

  Тепер здійснюємо подвійне клацання лівої кнопки миші по посиланню «обмежити резервовану пропускну здатність» (повинен з'явитися в правій частині панелі «групова політика»).

  У панелі «властивості: обмежити резервовану пропускну здатність» заходимо на вкладку «параметр», включаємо його (мишкою відзначаємо віконце навпроти «включити»), параметр «Обмеження пропускної спроможності (%)» змінюємо з 20 на 0, натискаємо кнопку «застосувати» .

  Для вступу внесених змін в силу потрібне перезавантаження.

  6. Внесення деяких змін до реєстру.

  Шляхи подальшої оптимізації системи лежать в системному реєстрі. Увага !!! Будь-які необдумані измения реєстру можуть спричинити серйозні наслідки (аж до повної непрацездатності операційної системи і необхідності її переустановки).

  Отже, що можна поміняти в системному реєстрі:

  1. Відключити Dr.Watson - відладчик, що запускається за замовчуванням при кожному збої в роботі додатків. Щоб його відключити потрібно відкрити редактор реєстру: натиснути на клавіатурі кнопку «Windows» (зазвичай з зображенням віконця, знаходиться в нижньому ряду, зліва, між кнопками Ctrl і Alt) і, утримуючи її, натисніть кнопку «R» ( «К» в російській розкладці). Або в меню "Пуск" виберіть пункт "Виконати". У лівому нижньому кутку екрану з'явиться вікно запуску програм. Напишіть в ньому regedit і натисніть кнопку «ОК».

   У лівій частині редактора реєстру йдемо за наступним шляхом:
   «HKEY_LOCAL_MACHINE» - «SOFTWARE» - «Microsoft» - «Windows NT» - «CurrentVersion» - «AeDebug», знаходимо там параметр «Auto» (з'явиться в правій частині редактора реєстру).
   Клацаємо по параметру «Auto» правою кнопкою миші. У меню вибираємо пункт «змінити»
   У вікні, значення параметра змінюємо на 0 і натискаємо кнопку «ОК».
   Dr.Watson відключений. Після такої зміни реєстру при виникненні помилки в роботі програми система буде пропонувати або закрити його, або передати відладчику для налагодження.

  2. Якщо жорсткі диск комп'ютера відформатований в NTFS, відкриття містяться на ньому папок з великою кількістю файлів відбувається досить повільно, тому що Windows кожен раз оновлює мітку останнього доступу до файлів і на це йде якийсь час. Цю функцію теж можна відключити: запускаємо редактор реєстру (див. П. 1), в лівій його частині йдемо по шляху:
   «HKEY_LOCAL_MACHINE» - «SYSTEM» - «CurrentControlSet» - «Control» - «FileSystem».

   Тепер в правій частині редактора реєстру створюємо новий параметр типу DWord, називаємо його NtfsDisableLastAccessUpdate і присвоюємо йому значення 1. Для цього в правій годину редактора реєстру клацаємо по порожньому полю правою кнопкою миші, в меню «створити» вибираємо пункт «Параметр DWORD»
   У правій частині редактора реєстру з'являється новий параметр. Його ми перейменовуємо на NtfsDisableLastAccessUpdate, клацаємо по ньому правою кнопкою миші, в меню вибираємо пункт «змінити». У меню, в поле «значення» ставимо 1, в «системі числення» відзначаємо «шестнадцатеричная» і натискаємо кнопку «ОК»
  3. Ще один параметр в реєстрі, який можна змінити - швидкість відкриття меню «Пуск». За замовчуванням воно відкривається з затримкою в 400 мілісекунд. Щоб зменшити цю затримку, відкрийте редактор реєстру (див. П.1), в лівій частині редактора пройдіть по шляху:
   «HKEY_CURRENT_USER» - «ControlPanel» - «Desktop». Тепер в правій частині знаходимо параметр MenuShowDelay.
   Клацаємо по ньому правою кнопкою миші, в меню вибираємо пункт «змінити». У панелі, в рядку «значення» ставимо 0 (або інше бажане значення затримки) і натискаємо кнопку «ОК».
   Тепер меню «Пуск» буде відкриватися швидше.
  4. Встановлюємо пріоритет запиту на переривання (IRQ) для "CMOS і годинник", що має збільшити продуктивність системної плати. Спочатку потрібно визначити, який запит на переривання використовує цей пристрій в системі (як правило, IRQ08, але все таки потрібно перевірити). Утримуючи "Win" тиснемо кнопку "Pause Break" ( "Break"). У вікні "Властивості системи" на вкладці «Обладнання» тиснемо кнопку «Диспетчер пристроїв». У розділі "Системні пристрої" правою кнопкою миші клацаємо за пунктом "CMOS і годинник", в меню вибираємо "властивості". У вікні, переходимо на вкладку "Ресурси", знаходимо і запам'ятовуємо значення IRQ для пристрою, закриваємо всі вікна.
   Тепер запускаємо "Редактор реєстру" (див. Вище) і в розділі HKEY_LOCAL_MACHINE / System / CurrentControlSet / Control / PriorityControl створюємо новий DWORD-параметр з назвою IRQ ** Priority (де '**' номер IRQ, який ми запам'ятали, назва без пробілів ), встановлюємо для нього значення «1».
  5. Відключаємо POSIX: відкриваємо редактор реєстру і в розділі HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control SessionManager \ SubSystems видаляємо рядки Optional і Posix.
  6. Відключаємо кешування DLL: в розділі HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ Current Version \ Explorer створюємо новий DWORD-параметр з назвою AlwaysUnloadDLL і значенням «1».
  7. Можна відключити повідомлення про брак вільного місця на дисках: в розділі HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer створюємо DWORD-параметр під назвою NoLowDiskSpaceChecks і значенням «1».

  Додаткову інформацію про налаштування системи за допомогою реєстру Windows дивіться в статті " Доступно про реєстр Windows ".

  Це, звичайно, далеко не все, що можна зробити для оптимізації операційної системи. Якщо Вам відомо, чим можна доповнити цю статтю, і є бажання поділитися досвідом з іншими читачами, інформацію надсилайте на поштову скриньку адміністратора сайту (Статтю доповнимо з посиланням на джерело).


  Завантажити архів цієї статті в форматі CHM з сайту adsl.kirov.ru

  Проблеми при реєстрації на сайті?
  Не встигли щось прочитати?