Нові бізнес-моделі для ринку юридичних послуг

New Business models for the Legal Services Market

Linking Empirical Academic thinking
with Legal Practice Internationally and particularly in the Netherlands

By René Orij, April, 2016

Бізнес-перспектива на юридичних послуг сильно відрізняється від чисто юридичної точки зору. Емпіричні проти нормативних. Багато юристів в бізнесі не в повній мірі знайомі з цієї точки зору їх власної роботи. Йдеться про попит та пропозицію на юридичні послуги, або іншими словами, ринок юридичних послуг. Цей ринок є досить спеціальний ринок, наприклад, тому що продукти не дорого визначені, а ринок не є прозорим. Що ми знаємо про ринок, є те, що він знаходиться в русі, в основному викликано зовнішнім тиском. Це тиск вимагає коригувань, пов'язаних з тим, як доходи генеруються в професії. Чином генеруються доходи бізнес-модель. Для того, щоб бути в змозі впоратися із зовнішніми змінами, бізнес-моделі повинні бути адаптовані, іншими словами інноваційної моделі бізнесу. Бізнес-перспектива на юридичних послуг сильно відрізняється від чисто юридичної точки зору

У цій статті я описати те, що зараз відбувається на ринку - з ринковим акцентом на Big Law [1] і тим самим забезпечити попередній перегляд бізнес-моделі майбутнього юридичних послуг. Перш за все, я хотів би описати турбулентність на ринку. По-друге я буду визначати бізнес-модель; спочатку в цілому, а потім на ринку юридичних послуг. Нарешті я зроблю спробу визначити, на основі кількох прикладів, які частиною правової бізнес-модель потребує інновацій та, як інновація може бути зроблено.

Турбулентність на ринку можна проілюструвати через кілька прикладів, таких як поява цифрових розробок, як в Netherlands DoeHetZelfNotaris [2], Firm24 [3], Hema-notary або VraagHugo [4] і VraagHugo [5]. Інновації гуру Chistensen [6] разом зі своїми співавторами описує нові форми послуг, особливо юридичних послуг. З американської точки зору, він зосереджений на прикладах англосаксонських з США, таких як Axiom7, AdvanceLaw [8] і LeClairRyan з їх Discovery Solutions практика [9] і британських юристів на вимогу [10]. Christensen і ін. [11] статті, опублікованій в Harvard Business Огляд в травні 2013 року тепер уже кілька років, але як і раніше дуже актуальна в юридичній практиці. У статті порушення, найбільш важливим модним словом в області підприємництва та інновацій в даний час. Але ці приклади інноваційних юридичних послуг призведе до реального порушення ринку? Ми поки не знаємо.

В юридичних послуг, ринкові зміни частково можна проілюструвати поява вузькоспеціалізованих відділень. Ці послуги зазвичай призначені для ринкових ніш. Мабуть є попит на послуги в окремій ніші (наприклад, допомога в розірванні шлюбу, поділ майна, розрахунку аліментів, права подружжя - http://yurcenter.kz/index.htm ). Якщо це насправді питання про повних ринкових нішах сумнівний, так як вони за випадковим збігом йдуть паралельно в області права, як я і викладав в університетах. Так, що передбачається інтерес з боку пропозицій по нішах, де є потреба у попит. Але чи є попит на ці спеціалізації? Або ж ці ніші для дрібних фірм просто більш ефективні, ніж для великої фірми? Або ж в нішах фірми досягають своїх клієнтів краще? Ці клієнти дзвонять за якою спеціальністю, які він або вона шукає. Тенденції на ринку для консалтингових послуг показують, що є рух, які походить від повних модульних консультацій або іншими словами, від фірм з широким спектром послуг для нішевих фірм.

Тенденції на ринку для консалтингових послуг показують, що є рух, які походить від повних модульних консультацій або іншими словами, від фірм з широким спектром послуг для нішевих фірм

Одним з найбільш прозорих елементів на ринку до цих пір була погодинна ставка юристів. Хоча ця інформація і не у вільному доступі, дані про часові ставок по всіх видах адвокатів були відомі на ринку. Клієнти можуть використовувати ці дані для порівняння між адвокатами. Вони можуть порівняти погодинну ставку, але не ціну для конкретної юридичної служби. Швидкість роботи також є способом вимірювання якості, почасти тому, що немає кращого вимірювання наявного якості.

У багатьох клієнтів, змінилося сприйняття цін. Ціни йдуть вниз через зниження витрат і тому, що йдуть зміни попиту. Витрати йдуть вниз, через технології, поліпшені робочих процесів і інших способів найму персоналу. Усвідомлення ціни може привести до різного роду попиту, зміни попиту відбуваються в дуже певними образами - клієнти цінують послуги юристів по-іншому, ніж в минулому. Клієнти більш явно хочуть рішення юридичної проблеми, замість того, щоб купувати юридичні послуги по годинах. Приклад покупки різних послуг є, як то наймання підприємствами тимчасових адвокатів в якості внутрішнього адвоката, замість покупки зовнішніх юридичних консультацій.

Для багатьох юридичних фірм кількість людино-годин більше не є їх основним показником продуктивності, а менше годин, більш високі продажі і клієнт, який продовжує повертатися. Але деякі юридичні фірми тепер починають бачити згубні наслідки погодинної тарифікації. Baker згадує 19 ефектів [12]. Ранжування від неузгодженості між попитом і пропозицією юридичних послуг, для передачі ризику від розміру гонорару клієнтові. Останнє означає: клієнт платить більше, якщо робота виконується неефективно, але отримуючи фіксовану плату юридична фірма несе ризик можливої ​​невідповідності між доходами і витратами.

Кредитна криза можна назвати в якості причини турбулентності ринку, а також причини, щоб скоротити витрати. Роблячи більш широке використання ICT і, зокрема Інтернету, компанії працюють більш ефективно. Таким чином, можливості конкурувати за ціною виникають. Або вибір, щоб запропонувати продукцію через Інтернет через диференціації стратегії: простота і швидкість розглядаються як ключові особливості продукту деякими клієнтами. Диференціація означає, що акцент робиться на функції, які клієнти вважають важливими. Чи є провайдери юридичних послуг контролювати те, що їхні клієнти потребують або хочуть? За словами Christensen і ін [13]. ринок юридичних послуг традиційно не є прозорим, зокрема, від узгодження попиту і пропозиції щодо змісту, або іншими словами, юридичні фірми забезпечують те, що клієнти хочуть або потребують, як клієнти цінують юридична сервіси? Кредитна криза можна назвати в якості причини турбулентності ринку, а також причини, щоб скоротити витрати

Chistensen і ін [14] описують, що нові учасники ринку підривають цей ринок. Зрив є перетрушувати існуючих ринків, в основному через нововведення. Інновації можуть привести до більшої ефективності (тобто більш низькі витрати) і більшою ефективністю (тобто краще послуг). Існуючі бізнес-моделі стають марними і існує потреба в нових. Інновація може відбуватися різними способами. Спосіб, щоб охопити всі види інновацій розділити інновації в чотирьох типів - продуктів, процесів, положень та парадигм [15] Мабуть, більше до останньої, тим більш руйнівними. Зміна парадигми в основному про те, як ми думаємо про бізнес на абстрактному рівні, зазначеному в якості бізнес-моделі.

Хоча явище бізнес-модель була створена протягом деякого часу в діловому дискурсі, в Нідерландах вона залишається розпливчастим і широке поняття, багатоголовим монстра. Бізнес-моделі зосереджені на побудові пропозиції цінності, а також створення споживчої цінності і багато інших ринкові елементи, в поєднанні з доходами і витратами. Вона також включає в себе мережу зацікавлених сторін - від постачальників до клієнтів, конкурентів і суміш постійних або тимчасових співробітників. Коротше кажучи, бізнес-модель може бути визначена як комбінація стратегії, маркетингу, рентабельності та організаційної структури. Чи працюють адвокати з такими поняттями, як цінність клієнта, вартість пропозиції на ринку юридичних послуг?

Більш ніж в більшості інших частин світу бізнесу, ринок юридичних послуг становить близько знання, або, вірніше, застосування знань. Легальний ринок схожий на ринки інших постачальників послуг, таких як бухгалтерів і консультантів з управління. Але вона також відрізняється від цих інших ринках. Легальний ринок ширше, ніж ринок бухгалтерів, оскільки він має більш предметних областей. Відмінності між цими сегментами ринку, в основному, визначається юридичним змістом.

Бухгалтерські продукти також більш чітко визначені - аудит фінансових результатів підприємства має обмежену сферу застосування, в той час як юридичні послуги, необхідні на дуже широке коло питань в основному виникають, коли виникає деяка невизначена проблема.

Правові знання необхідно демократизувати. Оскільки вища освіта доступна для більшості населення, володіння знаннями, правових знань, доступний для багатьох людей, більше людей, ніж в минулому. Крім того, всі закони і велика частина судової практики в Нідерландах знаходяться у вільному доступі в Інтернеті. Доступ до правових знань не обмежується, що мають юридичну освіту більше. Комп'ютери можуть бути в змозі вирішити юридичні проблеми, все самі по собі в найближчому майбутньому, через вільного доступу до більшої частини наявних правових знань і збільшення обчислювальної потужності.

Susskind і ін. Описали очікуваний експоненціальне зростання інформаційних технологій в професійних послуг [16]. Комп'ютери, що подаються з великими обсягами даних може бути в змозі визначити нові тенденції для нових вимог, або іншими словами, великий аналіз даних можуть бути використані, щоб стати більш ефективними в якості юридичної фірми. Технологічні компанії з можуть мати можливість створювати нові продукти і руйнують ринок. Ринок, на якому клієнти мають більш чітке уявлення про своїх потреб і бажань, ринок, на якому юристи знають краще про потреби і хоче. Комп'ютери, або точніше, пов'язаних з інтернет-послуг, називається "tech". Tech на ринку юридичних послуг є "legal tech". Susskind і ін

"Legal tech" може також містити юридичні зміст пов'язаних з Інтернетом, а не тільки для підприємницьких цілей. Основною темою в майбутньому може бути Blockchain. З юридичної точки зору, це ланцюжок договорів, яка пов'язує всіх учасників в Інтернеті разом. Наше життя і справи будуть ще більш взаємопов'язані через Інтернет в майбутньому. Може здатися еклектичний вибір тільки згадати Blockchain як відповідного правового питання про всесвітній павутині в майбутньому, але це можна розглядати як повноправного напрямки для нашого (закону про акціонерні товариства) правового майбутнього. Цікаве застосування Blockchain розумні контракти і Bitcoin. З ростом значення інтернету, інші теми будуть також стають все більш важливими, такі як кібербезпека, IP і конфіденційність.

Актуальність для емпіричного наукового співтовариства з вищезазначених питань, в основному перевірка інноваційних теорій. Але немає короткочасна сучасна наукова значимість можна знайти в цьому. Всі зміни на ринку все ще анекдотичний. Зрив в юридичній галузі була запропонована в 2013 р зрив в даний час відбувається, хоча і не скинувши статус-кво. Очікувано, буде велике значення для юридичної галузі в найближчому майбутньому. Кілька днів тому Huffington Post запропонувала правова галузь дозріла для руйнування [17], і зокрема, вони пишуть "правова технічна революція не за горами". Реальні великі зміни все ще повинні відбутися. У своїй недавній книзі "Death of a Law Firm", Jaap Bosman [18] передбачає кінець поточного бізнес-моделі для великого закону, але він каже, що не через Інтернет або обчислення, але в основному через стратегічних рішень, організаційних питань і ставленням непогрішність [19].

В цілому, ця коротка стаття про мінливого ринку юридичних послуг та ініціювання правової бізнес-моделі майбутнього. Але, щоб почати з останньої: ця модель не існує. Те, що ми особливо дізналися з вищесказаного є те, що гнучкість потрібно, так що не тільки одна модель, але кілька моделей. Я підведу деякі елементи бізнес-моделі: клієнт-орієнтованої; заснований на дослідженні ринку, великі дані, диференційовані в низькій ціні і високого класу ринків, стандартизації для об'ємного ринку, відповідність попиту і пропозиції через боку попиту фірм нішу, інтернет і Blockchain. Все це повинно бути підтримано технології, правової технології. Номери Відмінними фірми не мають права на існування в економічному плані. Правова технологія може бути основною відмінною фактором.

використані джерела

1. Ribstein, LE (2010). Death of Big Law, The. Wis. L. Rev., 749.
2. doehetzelfnotaris.nl
3. firm24.nl
4. notarisservice.hema.nl/
5. vraaghugo.nl/
6. Christensen, CM, Wang, D., & van Bever, D. (2013). Consulting on the Cusp of Disruption. Harvard Business Review, 91 (10), pp. 106-114
7. axiomlaw.com/
8. advancelaw.com/
9. leclairryan.com/ediscovery/
10. lodlaw.com/
11. Christensen, CM, Wang, D., & van Bever, D. (2013). Consulting on the Cusp of Disruption. Harvard Business Review, 91 (10), pp. 106-114
12. Baker, RJ (2010). Implementing value pricing: A radical business model for professional firms (Vol. 8). John Wiley & Sons. p. 139.
13. Christensen, CM, Wang, D., & van Bever, D. (2013). Consulting on the Cusp of Disruption. Harvard Business Review, 91 (10), p 109.
14. Christensen, CM, Wang, D., & van Bever, D. (2013). Consulting on the Cusp of Disruption. Harvard Business Review, 91 (10), pp. 106-114.
15. Bessant, J. & J. Tidd (2011). Innovation and Entrepreneurship. second edition. John Wiley and Sons Ltd, Chichester, UK.
16. Susskind, R., & Susskind, D. (2015). The Future of the Professions: How Technology Will Transform the Work of Human Experts. OUP Oxford.
17. huffingtonpost.com/monica-zent-/3-reasons-the-legal-indus_b_9577704.html
18. Bosman, J. (2015). Death of a Law Firm. JBLH, The Hague, the Netherlands.
19. About the infallibility, see also Cohen, GT (2006). Barriers to marketing within professional service firms: A study of the understanding and application of marketing within accountancy and law firms (Doctoral dissertation, Brunel University Brunel Business School PhD Theses).

Повний текст публікації (англ.) . формат pdf


Але ці приклади інноваційних юридичних послуг призведе до реального порушення ринку?
Але чи є попит на ці спеціалізації?
Або ж ці ніші для дрібних фірм просто більш ефективні, ніж для великої фірми?
Або ж в нішах фірми досягають своїх клієнтів краще?
Чи є провайдери юридичних послуг контролювати те, що їхні клієнти потребують або хочуть?
Чи працюють адвокати з такими поняттями, як цінність клієнта, вартість пропозиції на ринку юридичних послуг?