Посів вірусного відео. Як оптимізувати вірус?

  1. Щось крім YouTube? Ні не чув
  2. Назва ролика - яскраво, чітко і по-справі
  3. Зміст ролика не відповідає його назві? У вас проблеми!
  4. Зустрічають по мініатюрі
  5. Управляти поведінкою глядачів? Можливо!
  6. Вгору по пошуковій видачі! За рахунок ... субтитрів
  7. А можна і мені трохи чужої слави?
  8. Хештеги. Бути чи забути?

Автор: Ірина Горбачова, mfive

Час прочитання 7,5 хвилин

У попередній статті ми розповідали про те, що таке посів і як правильно визначити цілі і стратегію кампанії по просуванню. У цьому матеріалі ми розглянемо перший етап посіву, а саме розміщення та оптимізацію відео відповідно до цілей і завдань кампанії.

Сідінговое агентство, яке просуває ваш вірусний ролик, має не просто «залити» його на YouTube, а й подбати про те, щоб ролик легко знаходився. Для цього і потрібна оптимізація відео, і вам, в свою чергу, необхідно знати, яким повинен бути результат цієї роботи.

Оптимізація відео схожа на оптимізацію сайту і за своїми цілями, і за своїми методами. Брайан Хонінгман, менеджер соціальних медіа компанії LunaMetrics, взагалі називає YouTube другий пошуковою системою після Google. Крім того, правильно оформлене відео на YouTube, буде так само легко знаходитися і в Google.

Щось крім YouTube? Ні не чув

Насправді питання - на якому відеохостингу публікувати вірусне відео не вирішене раз і назавжди. Крім YouTube існують і інші майданчики, наприклад Vimeo або RuTube. Важливо орієнтуватися на зміст рекламного ролика, враховувати цілі, які були перед ним поставлені і зіставляти ці дані з аудиторією того чи іншого хостингу.

Важливо орієнтуватися на зміст рекламного ролика, враховувати цілі, які були перед ним поставлені і зіставляти ці дані з аудиторією того чи іншого хостингу

YouTube або Vimeo? 1 мільярд або 170 мільйонів? Поп або Арт?

Наприклад, YouTube має найбільш масову аудиторію (понад мільярд унікальних користувачів на місяць) і вільний доступ. Відеоконтент на цьому сайті дивляться найрізноманітніші соціальні групи користувачів. Проте всім відомо, що хостинг дуже сильно «зашумлен», до того ж деяких користувачів дратує постійна нав'язлива реклама. Чого немає, наприклад, на хостингу Vimeo. Звичайно, на цьому сайті аудиторія набагато менше - приблизно 170 млн. Унікальних відвідувачів щомісяця, однак це більше творча, інтелектуальна аудиторія, і якщо ви розраховуєте саме на таких глядачів, то можна задуматися над тим як використовувати Vimeo.

Назва ролика - яскраво, чітко і по-справі

Робота по оптимізації відео починається з метаданих: це заголовок, опис і теги, які присвоюються ролику. Ці параметри повинні містити ключові слова. Визначити їх для вашого відеоролика допоможе вбудований в YouTube сервіс YouTube's Keyword Suggestion Tool, а також Google Keywords Planner .

Ще один інструмент для підбору ключів це Google Trends , Чак Прайс, президент компанії Measurable SEO, називає його «маркетинговим еквівалентом швейцарського ножа». Він добре доповнює Keyword Planner і може підбирати ключі не по всьому інтернету, а виключно на YouTube.

Аналіз популярних запитів: Росія, останні 12 місяців, всі категорії, пошук по YouTube.

Мінус Google Trends в тому, що він не вважає кількість показів по тій чи іншій фразі на місяць. Однак він показує за допомогою графіків рівень інтересу до того чи іншого словосполучення і може порівняти рівні інтересів до кількох різних фразам.

Порівняння пошукових запитів.

Крім оцінки популярності пошукових фраз, Google Trends показує «відлуння» - це те, що користувачі шукали разом з вашим продуктом.

Перш ніж шукати ключові слова, зазвичай складається семантичне ядро. Це фрази, які, ймовірно, вводять люди, які шукають відеоконтент вашої тематики. Результати перевірки фраз з семантичного ядра, допоможуть скласти точний список і визначити високочастотні і низькочастотні запити.

Як тільки будуть визначені найпопулярніші запити, які підходять для вашого вірусного відео, можна сміливо включати їх в заголовок, опис і теги.

Ми в mfive дотримуємося думки, що заголовок вірусного рекламного ролика по-можливості повинен містити назву бренду клієнта. При якісному, надихає глядача рекламному контенті - згадка авторства не тільки не дратує, але і створює між аудиторією та брендом стійку позитивну емоційний зв'язок. А це є важливим критерієм успіху всієї вірусної кампанії, і саме тому ми завжди дотримуємося цього правила при підготовці своїх робіт.

А це є важливим критерієм успіху всієї вірусної кампанії, і саме тому ми завжди дотримуємося цього правила при підготовці своїх робіт

Ми рекомендуємо в заголовку рекламного вірусного ролика вказувати назву бренду.

Ключові слова в описі слід використовувати в перших реченнях тексту, так як після 250 символів ставиться кат readmore і текст після нього буде приховано.

Тегів мало не буває: різні автори рекомендують від 5 до 10 ключових слів для вашого відео. Крім того, фахівці британської компанії Agency2 радять врахувати фрази написані з помилкою, в тому числі невірні варіанти написання бренду. А компанія Explainify рекомендує створити тег, що співпадає з заголовком вашого відео.

Назва самого відеофайлу також має бути оптимізовано ще до завантаження на відеохостинг. Від цього залежить коректне відображення посилання на рекламний ролик. Професіонали ніколи не вивантажать на YouTube файли з ім'ям untitled.mov або з іншими робочими назвами. Наприклад, якщо заголовок відео «5 кроків до підвищення продажів», то файл повинен називатися pyat-shagov-k-povysheniyu-prodazh.mp4.

Зміст ролика не відповідає його назві? У вас проблеми!

Ще один критерій, який важливий при прописуванні тегів і заголовка - це релевантність, відзначає в своєму матеріалі Гільем Бушар, seo-фахівець компанії iProspect Canada. Якщо користувач побачить невідповідність тега або заголовка тематиці відео, то він дуже швидко його закриє.

З огляду на нові принципи ранжирування контенту на YouTube, це може зіграти з вашим роликом злий жарт. Якщо раніше ТОП формувався з відео, яке переглянули найбільшу кількість разів, то тепер відеохостинг намагається уникати контенту з накрученими переглядами. Критерієм вибору є час перегляду ролика і всього каналу, а також відсоток відмов. Таким чином, вам потрібно зробити все, щоб користувач не просто клікнув на ваш відеоролик, але і додивився його до кінця, а в ідеалі переглянув кілька роликів.

Дуже малий час перегляду ролика в порівнянні з його загальною тривалістю вказує на проблеми відповідності опису (заголовок, мініатюра, теги) і змісту ролика. При великій кількості переглядів це може вказувати на неякісний посів (невірний вибір майданчиків, накрутки і т.д.).

Крім того, допомогти захопити увагу користувача допоможе оптимізація каналу - ролики можна організувати в плейлисти, тоді плеєр буде безперервно відтворювати відео зі списку відтворення, одне за іншим.

Зустрічають по мініатюрі

Візуальна привабливість відеоролика також збільшує кількість органічних переглядів, тому в сідінговом агентстві повинні подбати про мініатюрі, яка буде ілюструвати вірусний ролик.

YouTube автоматично вирізає кадр з початку, середини і кінця відео. Можна вибрати з них, або намалювати привертає увагу заставку.

Як мініатюри на YouTube можна вибрати одну з трьох картинок, створених з відео в автоматичному режимі, або завантажити свою.

Ден Грінберг, засновник і генеральний директор компанії Sharethrough, і зовсім радить при попаданні відео в ТОП періодично міняти мініатюри, щоб заново привертати увагу користувачів.

Управляти поведінкою глядачів? Можливо!

YouTube дає можливість додавати до відеороликів спливаючі підказки або інструкції. Це можуть бути репліки, записки, мітки, паузи і багато іншого. Часто їх використовують в кінці відео, коли з'являється заклик підписатися на канал або сторінки в соціальних мережах. Таким же чином можна попросити поставити лайк або залишити коментар.

Брайан Хонінгман і інші експерти називають анотації ефективним способом управляти поведінкою глядачів, залучати передплатників і збільшувати число лайків.

Приклади інтерактивних анотацій, які закликають до різних дій: підписатися на канал, подивитися схоже відео, залишити коментар і т.д.

Гільем Бушар, зазначає, що для того щоб анотація мала максимальний ефект потрібно оформити її відповідним чином. Він наводить як приклад оформлення відеороликів в популярному каналі Daily Grace . При правильному розташуванні анотації працюють на вас, а при неправильному просто відволікають і дратують глядачів. Тому, радить Бушар, розташовувати анотації найкраще по межах відео.

Вгору по пошуковій видачі! За рахунок ... субтитрів

Необхідність оптимізації тегів і заголовка виникає тому що в YouTube поки немає автоматичного механізму розуміння змісту відеоконтенту. Ще одним засобом, який у великій мірі допоможе асоціювати відеоролик з текстом, є приховані субтитри - це розшифровка мови і тексту з вашого відео. Можливість додавати субтитри до роликів YouTube створив ще в 2006 році. Відеконтент з субтитрами має більш високий рейтинг і пріоритет з пошуку, так як в ньому присутня інформація в різних форматах.

Відеконтент з субтитрами має більш високий рейтинг і пріоритет з пошуку, так як в ньому присутня інформація в різних форматах

Субтитри в ролику RussianNational Fun - Kosogorov Samogon

YouTube вважає субтитри текстової копією вашого відео і враховує їх і при пошуковій видачі, а це значить, що в текст субтитрів можна додавати ключові слова. Якщо ваша компанія працює на різних ринках, то можна підготувати субтитри на різних мовах.

До речі, існує спеціальний інструмент, який допомагає автоматично розшифровувати відео, він називається Captions Tube.

А можна і мені трохи чужої слави?

За допомогою тегів на YouTube можна пов'язати ваше вірусне відео з іншим відеоконтентом схожої тематики, який популярний на даний момент. Під час перегляду такого контенту користувач побачить ваш вірусний ролик серед інших в колонці «Схожі відео» і, можливо, захоче подивитися і його. Таким чином, частина трафіку популярного відео може стати вашою.

Хештеги. Бути чи забути?

Хештеги є популярним інструментом пошуку в соціальних мережах, для яких і були створені, так як на таких сайтах немає іншої можливості створювати теги і рубрики. Однак їх використання для внутрішньої оптимізації відео на YouTube неефективне. Раніше за хештегом на YouTube шукалися записи Google+, а для внутрішнього пошуку хештеги стали використовуватися недавно, тому вони зустрічаються в невеликій кількості відео. У підсумку по тегу howto можна знайти 2 320 000 відео, а за хештегом #howto - 37 900.

Тільки в одному випадку використання хештегом виправдано: коли користувач натискає на нього як на гіперпосилання. Тоді YouTube прибирає знак решітки і сприймає його як тег і починає пошук по тегу.

Але, з іншого боку, хештеги просто необхідні, якщо ви плануєте глобальну рекламну кампанію з подальшим прицілом на розміщення вірусного відео в соціальних мережах. У Twitter, Facebook і «Вконтакте» пошук по хештегом має вкрай високий ступінь ефективності.

У Twitter, Facebook і «Вконтакте» пошук по хештегом має вкрай високий ступінь ефективності

Always розмістили хештег прямо в назві ролика.

Сьогодні ми зробили огляд важливих критеріїв оптимізації відео. Тепер ви повинні розуміти, про що можна поговорити з сідінговим агентством перед вивантаженням ролика на відеохостинг. В наступній статті ми розглянемо методи, якими будуть користуватися агентства, щоб вивести ваш рекламний ролик в топ.

Рекомендації для подальшого читання:

Щось крім YouTube?
Бути чи забути?
Щось крім YouTube?
YouTube або Vimeo?
Мільярд або 170 мільйонів?
Поп або Арт?
Управляти поведінкою глядачів?
А можна і мені трохи чужої слави?
Бути чи забути?