«Просування турпродукту Алтайського краю» та екстрим для студентів

Вперше на VIII Фестивалі Реклами в АлтГТУ був випробуваний новий формат роботи: команди студентів спеціальностей - рекламісти, туристи, дизайнери - презентували свої рішення по темі «Просування турпродукту Алтайського краю».

Вперше на VIII Фестивалі Реклами в АлтГТУ був випробуваний новий формат роботи: команди студентів спеціальностей - рекламісти, туристи, дизайнери - презентували свої рішення по темі «Просування турпродукту Алтайського краю»

П'ять команд протягом тижня розробляли ідеї, візуальні образи і готували презентації для таких туристичних продуктів, як Тігірекскій заповідник, Гостьовий будинок Бедарево, Козача підкова Алтаю, пляжний відпочинок в Зав'ялова, відпочинок на Телецькому озері. Презентації представили на конкурс журі, яке обрало найкращі проекти.

Гостьовий будинок Бедарево

Команда: Андрій Полуйко, Катя Макрушина, Олена Кокоткін, Аліна Останіна.

Ситуація: з 2009 року збільшилася кількість об'єктів сільського туризму в краї з 10 до 175. Одне з них - Гостьовий будинок Бедарево, який знаходиться в Красногорському районі на річці Иша. Це садиба-пасіка з бунгаламі, гостьовим будинком, лазнею, пляжем. З розваг - рибалка, ягоди, гриби, овечки, козяче молоко, сир. Завдання - підвищити обізнаність про продукт, залучити нових клієнтів, розробити концепцію позиціонування, графічний стиль.

Рішення: Навіщо їдуть в сільські будинки? Спокійно провести час у відокремленому місці, побувати на свіжому повітрі, взяти участь у зборі меду, придбати екологічно чисті продукти. Місце добре підходить для відпочинку з дітьми. Графічний стиль втілює ідею повернення до коріння, шрифтове написання імітує написання на бересті. Варіанти просування - соцмережі, web-сайт, SEO, позначки на картах-навігаторах, шкільні екскурсії.

Пляжний відпочинок в Зав'ялова

Команда: Андрій Синельников, Семен Машкін, Христина Черепанова

Ситуація: в 250 км від Барнаула розташовані Зав'яловське озера - Гірке, Криве, Лужне. Концентрація солі у воді Горького становить 115 г / літр, тому тут неможливо потонути. В озері живуть червоні рачки - ропа. Озера - популярне місце відпочинку і лікування людей старшого віку. Завдання проекту - привернути новий сегмент цільової аудиторії у віці 20-26 років, любителів відпочинку в наметах. Розвивати туризм не тільки за рахунок лікувального ресурсу, але і як майданчик для розваг.

Рішення: За основу розробки графічного образу були взяті кола води - символ озер. Рожевий коло - символ солоного, синій - прісного, жовтий - лужного. Зелене коло означає територію з реліктовим стрічковим бором. Додаткові елементи фірмового стилю були підібрані за аналогією з пляжним відпочинком. Фірмову символіку пропонується наносити на сувенірну продукцію, на буклети для роздачі в турагентствах. Просування - соцмережі, блоги.

Телецкое озеро - дзеркало легенд

Команда: Ілля Панченко, Катерина Дмитрієва, Юлія Бірюк, Олена Кузьменко, Христина Пугачова.

Ситуація: в 2013-2014 Телецкое озеро відвідало 40 тис.турістов. Діє фактор сезонності: зростання спостерігається з середини травня, сплеск відвідуваності червень-липень. З цільової аудиторії найбільш перспективною є орієнтація на вік 28-50, сім'ї з дітьми, з найближчих регіонів і європейської частини країни. Аналіз конкурентів, серед яких Байкал, Ярове, Бірюзова Катунь, Манжерок, озеро Ая, показує, що культурної цілісності та автентичності немає ні у одного туристського об'єкта.

Рішення: Обрана ніша позиціонування - культурний центр сімейного відпочинку Сибіру. Слоган «Телецкое - дзеркало легенд». Концепція - лідерство в регіональному сегменті. Візуальне рішення ґрунтується на етнічному спрямованості. Розроблено унікальне шрифтове зображення на основі етнічних мотивів. Пропоновані варіанти просування: фестиваль легенд, контекстна реклама, landing page, методи сезонного просування.

Проект «Телецкое - дзеркало легенд» за комплексний маркетинговий підхід отримав високі оцінки журі, але не брав участі в конкурсній програмі в зв'язку з приналежністю до іншого регіону. Партнер АлтГТУ, представник туристичної асоціації Телецкого озера, Ольга Самохвалова оцінила проект на «відмінно» і зазначила, що буде співпрацювати з командою і далі.

Всі учасники конкурсу проектів «Просування турпродукту Алтайського краю» отримали сертифікати, переможці - дипломи. Алтайтурцентр виділив в якості призового фонду 10 місць для поїздки на Бірюзова Катунь.

Джерело - rekportal.ru