Розкрутка і просування ресторану в інтернеті

 1. 1. Залучення нових клієнтів за допомогою сайту
 2. Програма для автоматизації ресторанів і барів POS-Sector Дізнатись детальніше
 3. 3. SEO - пошукова оптимізація вашого сайту
 4. 4.Размещеніе інформації в Google Bussines і Яндекс-картах .
 5. 5. Соціальні мережі для просування ресторану
 6. Мобільний додаток для офіціантів. Дізнатися більше ТУТ
 7. 6. Створіть канал на YouTube
 8. 7. Мобільні додатки для ресторанів
 9. 8. Розміщення в онлайн-каталог ресторанів
 10. 9. Сайти-Купонатор
 11. 10. Email-маркетинг ресторану
 12. Мобільний додаток для офіціантів. Дізнатися більше ТУТ
 13. Читайте також: Управління невеликою баром або кафе

Резюме: У вас смачна кухня і відмінне обслуговування, але столики пустують? Тоді моя стаття для вас. Більшість описаних - це протестовані і ефективні стратегії просування ресторану. Вони відносяться до всіх типів закладів, і не вимагають особливих фінансових затрат.

План по просуванню - це ключ до отримання прибутку в ресторанному бізнесі. Успішні власники і менеджери ресторанів завжди включають витрати на маркетинг при формуванні бюджету на рік.

У сучасному світі існує дві основні концепції просування ресторану:

- онлайн просування

- офлайн просування

Уже давно в усьому світі використовують інтернет в якості основного джерела інформації. І повірте, ваші клієнти теж їм активно користуються. Залишилося з'ясувати де саме в мережі буває ваша цільова аудиторія (ЦА). Що потрібно зробити для успішного інтернет-маркетингу ресторану?

1. Залучення нових клієнтів за допомогою сайту

Веб-сайт це ваша візитна картка, засіб зв'язку з новими клієнтами Веб-сайт це ваша візитна картка, засіб зв'язку з новими клієнтами. Саме тут відвідувач зможе дізнатися про найближчі заходи, спеціальні пропозиції, зміни в меню і т.д.

Як зробити веб-сайт вашого ресторану функціональним і цікавим для ваших потенційних гостей? Він повинен постійно оновлювати актуальну інформацію про ваш заклад і оптимізуватися, щоб відображатися в пошукових системах

Хороший дизайн веб-сторінки, дозволить відвідувачам легко орієнтуватися в навігації по сайту і швидко знайти потрібну інформацію. Обов'язково зверніться до професійних веб-майстрам і разом в ними розробіть оригінальну концепцію для сайту. Сайт обов'язково повинен бути адаптивним і правильно відображатися на планшетах і смартфонах. Приділіть велику увагу якісним і красивим фотографій інтер'єру, страв і проведених заходів або вечірок. Люди вважають за краще візуальну інформацію. Втім лаконічні і інформативні тексти теж будуть не зайвими.

Будьте впевнені, ваші клієнти не будуть регулярно "сидіти" на вашому сайті, не будуйте ілюзій, адже це не соціальна мережа. Але врахуйте одне - ресторан без сайту, як людина без паспорта. Недаремно такі сайти називають "візитками".

Важливо: Чи не заспокоюйте себе, мовляв мої клієнти в інтернеті не бувають. Це не правда! Згадайте в якому ми живемо світі.

Програма для автоматизації ресторанів і барів POS-Sector Дізнатись детальніше

2.Пріём замовлень онлайн - доставка їжі додому і в офіс.

Якщо у вас є послуга доставки їжі, це безумовно, збільшить вашу прибуток. Деякі люди, воліють спочатку вибрати страви на сайті, подивитися їх склад і ціну, а потім замовити прямо з сайту на будинок або в офіс.

Якщо таких замовлень дуже багато, то встановіть у себе програмне забезпечення, яке має можливість передачі замовлень через Інтернет і онлайн бронювання безпосередньо в функціоналі програми для ресторану. Це дозволяє легко приймати замовлення, і забезпечити швидку доставку.

Не забувайте, що форма для онлайн-замовлення повинна мати такі пункти як: електронна пошта і контактний телефон. Це дозволить розширити базу клієнтів, які вважають за краще замовляти онлайн.

3. SEO - пошукова оптимізація вашого сайту

Добре, якщо ваш веб-сайт має всю необхідну інформацію, цікаві статті та фотографії для ваших гостей, але якщо ви просто введете в Google Назва свого міста і слово Ресторан, а ваш сайт не буде доступний широкому навіть на 3 сторінці, це значить що необхідно адаптувати його для пошукових машин Добре, якщо ваш веб-сайт має всю необхідну інформацію, цікаві статті та фотографії для ваших гостей, але якщо ви просто введете в Google "Назва свого міста" і слово "Ресторан", а ваш сайт не буде доступний широкому навіть на 3 сторінці, це значить що необхідно адаптувати його для пошукових машин.

Ось деякі пункти, які використовуються для оптимізації сайту: оновлення змісту сайту, включення в заголовки і описи ключових слів, додавання оптимізованих зображень і відео, додавання зовнішніх посилань на сайт.

Ця робота не така складна, як здається, але дуже необхідна. В результаті, ви зможете побачити, що ваша сторінка просунулася вгору в системах пошуку, збільшиться трафік, і ви отримаєте більше потенційних гостей, зацікавлених вашим закладом. Ця частина просування дуже важлива, тому якщо ви самі не зможете оптимізувати сайт, зверніться за допомогою до веб-майстрам.

4.Размещеніе інформації в Google Bussines і Яндекс-картах .

Щоб вас було легше знайти в пошукових системах, обов'язково зареєструйте свій бізнес. Тепер інформація про ваш заклад буде розміщена в Google і Яндекс, що не тільки значно підвищить рейтинг відвідуваності сайту, але і за рахунок залучення нових клієнтів безпосередньо з сервісу "Карти" цих головних пошукових систем. Відвідувачі зможуть знаходити вас по карті, прочитати актуальну інформацію про ваш ресторан в Google+, Google Maps, Яндекс картах, а так само побачити фото інтер'єру. Фотографії будуть відображатися на сторінці пошуку результатів, і клієнти зможуть відразу побачити дизайн ресторану, атмосферу і обслуговування, які їх чекає. Візуальний контент в результатах пошуку Google на Google Maps відмінний інструмент для просування.

Важливий показник при оптимізації веб-сайту для більш високого рейтингу в пошуку, це час, який відвідувач залишається на вашому сайті. Віртуальний тур по ресторану, безумовно, збільшить цей час, так що обов'язково підберіть красиві фотографії для розміщення в Google Bussines.

5. Соціальні мережі для просування ресторану

Наявність сторінок в соціальних мережах, таких як В Контакте, Facebook, Twitter, Google+, Pinterest або Instagram є дуже важливим Наявність сторінок в соціальних мережах, таких як В Контакте, Facebook, Twitter, Google+, Pinterest або Instagram є дуже важливим. Використовуйте ці канали, щоб повідомити Вашим гостям і потенційним клієнтам про все, що відбувається у вашому ресторані. Як домогтися успіху в цій справі?

Створіть профіль підприємства в соціальних мережах: В Контакте, Facebook, G +, Twitter, Instagram, Pinterest, і принаймні один раз в тиждень, публікуйте цікавий контент або зображення на сторінці вашого профілю. Це може бути як новинки меню, які будуть супроводжуватися красивими фото, так і оголошення про майбутні заходи. Не забувайте розміщувати аудіозаписи, і відео які відповідають атмосфері вашого закладу, а так само будь-який інший цікавий контент.

для успішного просування використовуйте опитування і конкурси з призами. Повідомте в соціальній мережі, що компанія, яка зробить найоригінальніше фото у вас в ресторані, отримає скиду 50% на наступне відвідування або пляшку шампанського.

Мобільний додаток для офіціантів. Дізнатися більше ТУТ

Спеціальні пропозиції та щоденне меню обов'язково має бути у вашому профілі актуальним. Всі люблять акції і призи, тому ви можете попросити відвідувачів ставити хештег вашого закладу в ресторані, викладаючи фото в Instagram, щоб отримати безкоштовну каву. Просіть передплатників і відвідувачів залишати відгуки про роботу ресторану, і обов'язково відповідайте на їхні запитання. Навіть якщо ви не отримаєте нових гостей через соціальні мережі, ваші постійні клієнти будуть почувати, що важливі для вас і ви завжди їх чекаєте.

Важливо: Чи не доручайте це роботу агентствам. Робіть все самі (ну може бути крім стартового оформлення). Ніхто не знає і не любить ваше дітище, як ви самі. Повірте, це не займає багато часу. Витратьте півгодини часу один або два рази на тиждень і ви отримаєте справжній ефект. Будьте щирі і безпосередні зі своїми передплатниками - діліться і радьтеся, питайте і обговорюйте - і успіх вам гарантований.

6. Створіть канал на YouTube

Це один з найцікавіших і найбільш оригінальних способів інтернет-маркетингу ресторану. Сьогодні, коли майже кожен смартфон дозволяє переглядати відео в максимальній якості, це прекрасна можливість продемонструвати відвідувачам, що вони зможуть знайти у вас в закладі.

Створіть свій власний канал на YouTube і публікуйте цікаві моменти з життя ресторану. Ви можете зняти смішні відео на кухні, попросити вашого шеф-кухаря приготувати найпопулярніша страва на камеру і розмістити це у себе на каналі. Все відеозвіти про проведені заходи так само, будуть популярні і люди захочуть поділитися цікавим відео зі своїми друзями.

Відео, розміщені на YouTube з'явиться в Google і допоможуть для підвищення рейтингу сайту. Пам'ятайте, якщо картина це більше ніж 1000 слів, то, що може краще розповісти про вас ніж відео?

Важливо: Чи не ускладнюйте завдання. Не потрібно наймати ніяких спеціальних операторів. Просто знімайте на смартфон або побутову відеокамеру. Коментуйте прямо в кадрі. Люди цінують щирість.

7. Мобільні додатки для ресторанів

Сьогодні ніхто не розлучається зі своїм смартфоном
Сьогодні ніхто не розлучається зі своїм смартфоном. Згідно з останніми дослідженнями, 75% користувачів знаходять інформацію про ресторанах в телефоні, а 50% шукають цікаві місця, не виходячи з автомобіля. Це головна причина, чому необхідна розміщення інформації про ваш заклад в популярних додатках для пошуку ресторанів. Ресторани вибираються за кількістю позитивних відгуків, а задоволені клієнти - основна складова успіху ресторану. Адже якщо хтось був у вас в гостях, і йому сподобалося, то його позитивна оцінка зробить вам відмінну рекламу!

Найбільш часто використовувані мобільні додатки Foursquare, AlterGeo і TripAdvisor.

Функціонал цих додатків дозволяє завантажити картинки інтер'єру і страв, зробити опис ресторану, повідомити про акції, і звичайно вказати точне розташування на картах. Не забувайте, що відвідувачі залишатимуть там свої відгуки та вам необхідно на них реагувати.

Важливо: Хочу звернути особливу увагу на цей пункт нашого переліку маркетингових дій. Він з кожним днем ​​стає все важливішим і популярнішим у клієнтів. Це необхідно зробити, особливо якщо ви перебуваєте в міському середовищі.

8. Розміщення в онлайн-каталог ресторанів

У мережі інтернет існує безліч таких каталогів. Чи приносить користь розміщенні інформації про свій заклад? Безсумнівно!

Як це правильно зробити? Абсолютно немає необхідності розміщуватися у всіх каталогах, які існує. Дотримуйтесь простим алгоритмом: введіть в рядок пошуку в Google і Яндексі "Назва свого міста" і слово "Ресторани". Саме ті каталоги, які випадуть на 1-2 сторінці видачі пошукової машини і є вашою метою.

9. Сайти-Купонатор

Кілька років тому цей вид купонів на знижку можна було отримати з газет Кілька років тому цей вид купонів на знижку можна було отримати з газет. Сьогодні у нас є безліч сайтів, які пропонують щоденні знижки для вашого потенційного покупця. Клієнти можуть дізнатися про вашому ресторані з сайту зі знижками, придбати і роздрукувати купони на своєму принтері. Це відмінна можливість розширити коло клієнтів.

Світовий лідер в місцевій комерції це сайт Groupon. Як він працює? Компанія Groupon розбиває дохід для продажу купонів п'ятдесят / п'ятдесят з рестораном. Вони вибирають для розміщення у себе на сайті тільки конкурентоспроможні пропозиції.

Важливо: Результати досліджень про використання купонів не є приголомшливими. Використовують купони один із 83 відвідувань ресторану. Іншим недоліком є ​​те, що купони продаються через дочірні компанії, а не безпосередньо від власників ресторанів і такий маркетинг-пропозиція буде недостатньо персональним. Цей вид маркетингу дуже добре підходить для просування невідомих ресторанів.

Але якщо ваш сайт має гарну відвідуваність, то обов'язково розмістіть купони зі знижками, спеціальними пропозиціями і акціями у себе на сторінках сайту.

10. Email-маркетинг ресторану

Email є одним з найнадійніших способів завоювати довіру клієнтів. Малі підприємства витрачають 15% свого маркетингового бюджету на розсилку електронної пошти. Це більше, ніж витрачається на маркетинг в соціальних медіа, і навіть ніж на особистий контакт.

Секрет ефективного маркетингу електронної пошти, це грамотне лист. Це може здатися очевидним, але багато хто навіть не замислюються, наскільки важливо правильно скласти повідомлення.

Як створити електронну маркетингову кампанію?

По-перше, виберіть програму, яку ви будете використовувати. Для початку, ви можете використовувати добре перевірені системи, такі як MailChimp або UniSender. Вони є лідерами ринку розсилок, прості для розуміння і в них дуже легко працювати. MailChimp дозволяє використовувати в одній розсилці до 2000 адрес без оплати.

Ознайомтеся з сервісом розсилки, складіть рекламне повідомлення для електронної пошти і почніть роботу Ознайомтеся з сервісом розсилки, складіть рекламне повідомлення для електронної пошти і почніть роботу. Перевіркою розсилки може служити лист, в котрому ви дякуєте клієнтів за чуйність. Одна з причин, чому я люблю Mailchimp і UniSender, це отримання клієнтами адресних листів (на їх ім'я) і можливість відписки. Вони не сприймають це як спам. Люди люблять, коли листи є персональними і дуже не люблять нав'язливий спам. Ні в якому разі не переходьте цю грань, не ставайте спамерів. У відповідь буде не просто мовчання, а негатив і погана рекомендація друзям.

Ретельно продумуйте свої тексти. Це можуть бути і пропозиції з акціями (унікальними і персональними), але так само можуть бути і звичайні привітання зі святами та днем ​​народження. Кожне написане лист, перш ніж відправити, приміряйте до себе. Як би відреагували, потрап такий лист до вас в ящик. Любіть і поважайте своїх клієнтів.

Не забувайте перевіряти вашу електронну пошту регулярно і переконайтеся, що ви відповіли на всі листи, які надіслали клієнти.

Використовуйте будь-яку можливість, для збору інформації про ваших клієнтів. Імена, номер телефону, електронна пошта ваших гостей - все це відмінні елементи для маркетингу ресторану.

Створіть спеціальну програму лояльності для постійних клієнтів. Включіть в неї приємні бонуси і знижки. Роздрукуйте анкети і роздайте в ресторані. Заповнюючи анкету відвідувач вкаже свою електронну адресу та буде доволен- адже він особливий і йому доступна тепер спеціальна акція.

Мобільний додаток для офіціантів. Дізнатися більше ТУТ

11. QR Code в ресторані

QR (скорочено швидкого реагування) - двовимірний код, з можливістю прочитання інформації за допомогою мобільного телефону QR (скорочено "швидкого реагування") - двовимірний код, з можливістю прочитання інформації за допомогою мобільного телефону.

Поставте його в меню, на автомобілі доставки і роздрукуйте на листівках. Не забудьте додати його, так само, на буклети зі спеціальними пропозиціями і акціями. Таким чином, смартфон кожного користувача стає інструментом для просування. Він в будь-який момент може зчитати інформацію про ваш заклад, переглянути відео та картинки.

Читайте також: Управління невеликою баром або кафе

Найкраща похвала для автора - це ваш лайк в соціальній мережі


рекомендовані статті

Що потрібно зробити для успішного інтернет-маркетингу ресторану?
Як зробити веб-сайт вашого ресторану функціональним і цікавим для ваших потенційних гостей?
Як домогтися успіху в цій справі?
Пам'ятайте, якщо картина це більше ніж 1000 слів, то, що може краще розповісти про вас ніж відео?
Чи приносить користь розміщенні інформації про свій заклад?
Як це правильно зробити?
Як він працює?
Як створити електронну маркетингову кампанію?