Розробка SEO інструментів. З чого почати?

 1. API DataForSEO для отримання необхідних даних
 2. Система управління базами даних
 3. Веб-структура
 4. Середовище розробки
 5. Виробниче середовище
 6. Заключні думки

Може

Може

У цей день Інтернет наповнений різним програмним забезпеченням, що обіцяє допомогти з КПП, SEO, свинцевим поколінням та іншими важливими завданнями, з якими борються цифрові маркетологи. Кожне маркетингове агентство використовує широкий спектр інструментів для управління аналітикою, кампаніями з оплати за клік, пошуковою оптимізацією, маркетингом у соціальних мережах та багатьма іншими повсякденними маркетинговими цілями.

Хоча деякі з цих інструментів безкоштовні, інші вимагають підписки, а іноді можуть коштувати багато грошей. Тим не менш, коли мова йде про програмне забезпечення SEO, не існує жодного рішення, яке відповідає усім - іноді компроміс гнучкості та ефективності часу є ціною, яку потрібно платити за використання рішень третіх сторін. Отже, що відбувається, коли ви не можете знайти інструмент, що відповідає всім потребам вашого бізнесу?

Швидше за все, у цьому випадку ви почнете думати про розвиток власного власного маркетингового програмного забезпечення. У цій статті ви знайдете дійсну пораду для того, щоб зробити перші кроки в напрямку розробки власного інструменту SEO.

Перш за все, ви повинні з'ясувати, який інструмент SEO ви хочете побудувати. Які завдання він вирішить? До основних утиліт програмного забезпечення SEO входять:

. Дослідження ключових слів
. Моніторинг SERP
. Аналіз конкурентів
Its Аудит на сторінці

Звичайно, ви можете включити всю цю функціональність і розробити універсальний інструментарій SEO. Однак, якщо ви новачок у створенні таких інструментів, ми б не рекомендували триматися за всі можливі варіанти. Як кажуть, якщо ви біжите за двома зайцями, ви не зможете зловити ні.

Ми рекомендуємо подряпати якомога більше функцій, але вибрати лише деякі з них. Подумайте про те, скільки коштує кінцевий користувач, щоб отримати від цієї функції, а потім спробуйте з'ясувати, наскільки легко його реалізувати.

Наприклад, основний інструмент "На сторінці" може мати такі функції:

 • Сторінки з кодами помилок
 • Час завантаження сторінок
 • Сторінки з повторюваним вмістом
 • Сторінки з повторюваними мета-тегами
 • Вхідні посилання
 • Зворотні посилання

Ви можете отримати всі наведені вище дані з нашого API на сторінці .

Інструменти моніторингу SERP представляють інший сегмент популярних інструментів SEO. Таке програмне забезпечення, як правило, включає наступні функції:

 • Підтримка різних SE, розташувань та мов
 • Ключові слова, на які класифікуються веб-сайти
 • Обсяг пошуку для рейтингових ключових слів
 • Додаткові елементи SERP (наприклад, карусель, карти, магазини та ін.)

API SERP і API даних ключового слова може надати всі дані, необхідні для створення інструмента з такою функціональністю.

Програмне забезпечення для дослідження ключових слів є інструментом, який кожен цифровий маркетолог повинен мати у своєму наборі інструментів. Важливо, щоб ваше рішення надавало якомога більше ресурсів ключових слів. Ось набір функцій наших API пошуку ключових слів може допомогти реалізувати:

 • Ключові слова довгого хвоста
 • Вказані ключові слова
 • Ключові слова LSI
 • Ключові слова від Google Autocomplete
 • Настроювані фільтри
 • Дані ключових слів (SV, CPC, рейтинг конкуренції тощо)

Інструменти для аналізу конкурентів допомагають дізнатися більше про наявність онлайн-сайтів конкурентів. Ось список можливостей, які можна створити за допомогою DataForSEO API конкурента :

 • Оцінений аналіз трафіку по країнах
 • Трафік і його джерела
 • Показник відмов
 • Середній час на місці
 • Найпопулярніші ключові слова

Ви можете самостійно збирати дані або знаходити надійного постачальника даних. У будь-якому випадку майте на увазі, що дані є найважливішим компонентом вашого інструменту.

Природно, що маючи сторонні дані, можна істотно знизити витрати на розробку. Крім того, він дозволяє вам докласти більше зусиль для створення кращого досвіду та інтерфейсу.

Є багато API, які можна використовувати для розширення можливостей програм. Тим не менш, лише декілька з них застосовується до програмного забезпечення SEO, і навіть ті, які застосовують, часто ставлять строгі обмеження щодо використання. Наприклад, Google AdWords API дозволяє інтегрувати дані з AdWords безпосередньо в програми, але буде дуже важко пройти "перегляд маркерів", якщо ви збираєтеся створити свій інструмент на вершині програми.

Ми розглянули основи API рішень, сумісних з інструментами SEO у статті Введення в API для програмного забезпечення SEO .

Після того як ви зрозуміли, який тип інструменту SEO ви хотіли б розробити і вирішили, на якому джерелі даних вона буде заснована, прийшов час виробити архітектурну модель.

Елементи архітектури залежать в основному від функціональності, яку ви вирішили включити, і від масштабу вашої програми. Крім того, ви повинні мати на увазі вартість і час, необхідний для розгортання. Було б добре почати з простих рішень і додати складні елементи пізніше, якщо це необхідно.

Ось короткий список елементів для реалізації у вашому інструменті SEO:

API DataForSEO для отримання необхідних даних

DataForSEO пропонує безліч API, які легко реалізуються в будь-якому програмному забезпеченні SEO. Наприклад, може знадобитися, щоб у вашому інструменті були сторінки зі списками TOP100, а також пошук томів і можливість знайти ключові слова, для яких рейтинг веб-сайтів. У цьому випадку вам знадобиться API SERP , API даних ключового слова , і API пошуку ключових слів . У статті ви знайдете приклад прогнозування ціни API для цього рішення.

Система управління базами даних

Система управління даними є достатнім елементом будь-якого програмного забезпечення. У випадку інструментів SEO, DMS відповідає за зберігання даних, отриманих від API. Ви самі вирішуєте, яку систему керування даними вам належить, але вибір буде залежати від масштабу вашої програми.

Ми рекомендуємо використовувати різні DMS для довгострокового зберігання даних (більше одного місяця) та короткострокового (коротше одного місяця). Для більш пізнього можна використовувати системи, подібні до PostgreSQL , і Кассандра - подібні системи для першого.

Веб-структура

Вибір рамки, очевидно, залежить від мови програмування, у якому буде написано ваше програмне забезпечення. Наприклад, можна використовувати Laravel або CodeIgniter для PHP.

Ви можете стверджувати, що деякі додатки розробляються без застосування до рамок. Звичайно, ви можете натомість написати всю логіку самостійно. Однак, використовуючи фреймворки, ви можете різко збільшити швидкість розробки і додати більше «міцності» до вашого програмного забезпечення.

Звичайний підхід моделі-перегляду-контролера широко використовується в розробці інструментів SEO. Простіше кажучи, контролер-view відповідає за користувальницький інтерфейс, в той час як модель-контролер робить запити до бази даних і повертає результати.

Середовище розробки

Налаштування середовища розробки вашої програми має вирішальне значення, тому що таким чином ви зможете не тільки контролювати весь цикл розробки, але й тестувати продукт і виправляти помилки системи, перш ніж натиснути програмне забезпечення на виробничий етап.

Елементи вашого середовища розробки залежать від інструментів, які розробники використовують для тестування програмного забезпечення. Тим не менш, ви безумовно повинні відокремити середовище розробки від виробництва, що можна зробити з налаштуванням localhost.

Виробниче середовище

Виробниче середовище - це в основному те, з чим працюють користувачі вашого програмного забезпечення. Було б доцільно налаштувати окремий DNS-адресу для свого інструменту та підключити його до Google Analytics, щоб побачити, звідки беруться користувачі.

Ось спрощений приклад архітектури інструменту SEO, який складається з описаних вище елементів:

Ось спрощений приклад архітектури інструменту SEO, який складається з описаних вище елементів:

Після розробки першої функціональної версії вашої програми SEO, ви можете додати більше функціональності. Ви можете легко зробити це за допомогою DataForSEO. Просто виберіть потрібний показник, витягніть його з нашої бази даних, використовуючи один з наших API, і покажіть його на передній панелі. Ще кілька годин, щоб переконатися, що він проходить тести, і ви готові підштовхнути його до виробництва!

Заключні думки

Ми сподіваємося, що тепер, прочитавши цю статтю, ви зрозумієте, що неважко розробити просте додаток SEO. Насправді, якщо ви створюєте своє програмне забезпечення за допомогою DataForSEO, ви можете створити свій перший інструмент менш ніж за тиждень.

Нарешті, ви можете дізнатися більше про розвиток інструментів SEO в нашій інтерв'ю з технічним директором RankActive .

Отже, що відбувається, коли ви не можете знайти інструмент, що відповідає всім потребам вашого бізнесу?
Які завдання він вирішить?