SEO-2017: контент або посилання? Міфи про SEO для одностранічнік

  1. Наскільки важливий тематичний контент на сайті для пошукового просування?
  2. Які чинники впливають на місце сайту в пошуковій видачі і результати ранжирування?
  3. Кількість контенту на сайті і місце в пошуковій видачі - реальний приклад
  4. Звідси робимо висновок, що наявність контенту - це дуже важливий фактор ранжування. Дякую кеп
  5. Суть в цілому зрозуміла - зовнішні посилання теж повинні бути, хоча б з каталогів
  6. Чи можна просунути по SEO одностранічнік?

Наскільки важливий тематичний контент на сайті для пошукового просування

Наскільки важливий тематичний контент на сайті для пошукового просування?

Можна зараз залагодити пряме цитування керівництва Яндекса і Google по просуванню сайтів, але я ж прекрасно знаю, що на сайт Зароби або здохни ви приходите зовсім не за цим. Саме тому я розповім вам сьогодні кілька плаксивих історій про наші реальні досліди з контентом, посиланнями та іншими танцями з бубном для просування сайтів, але спочатку трошки теорії для тих, хто взагалі не в ринку.

Якщо ви маєте базові знання в SEO, то можете сміливо перегортати цю посаду до наступного картинки з красивими дівчатами

Отже, пошукові алгоритми працюють таким чином, що зчитують вміст вашого сайту, аналізують його в своїх електронних мізках і, в залежності від результату цього аналізу, ставлять ваш сайт на те чи інше місце в пошуковій видачі. Це називається ранжируванням сайту в пошуковій видачі.

Які чинники впливають на місце сайту в пошуковій видачі і результати ранжирування?

Електронні мізки аналізують безліч параметрів сайту, але серед всього цього можна виділити 3:

  1. Внутрішні чинники (контент, його тематичність, його обсяг, відповідність технічним вимогам до оптимізації сайту)
  2. Зовнішні (посилання на ваш сайт, розшарювання в соціальних мережах та ін.)
  3. Поведінкові фактори (час відвідування сайту, кількість переглядів і ін.)

Саме з цих факторів у пошукового алгоритму складається думка про ступінь кошерності вашого сайту того чи іншого запиту.

Кількість контенту на сайті і місце в пошуковій видачі - реальний приклад

Отже, був у нас на просуванні сайт з продажу пам'ятників і надгробків в Рязані ( http://ritual-62.ru/ ). Сайт моєї родички, над яким я працював на самому початку своєї кар'єри як "творця сайтів", так і "продвіженцев сайтів". Сам сайт був зібраний досить швидко, а результатів в просуванні я домігся буквально за 3 місяці за допомогою дуже кошерного керівництва по SEO-оптимізації (зовсім скоро я дам посилання на нього в моєму співтоваристві в ВК).

Успіхом я особливо не понти, бо сайт чисто регіональний, а сама ніша - збіговисько консерваторів, сайти яких вийшли в топ в зв'язку з тим, що інших просто не було.

Самому сайту на сьогоднішній день вже майже 2 роки і до жовтня 2016 року у нього було дуже впевнене місце в ТОПі багатьом тематичних запитах і приблизно 30 тематичних унікальних відвідувачів, які давали хороший вихлоп на замовлення (для цієї ніші звичайно ж). У жовтні 2016 року у сайті завівся вірус, який ми благополучно вилікували шляхом знесення всього вмісту сайту і відновлення всього сайту з новим дизайном з нуля.

До речі, була стаття про те, що робити, якщо на сайті вірус

Вірус ми благополучно вилікували, сайт відновив позиції, але відвідуваність почала стрімко падати вниз. Природно, що з гарячою руки видалено було все, крім фоток, які я витягнув з бекапа. Де там шукати текстові файли я так і не зорієнтувався, тому нова генерація сайту складалася з 4 сторінок (було близько 40), які були доступні для індексації. Дійшло до того, що з тих самих 30 ми впали вниз до 2-5 відвідувачів на добу, причому всього за місяць. Зрозуміло, що це нікому не сподобалося, і я зайнявся відновленням колишньої слави.

Сяк-так знайшов у пошті кілька стареньких статей, які колись уже були на сайті і закинув їх заново. Всього 5 статей, але буквально через 2 дня відвідуваність сайту стала поступово зростати. Через тиждень після додавання старого матеріалу сайт вже давав 10 відвідувачів на добу, через 2 ближче до 15. Нормативний профіль, як і раніше, становив кілька покупних посилань зі статтями з регіональних ресурсів і реєстрація приблизно в 30 каталогах регіонального та федерального рівня.

Звідси робимо висновок, що наявність контенту - це дуже важливий фактор ранжування. Дякую кеп

Зовнішня посилальна маса і місце в пошуковій видачі - реальний приклад

Зворотна ситуація з нашим проектом з продажу Автомобіль - там було досить багато текстового контенту (стаття про SEO для проекту з продажу килимків тут ), Але майже не було зовнішніх посилань, тому відразу після відключення реклами цього проекту ми отримали повну просідання по відвідуваності до самого дна - 0-1 відвідувач на добу.

До речі, можливо ви пропустили: контекстна реклама і таргетована реклама для проекту з продажу Автомобіль

Як тільки я пройшовся по 10-15 регіональним каталогам, відвідуваність підвищилася (точніше з'явилася взагалі) до 2-5 осіб на добу, які приходять по тематичних запитах. Так, відвідуваність зовсім невелика, але і сайт відносно молодий, та й не займався їм ніхто сильно, якщо вже по чесному говорити.

Суть в цілому зрозуміла - зовнішні посилання теж повинні бути, хоча б з каталогів

Суть в цілому зрозуміла - зовнішні посилання теж повинні бути, хоча б з каталогів

Чи можна просунути по SEO одностранічнік?

Відповідь - ні. Точніше це практично неможливо, особливо якщо ви хочете просунутися по цілому спектру суміжних тематичних запитів. На моїй практиці лише один одностранічнік більш менш просунувся по SEO - сайт-Лендінг (Боже, я навіть посилання на це чудо давати вам не буду, тому що це просто жах) з надання реклами на стовпах в Нижньому Новгороді. Цей сайт з однієї сторінки тексту розміром в 200 слів витягнув сам себе до відвідуваності в 5-15 чоловік на добу в ніші, де абсолютно не було регіональних конкурентів, а в ТОПі видачі по ряду ключових запитів не було навіть каталогів сайтів. Ось так ось.

Якщо вам розповідають про повноцінне SEO для конкретного односторінкового сайту, то вірити в це можна лише з поправкою на вишенаписанное

Наскільки важливий тематичний контент на сайті для пошукового просування?
Які чинники впливають на місце сайту в пошуковій видачі і результати ранжирування?
Наскільки важливий тематичний контент на сайті для пошукового просування?
Які чинники впливають на місце сайту в пошуковій видачі і результати ранжирування?