Скільки коштує створити сайт з нуля. Зробити самому або замовити під ключ?

 1. Створити сайт з нуля Між появою ідеї створити сайт і запуском першого сайту може пройти багато часу....
 2. Скільки коштує сайт під ключ
 3. висновки

Створити сайт з нуля

Між появою ідеї створити сайт і запуском першого сайту може пройти багато часу. Впливає і вибір способу створення. Також велике значення мають інструменти створення. В основному для розробки сайтів використовують:

 • Конструктори - платформи для створення сайтів без навичок в програмуванні. Найпростіший інструмент, за допомогою якого будь-який користувач може зібрати візитку, сайт компанії, блог, Лендінгем, інтернет-магазин. Відомі майданчики - uCoz , uKit , Wix .
 • CMS - система управління вмістом, яка дозволяє створювати, редагувати сайт і управляти контентом. Дає більше можливостей, ніж конструктор, але натомість вимагає мінімальних навичок в програмуванні, які можна придбати за пару вечорів навчання. Відомі движки - Wordpress , Joomla , 1C-Бітрікс .

Відомі движки -  Wordpress  ,  Joomla  ,  1C-Бітрікс

 • Фреймворки - каркас для побудови сайтів. Фреймворки прив'язуються до конкретних мов програмування, які згодом використовуються для створення сайтів. Тут практично немає меж для розробників, але і вимоги до навичок і знань серйозні. Сайт, по суті, пишеться з нуля, хоча каркас допомагає зробити проект швидше.

Порядок створення в будь-якому випадку буде приблизно однаковим:

 1. Визначення цілей - заробіток, донесення до відвідувачів інформації, соціальний проект.
 2. Вибір типу сайту - візитка, сайт компанії, блог, інтернет-магазин.
 3. Розробка структури, продумування дизайну.
 4. Підбір відповідних інструментів (конструктор, CMS, фреймворк).
 5. Верстка сайту.
 6. Наповнення контентом.
 7. Запуск.
 8. Постійне оновлення, пошукове просування сайту.

Залежно від способу створення можуть додаватися інші етапи. Якщо збирати сайт на конструкторі, то відразу після вибору майданчика можна верстати сторінки і заповнювати їх контентом. Якщо використовувати CMS, то перед версткою необхідно купити хостинг з доменом і встановити движок. Хоча можна зверстати сайт на локальному комп'ютері за допомогою Denwer і потім залити готовий проект на хостинг - варіантів маса, яка не будемо забивати голову подробицями.

Для новачка в сайтобудування є 2 адекватних способу отримання готового сайту:

 • Використання конструктора.
 • Будівництво на базі CMS.

Варіант з фреймворком прибираємо. Для його застосування буде потрібно знання мов програмування, а розробка відніме багато часу, так як більшу частину функціоналу доведеться збирати з нуля. Навіть такі елементарні речі, як корзина товарів, доведеться прописувати вручну, тоді як на конструкторах або CMS вони доступні «з коробки», нехай іноді і за додаткову плату.

Самостійне створення сайту - конструктор або CMS?

Щоб зробити вибір, подивимося етапи створення сайту. Для прикладу створення сайту на конструкторі візьмемо uKit , Як одну з найпростіших в освоєнні платформ:

 1. Реєстрація на сервісі або авторизація через соціальні мережі.
 2. Вибір шаблону сайту з великої колекції сучасних, адаптованих макетів. У кожного шаблону можна подивитися демо-версію з відображенням сайту на екранах різних пристроїв.
 3. Введення доменного імені. Протягом пробного періоду використовується домен третього рівня, після покупки преміум-тарифу можна призначити сайту домен другого рівня.
 4. Введення інформації про сайт та власника: назва, контакти, посилання на профілі в соціальних мережах.
 5. Налаштування зовнішнього вигляду і змісту сайту в візуальному редакторі. Знання мов програмування не потрібно, віджети переміщаються мишею, сторінки легко додати і видалити.
 6. Заповнення SEO-налаштувань сторінок для просування в інтернеті, публікація сайту.
 7. Самостійна зміна зовнішнього вигляду і змісту, повторна публікація для збереження змін.

Щоб виконати ці 7 кроків, не потрібно вчити мови програмування або мати спеціальну підготовку. Створити сайт на uKit будь-який користувач може менше, ніж за 1 день.

Вартість. У підсумкову вартість сайту увійде вартість домену 2 рівня (приблизно $ 11 / рік) і оплата преміум-тарифу ($ 36 / рік з промокодом). Загальні витрати при використанні конструктора сайтів складуть $ 47 / рік.

Тепер подивимося на етапи, які потрібно пройти для створення сайту на Wordpress .

 1. Купівля доменного імені.
 2. Вибір хостингу.
 3. Установка CMS, ручна або автоматична в залежності від можливостей хостингу.
 4. Створення та підключення бази даних.
 5. Вибір і установка теми.
 6. Налаштування теми в адміністративній панелі: фонове зображення, заголовки, шрифти, меню, віджети.
 7. Налаштування CMS: введення назви і опису сайту, зміна виду постійних посилань, установка плагінів для додавання SEO-налаштувань, створення резервних копій, захисту від несанкціонованого доступу, боротьби зі спамом і інших важливих функцій.
 8. Створення сторінок.
 9. Публікація записів.

Найбільше часу займає настройка CMS, особливо якщо виконувати її вперше. Доведеться дивитися навчальне відео, читати мануали і форуми, щоб зрозуміти, як зробити гарні адреси у записів або динамічну головну сторінку. На CMS можна просто взяти і змінити розташування блоків на сторінці. Є тема, можна додавати віджети в сайдбар, робити меню через адміністративну панель, але для заміни форми коментарів або інший простий операції доведеться лізти в редактор CSS і правити код.

Вартість. У цінник створення сайту на CMS входить доменне ім'я (ті ж $ 11 / рік), хостинг (якісний - $ 60 / рік), тема для сайту ($ 50) набір плагінів ($ 50- $ 150). Таким чином, загальний цінник за простий сайт на Вордпресс за умови самостійного створення стає дорівнює $ 170- $ 250.

Розглянуті етапи створення та налаштування сайтів в хмарному конструкторі і CMS дозволяють виділити переваги і недоліки кожного способу.

Конструктори сайтів CMS Переваги

 • Простота освоєння.
 • Швидкість створення сайту в візуальному редакторі від декількох годин до декількох днів).
 • Технічна підтримка з боку розробників.
 • Широкі можливості для створення сайтів різного типу, від блогу до інтернет-магазину.
 • Велика кількість доповнень для розширення функціональності.
 • Редактор, який працює в візуальному і HTML-режимі, що допомагає поступово вивчити основи HTML.

недоліки

 • Серйозні обмеження на внесення змін в структуру коду.
 • Невисока, в порівнянні з CMS, мультифункціональність.
 • Неможливість перенесення сайту на інший хостинг або конструктор.
 • Необхідність вивчити мови програмування для нормальної взаємодії з системою: зміни шаблону, додавання нових віджетів.
 • Відповідальність за стан системи, її безпеку і актуальність, лежить на користувачі.

При виборі між конструктором і CMS важливо правильно оцінити функціональність сайту і можливості інструментів. Якщо потрібна проста візитка або Лендінгем, то будувати її на потужному движку - те ж саме, що запросити професора математики для вирішення арифметичних задач. Він впорається, але потенціал виявиться невикористаним.

Неправильної буде і зворотна ситуація - спроба побудувати на конструкторі складний, багатофункціональний сайт. Рамки, виставлені розробниками, швидко поставлять користувача на місце. Через це потім з'являються скарги на те, що конструктори - абсолютно безглузді сервіси, на яких не можна зробити нічого корисного. Так пишуть люди, які неправильно оцінили складність завдання і тому невірно вибрали інструменти.

Скільки коштує сайт під ключ

Якщо самостійне створення не підходить для втілення ідеї через брак часу або складності проекту, то залишається єдиний варіант - замовлення сайту у фрілансера або веб-студії. Переважно вибирати веб-студії, які давно працюють і встигли добре себе зарекомендувати. Створення сайту буде коштувати дорого, проте ймовірність того, що ніяких недоробок не буде, прагне до 100%.

При замовленні сайту у веб-студії або фрілансера часто звучить фраза «під ключ». Ніякого юридичного визначення у терміна немає, кожен вкладає в нього свій перелік робіт. Стосовно до сайтобудування значення «під ключ» - значить, замовник отримує логін і пароль від готового сайту і стає його повноправним власником. Зазвичай процес створення сайту під ключ складається з наступних етапів:

 1. Спілкування з замовником, складання докладного технічного плану. Фахівці з'ясовують тип сайту, кількість сторінок, вирішують, які інструменти доцільніше використовувати для реалізації задумки.
 2. Розробка дизайну і верстка.
 3. Створення програмної частини сайту.
 4. Вибір хостингу, реєстрація доменного імені.
 5. Наповнення сторінок контентом.
 6. Просування сайту в пошукових системах.
 7. Технічний супровід сайту.

Веб-студії вважають за краще не розписувати на своїх сайтах, які послуги входять в пакет «під ключ». Тому замовнику необхідно проговорити ці моменти і прописати перелік робіт в договорі, щоб уникнути виникнення спірних ситуацій. Важлива кожна дрібниця: хто реєструє домен, платить за хостинг, створює текстовий контент для сторінок. Від цього залежить підсумкова вартість сайту під ключ.

Вартість також залежить від регіону, «крутості» веб-студії, типу сайту, функціональності, яка потрібна замовнику. Якщо брати середні показники:

 • Односторінковий сайт (Лендінгем) - 200-300 $.
 • Сайт компанії - від 500-1000 $.
 • Інтернет-магазин - від 800 $ і до кількох тисяч доларів.

Ціни досить високі, витрачати такі гроші на створення Лендінзі, візитки або простого блогу нерозумно. Тому популярністю користуються CMS і конструктори. На них можна якщо не безкоштовно, то за відносно невисоку вартість зробити нескладний сайт.

Замовлення на стороні ж виправданий в тому випадку, коли необхідно розробити складний, функціональний сайт з унікальним дизайном і віджетами, яких немає на інших сервісах. Тут потрібна велика кількість робіт з програмування, а на самостійне вивчення мов і отримання необхідних навичок піде дуже багато часу. Звернення до професіоналів в такому випадку - всього лише спосіб заощадити власний час і отримати якісний сайт, який буде відповідати вимогам.

висновки

Створення сайту без сторонньої допомоги - реально здійсненне завдання. Головне правильно оцінити сили і розробити вірну концепцію. Почати можна з вивчення конструкторів сайтів, головною перевагою яких є швидке досягнення результату. Після першого створеного сайту і невеликого вивчення принципу його роботи установка і настройка CMS на хостингу перестане здаватися нездійсненним завданням.

Трохи попрацювавши з CMS і поліпшивши навички програмування, можна братися за фреймворки, активно вивчати різні мови і писати віджети для сайту на движку або будувати новий ресурс з нуля. Якщо ж такий розвиток в рамках веб-мастерингу не цікавить, завжди можна звернутися в веб-студію або до хорошого фрілансера і отримати готовий сайт.

Самостійне створення сайту - конструктор або CMS?