Скільки отримують SEOшнікі?

  1. Де працювати?
  2. Тепер про гроші
  3. І трохи про маркетинг

Як це - бути SEO-спеціалістом? Питання хороший. Безумовно, робота дуже цікава, величезна кількість нової інформації, а що ще краще - можливість експериментувати. Перевіряти, чи буде працювати той чи інший метод на всіх сайтах або він підходить тільки під сайти конкретної тематики. Скажімо так - з точки зору творчості і свободи - так, SEOшніком бути дуже круто. Правда іноді SEO-шники хочуть їсти. Що й не дивно. Адже і не тільки є, але і добре одягатися, купувати собі сучасні смартфони і гаджети.

Наскільки вигідно бути SEO-спеціалістом? Це те питання, яке задає собі кожна людина, обираючи ту чи іншу професію, і SEO тут - не виняток.

Кращий показник - сайти з пошуку роботи. Давайте подивимося на зарплати SEOшніков.

Де працювати?

Ситуацію відразу варто розділити на два фронти: робота в штаті і freelance Ситуацію відразу варто розділити на два фронти: робота в штаті і freelance. Якщо ми вибираємо штат - то тут все просто, працюємо на дядю і отримуємо гроші. Правда дядька бувають різні, якщо пощастить влаштуватися у велику компанію, де є штат розробників, дизайнерів, то тут все значно простіше - ведете 1-2 проекту, повністю присвячуєте себе їм. Є, де поекспериментувати, але в цілому робота однакова. Якщо влаштуєтесь в студію, то ситуація двояка. По-перше, зарплати будуть менше, по-друге є якась негласна конкуренція, так як SEO-спеціалістом Ви явно будете не одним. А з іншого боку, саме в студіях є можливість набратися величезного практичного досвіду, адже ведете Ви не 1-2 проекту, а значно більше.

Тепер про гроші

Якщо дивитися на міста Росії, то найбільше SEOшнікі потрібні в Москві, Санкт-Петербурзі, Казані і Єкатеринбурзі Якщо дивитися на міста Росії, то найбільше SEOшнікі потрібні в Москві, Санкт-Петербурзі, Казані і Єкатеринбурзі. Решта міст теж потребують якісних SEO-фахівців, але не так яскраво. Плюс в тому, що займатися SEO можна і віддалено - для цього не обов'язкова присутність в офісі.

У Москві початківець оптимізатор отримує 45-60 000 рублів, в Санкт-Петербурзі - від 40 000, в інших містах - від 30 000. Чим більше досвіду Ви отримуєте, тим більше зростає Ваш дохід. Більш досвідчені фахівці в Москві отримують від 100 000, в Пітері - від 80 000, в інших містах - від 50 000. Подальше зростання заробітної плати залежить виключно від рівня спеціаліста та його попередніх робіт.

Таким чином, відбити вартість місячного навчання вийде менше, ніж за півмісяця - погодьтеся, непогано.

Робота на freelance - зовсім інша справа. Тут Ви ведете стільки проектів, скільки захочете. Взяли один? Поставили на потокову роботу, беріть ще один. В середньому один проект на удалёнке коштує від 15 000 до 20 000 за сайт. Правда конкуренція «вільно» працюючих фахівців дуже висока. Тут потрібно бути не тільки SEO-шником, але і продажником, щоб вигідно і грамотно продати самого себе.

І трохи про маркетинг

І трохи про маркетинг

Маркетологи, навіть початківці, отримують більше. У Москві в середньому - 120 000, в Санкт Петербурзі - 100 000, в Новосибірську і Єкатеринбурзі - від 50 000. З огляду на, що до цього часу Ви цілком можете розжитися на SEO і отримати хороший досвід - початок гідне.

Підіб'ємо підсумок - зарплати немаленькі. Головне - вчитися і не зупинятися. Складно домогтися високих успіхів, сидячи на місці і чекаючи свого «птаха щастя», можливо навіть, не завтрашнього дня.

Зацікавилися? У Вас є можливість отримати вигідну професію зі знижкою 45%!

Запишіться => http://seo.ntschool.ru/

Де працювати?
Наскільки вигідно бути SEO-спеціалістом?
Де працювати?
Взяли один?
Зацікавилися?