Що таке SEO, SEM, інтернет маркетинг? / SEO Design

В ті часи, коли тільки формувався Інтернет і ще не було World Wide Web були створені пошукові системи, щоб допомагати людям знаходити потрібну інформацію В ті часи, коли тільки формувався Інтернет і ще не було World Wide Web були створені пошукові системи, щоб допомагати людям знаходити потрібну інформацію. До їх появи користувачі використовуючи протокол FTP, вручну шукали окремі файли в мережі. Пошукові машини удосконалювалися в міру зростання попиту на більш легку навігацію. В якості нових засобів пошуку були створені унікальні алгоритми збору, систематизації і ранжування інформації для різних URL-адрес. Дизайнери веб-сторінок почали поступово усвідомлювати: необхідно покращувати свої веб-сайти - для кращого ранжирування в пошукових системах. Зазвичай, як тільки більш високу ранжування по певних ключових фразах було досягнуто - більшу кількість відвідувачів було забезпечено. Розвивалася і наука про пошукову оптимізацію (SEO) під впливом бажання веб-розробників вийти в топ по ключовим запитам - в надії збільшити число відвідувачів. Отже, що ж таке SEO, SEM, інтернет маркетинг і в чому відмінності між ними?

  • SEO - частина пошукового маркетингу (SEM)
  • SEM утворює велику область інтернет маркетингу
  • Інтернет маркетинг розглядає всі фактори пов'язаними зі збутом продукції або наданням послуг в Інтернеті

Інтернет-маркетинг це більше ніж просто просування сайту. Він також включає в себе всі креативні та технічні аспекти дизайну, розробки, реклами і продажів в Інтернеті.

SEM (пошуковий маркетинг) - більш широкий термін ніж SEO і характеризує сукупність методів спрямованих на досягнення високого ранжирування вашого веб-сайту в ПС і збільшення числа відвідувачів

Передбачається залучення цільових відвідувачів. SEM-стратегія це і робота з факторами перетворення відвідувача в покупця (оптимізація конверсії). SEM фахівець - експерт нейминга, вигадує ефективні назви для розкрутки сайту (слоган і т.д.) Починаючи з вдало обраного доменного імені, що вже знижує витрати на розвиток проекту - до тестування інтерфейсу і знаходження методів збільшення прибутковості сайту.

Розширюючи визначення SEM, в нього можна включити оптимізацію сайту для соціальних медіа (SMO) і маркетинг в соціальних медіа (SMM). SMO і SMM по суті формують передові технології вірусного маркетингу. Передбачається що весь галас, створена навколо вашого сайту викличе серйозне зростання числа цільових відвідувачів і підвищить конверсію. Соцмедіа створюють технології і утворюють усталені норми спілкування для людей мають спільні погляди, думки, досвід; дозволяють розділяти контент і мультимедіа. Все це сприяє появі соціальних інтернет-сервісів, що групують людей за певним типом інтересів.

SEO можна назвати мистецтвом і наукою про досягнення максимально високого ранжирування в пошуковій системі з кращими показниками відповідних цілей конверсії

Для досягнення максимального рангу оцінюються всі внутрішні і зовнішні фактори мають найбільшу значимість з точки зору пошукових алгоритмів. Основні чинники включають в себе контент і дизайн з урахуванням ключових моментів, таких як: структура сайту, вхідні сторінки та сторінки виходу, графіка, заголовки і сам текст. Переслідуючи мету зайняти високе місце в пошукових системах, SEO бере до уваги всі елементи веб-сайту. Деякі борці за чистоту вважають, що SEO включає тільки природні фактори, і роблять відмінність між органічними (натуральними) і сторонніми методами оптимізації. Сторонні (Inorganic) технології включають в себе pay-per-click (PPC) та інші форми сплаченого пошуку, реклами та контент-стратегій.

Термін Web 2.0 використовується для опису нового покоління в розвитку веб індустрії в якому веб-сайти будуються як інтерактивні додатки здатні взаємодіяти з користувачем

По суті SMO і SMM визначають більше то, як веб-сайти створені і розкручені згідно тієї чи іншої SEM стратегії. У гонитві за кращими місцями у видачі результатів пошуку (SERP) і високою конверсією, SEO буде еволюціонувати і далі, продовжуючи рівнятися на мінливу значимість факторів ранжирування в пошукових системах.

На завершення варто зазначити, що SEO і SEM виконують близько пов'язані завдання в рамках інтернет-маркетингу. Їх визначення різняться, але основні методи і підходи спрямовані на поліпшення певного загального результату - збільшити відвідуваність ресурсу, просунути сайт, бренд, продати товари або послугу в мережі Інтернет.

Отже, що ж таке SEO, SEM, інтернет маркетинг і в чому відмінності між ними?