ТКГ в Мінську домовилася про припинення вогню з 29 серпня

Будівля готелю в Мінську, де збираються учасники переговорів

Фото: solydarnist.org

Тристороння контактна група по врегулюванню ситуації на Донбасі домовилася про припинення вогню з 29 серпня.

Про це повідомила прес-секретар представника України в групі Леоніда Кучми Дарина Оліфер на своїй сторінці в Фейсбуці .

"Тристороння контактна група за участю представників ОРДЛО підтверджує свою повну відданість безстрокового припинення вогню в зв'язку з початком навчального року, починаючи з півночі 29 серпня 2018. Сторони зобов'язуються здійснити всі необхідні кроки для забезпечення сталого режиму припинення вогню. Для моніторингу сторони зобов'язуються забезпечити надійний і безпечний доступ СММ ОБСЄ по всій території України, відповідно до її мандатом ", - написала Оліфер.

Протягом "хлібного перемир'я" (1 липня - 20 серпня 2018) українська сторона зафіксувала майже півтори тисячі обстрілів з боку НВФ ОРДЛО, в тому числі із забороненого Мінським угодами зброї - РСЗВ "Град", танків, артилерії, мінометів.

"Справжній світ на Донбасі потребує, перш за все, в повне припинення постачань зброї, боєприпасів і пально-мастильних матеріалів з РФ в ОРДЛО. Зараз такі поставки тривають. 8 серпня СММ ОБСЄ зняла просування на територію України автоколон російської армії, яке відбулося через неконтрольований ділянку російсько-українського кордону. 10 серпня СММ ОБСЄ вперше зафіксувала наявність в ОРДЛО відразу 4 різних систем радіоелектронної боротьби виробництва РФ - "Леєр", "Красуха", "Билина", "Репелент-1". Предметом особливого обурення краинских представників стало виявлення на Донбасі хв, яких ніколи не було в Україні - мова йде про комплект "Полювання", установка якого вимагає високої професійної підготовки. Цей пристрій використовується всупереч всім міжнародним конвенціям щодо застосування протипіхотних мін, його дія вбиває і вражає десятки людей " , - написала Оліфер.

Нагадаємо, сьогодні в ході тристоронніх переговорів в Мінську українська сторона планувала розгорнути обговорення обміну полоненими , Однак російські представники не підтримали цю ініціативу.