Види маркетингу: що таке маркетинг і його різновиди

Хто він такий і який він, ваш маркетинг?

Маркетинг ... Все частіше і частіше ми чуємо це слово. Але чи розуміємо до кінця? Сьогодні ми продовжуємо розкривати завісу таємниць сучасного бізнесу. Погодьтеся - якщо бажаєш стати успішним, знати потрібно багато!

Слово маркетинг походить від англійського «маркет», що означає «ринок». Це особлива сучасна система господарювання, бізнесу, орієнтація на ринок, споживачів, їх потреб і запитів.

Це ваш основний предмет!

Маркетинг вважається основним професійним предметом для сучасних бізнесменів, інтернет-підприємців, дослідників ринку, працівників бірж, рекламників, завідувачів окремими товарами їх виробників.

Маркетинг вважається основним професійним предметом для сучасних бізнесменів, інтернет-підприємців, дослідників ринку, працівників бірж, рекламників, завідувачів окремими товарами їх виробників

На ринку все спокійно!

Навіщо він потрібен?

Погодьтеся, що знання ринку і його сегментів, складових частин просто необхідно. Потрібно знати, як виділити запити і потреби споживачів, що на ринок винести, як перевірити, чи відповідає певний товар запитам, як ціна може вказати на основні характеристики товару, як співпрацювати з партнерами, посередниками, щоб про товар дізналися, він був широко розрекламований. Зрештою, як рекламувати товар так, щоб його захотіли все? Візьмемо, наприклад, Apple! Starbucks ?! Потрібні коментарі?

У США є навіть асоціація з маркетингу, яка вперше опублікувала його визначення в 1985 році:

«Маркетинг являє собою процес планування і втілення задуму, ціноутворення, просування і реалізації ідей, товарів і послуг за допомогою обміну, який задовольняє потреби окремих осіб і організацій».

Хто все це створив?

А зробив все рівно 30 років тому Філіп Котлер, званий «батьком маркетингу». Він ще тоді почав говорити, що маркетинг - це процес отримання індивідуумами певного товару в процесі обміну їх на цінності, або інші товари.

Класифікацій маркетингу сотні. Кожен поважаючий себе маркетолог прагнути створити свою. Ми ж представимо вашій увазі найвідоміші види маркетингу і опишемо їх коротко.

конверсійний маркетинг

Він пов'язаний з негативним попитом. Це трапляється, коли ринок, або потенційні споживачі не зацікавлені в певному товарі, чи послузі. Так! Все вірно! Негативний попит поширений на багато товарів, щоб ви знали! Наприклад, люди не довіряють багатьох ліків, вегани не купують м'ясо і рибу, і т. Д. Завдання маркетолога тут ... Думаємо, ви здогадалися, яка!

Підвищити попит, або знизити?

стимулюючий маркетинг

Виявляється, попиту не буває не просто на один товар, як в попередньому випадку, а на цілі види і серії. Тут ми говоримо не про негативне ставлення потенційних клієнтів, а про повну байдужість.

Як таке може бути?

Може! Попит відсутній в 3 випадках: вважають, що товар втратив свою цінність; вважається, що товар цінність має, але не в даному регіоні вона відсутня повністю (човни, вудки в місті без водойм); ринок не готовий до появи певного товару (оригінальні сувеніри, наприклад, екзотика).

Розвиваючий маркетинг

У цьому виді маркетингу попит на товар тільки формується. Попит розвивається, якщо конкретна частина населення має потребу в товарі, якого ще немає на ринку. Наприклад, нешкідливі сигарети.

ремаркетінг

У будь-якого товару, або послуги попит може падати. Якщо маркетолог бачить, що в порівнянні з минулим сезоном, попит на товар впав, без відповідних заходів він може падати і далі. Правило просте - якщо попит падає, його потрібно піднімати. Цим і займається ремаркетинг - повертає до життя попит на товар.

синхромаркетинг

Часто трапляється ситуація, коли фірма, або компанія активно просуває товари, але на один певний в певний час попиту немає. Наприклад, кавова компанія почала випускати занадто багато кави певної марки. Тому попит починає коливатися - в певний сезон попит на товар, або послугу знижується. Основний приклад їх повсякденному житті - це громадський транспорт. Порівняйте рівень його завантаженості в годину пік і в звичайний час. Для підняття рівня попиту багато маркетологів вміють навіть міняти звички людей! Але для цього йде по кілька років!

Але для цього йде по кілька років

Міняю звички людей! Недорого!

підтримуючий маркетинг

Чого хоче будь-яке підприємство? Повний попит на свій продукт! Це відбувається лише в разі відповідності рівня попиту рівню пропозиції. Але і в такому випадку розслаблятися теж не можна. Рівень попиту може змінюватися через зміну звичок і потреб клієнтів, а також появи конкурентів на ринку.

Для підтримки попиту і з'явився «підтримує» маркетинг - тавтологія, але так зрозуміліше. Маркетолог повинен стежити за рівнем попиту, цін, звичками і потребами, щоб грамотно розробити стратегію.

демаркетинг

Це коли попит перевищує пропозицію. Це означає, що компанія не може надати товар, або послуги в потрібному обсязі. Це буває, якщо продукт надто популярний. Тут потрібно підвищити ціну на товар, або знизити попит антирекламою. Так! І таке буває! Як бачите, види маркетингу різноманітні і дивовижні!

протидіє маркетинг

Наприклад, є товар, який діє негативно на здоров'я людей, тому попит на нього вважається чимось ... неймовірним. Так - це тютюн і алкоголь. Демаркетинг знижує попит на позитивні товари (наприклад, дуже смачні цукерки, популярні настільки, що ПП просто не встигає справлятися з замовленням), а протидіє ж навпаки - вбиває попит на шкідливі товари.

А тепер короткі висновки

Як бачите, видів маркетингу багато. Ми ж перерахували тільки найпопулярніші з них! Хочете осягнути більше? Читайте розумні книги, відвідуйте лекції та тренінги, якщо хочете стати професіоналами в своїй справі!


Tags:
Хто він такий і який він, ваш маркетинг?
Але чи розуміємо до кінця?
Навіщо він потрібен?
Зрештою, як рекламувати товар так, щоб його захотіли все?
Starbucks ?
Потрібні коментарі?
Хто все це створив?
Підвищити попит, або знизити?
Як таке може бути?
Хочете осягнути більше?