WordPress просить FTP доступ або працюємо з WordPress без FTP

  1. При установці і оновленні плагіна WordPress просить FTP доступ до сайту
  2. Права доступу до папок і файлів WordPress
  3. Чи не працює текстовий редактор конфігурації WordPress
  4. Рішення всіх проблем з FTP і WordPress
  5. Список використаних джерел

Хостинги бувають різні. І в 21 столітті вже складно знайти сервер де б не працював WordPress. Однак наявність PHP і MySQL останніх версій зовсім не гарантують спокійного творчості. Одним з перших дзвіночків, що з хостингом не все гаразд є повідомлення при установці, що WordPress не зміг створити файл конфігурації wp-config.php. І що це зовсім не проблема і Ви можете створити його самі.

Виникає ця помилка через те, що веб-сервер не може внести зміни в файли користувача. І причина не в тому, що немає всеразрешающіх прав «777».

При установці і оновленні плагіна WordPress просить FTP доступ до сайту

Другим дзвіночком, що з хостингом щось не так може служити така картинка при спробі встановити новий плагін або оновити існуючий.

Тобто WordPress не може вбудованими засобами отримати доступ в файлам Вашого сайту і просить FTP доступ, що внести необхідні зміни.

Якщо працювати з адмінкой щільно і вносити безліч змін на сайт, то це сильно напружує, коли по кожному «пуку» потрібно вводити необхідні дані для FTP доступу. Особливо на початковому етапі одразу після установки WordPress, коли скачується і встановлюється купа плагінів і проводяться експерименти з темами оформлення.

Рішення даної проблеми просте, необхідно в файл wp-config.php дописати в самий кінець рядок:

define ( 'FS_METHOD', 'direct');

Або більш «правильний» код:

if (is_admin ()) {add_filter ( 'filesystem_method', create_function ( '$ a', 'return "direct";')); define ( 'FS_CHMOD_DIR', 0751); }

Після чого WordPress повинен оновлюватися в нормальному режимі.

Права доступу до папок і файлів WordPress

Я свідомо виділив жирним слово повинен. Тобто повинен, але не зобов'язаний. І наступна проблема, яка може Вас відвідати при установки тим і плагінів - це повідомлення WordPress про неможливість створити папку і / або просто про неможливість встановлення плагіну (теми).

Більшість рішень в мережі зводиться до установки значення прав доступу 777 до папки wp-content і більшості вкладених в неї. Але навіть після цього можуть виникати проблеми з оновленнями і вилученнями плагінів.

Причиною тому служить те, що користувач веб-сервера (Apache) не входить в групу користувача-власника файлів сайту.

Якщо хочете, щоб користувач змінював файли, і веб-сервер міг ці файли міняти, потрібно додати користувача веб-сервера (Apache) в групу користувача-власника файлів сайту.

Чи не працює текстовий редактор конфігурації WordPress

І останній дзвінок, що з сервером треба щось робити - це неможливість відредагувати файли конфігурації в вбудованому редакторі адмінки wordpress. Точніше сказати Ви можете вносити зміни, але ось зберегти їх не зможете, так як буде відсутній заповітна кнопка «Оновити файл».

Рішення всіх проблем з FTP і WordPress

Якщо у Вас віртуальний хостинг, то у Вас три шляхи: перший - це гратися з правами доступу до папок і файлів, другий - просити хостера скорегувати вищевказані налаштування з користувачами і доступом, третій - змінити хостинг.

Якщо ж Ви власник і / або адмінімтратор VPS / VDS або виділеного сервера, то кращий варіант - це налаштувати веб-сервер так, щоб він звертався до файлів і папок сайту від імені і з правами власника. Зробити це можна встановивши додаткові модулі до Apache як написано в статті Установка Mod_ruid2 в ISPManager на CentOS або застосувавши патч до веб-сервера Apache MPM-ITK Установка Apache MPM-ITK на CentOS і ISPmanager . Ці рішення запускають кожен віртуальний хост під окремими uid і gid. І є стандартним рішенням для хостингових серверів і серверів, критичних до ізоляції користувачів і обліку ресурсів.

Я скористався останнім варіантом і всі проблеми з WordPress повністю відпали. При цьому ніяких змін в налаштування самого WordPress вносити не потрібно.

Список використаних джерел

  1. Часті запитання / Оновлення без FTP
  2. WordPress просить FTP-доступи при оновленні або установці доповнень
  3. Установка або оновлення плагінів, відключити FTP

Поділися цією сторінкою з друзями!